درخواست

مطالبی که امروز گذاشتیم مطالب شماره ١٨٧ بود. اگر کسی درخواست فایل صفحات کامل این شماره را دارد پیغام بگذارد تا انجام شود. ما را از نظرات خود بی نصیب نگذارید.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

تقاضا

مطالبی که امروز گذاشتیم مطالب شماره 187 بود. اگر کسی خواست که فایل صفحات کامل این شماره را برای دانلود بگذاریم پیغام بگذارد تا انجام شود. خواهشمند است ما را از نظرات و پیشنهادات خود بی بهره نگذارید.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

گزارش نماینده قاینات

 

 

 

گزارش نماینده قاینات

(جمعه 14 خرداد):

 

پیگیری رشته های تحصیلی دانشکده پرستاری: همراه دکتر دهقانی بعد از جلسه هیات امنای دانشگاه به اطاق دکتر محقق معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان رفتیم و پیگیر دو رشته مطرح برای دانشکده شدیم که با برخورد مثبت دکتر محقق مواجه شدیم و قرار شد دانشکاه بیرجند مهیا بودن شرائط تاسیس رشته ها را به وزارت منعکس کند تا در اولین جلسه شورای گسترش بررسی و تصویب شود، اضافه می نمایم در اواخر سال 1388 رسماً شورای گسترش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشکده پرستاری قاین را تصویب کرده است.

سخنرانی مهم در مسجد جامع قاین:

به مناسبت سالگرد افتتاح مجلس، هفته بزرگداشت مقام زن، سالگرد ارتحال امام و ارائه گزارش عملکرد جلسه ای در مسجد جامع گرفتم که خلاصه سخنرانی در سایت آمده و گزیده هائی از آن بشرح زیر است: [...] آغاز پانزدهمین سال نمایندگی، مزیتها و مشقتها: از روز 7/3/89 پانزدهمین سال نمایندگی اینجانب شروع می شود و باید توجه داشت که همیشه خدمت طولانی دارای ویژگیهای مثبت و منفی است که از آن بعنوان مزیت و مشقت یاد می کنیم: الف: مزیتها: مزیتها عبارتند از ایجاد ارتباطات قوی با مدیران کشور، بوجود آمدن تسلط بر امور، پیدا کردن اطلاعات منطقه و... که باعث افزایش کارآمدی می شود.

ب: مشقتها: مشقتها عبارتند از افزایش نارضایتی های کسانی که خواسته های آنان بر آورده نشده، جوسازی مخالفین، متوسل شدن مخالفین به هر حیله و نیرنگی برای تضعیف مسؤل و... که این امور باعث کندی کار می شود. در هر حال دوره طولانی خدمت ضمن مزیتهائی که دارد مشقاتی نیز دارد که باید آنرا تحمل کرد و هر چقدر مسؤل قوی تر وصاحب نظرتر باشد مقاومتها و مخالفتها بیشتر خواهد بود و مردم باید توجه نمایند که اگر در گوشه و کنار صدای مخالفی شنیدند ناشی از سوء رفتار نیست بلکه ناشی از ناراحتی مخالفین است که بر اثر طولانی شدن دوران مسؤلیت حوصله وتحمل مخالفین آنان لبریز شده وبرای خارج کردن رقیب دست به هر کاری می زنند.

اقدامات اجرائی در بخشهای: الف: آموزشی و فرهنگی: جشنواره ها، کتابخانه، فضای ورزشی، مجتمع فرهنگی، دانشگاه و... برگزاری جشنواره های مختلف زعفران وزرشک طی دوره نمایندگی اینجانب با تحمل مشکلات فراوان از اقدامات بسیار مثبتی است که انجام شده است. احداث فضای ورزشی شهری و روستائی قابل توجه در شهرستان، احداث کتابخانه آستان قدس، تصویب احداث کتابخانه توسط وزارت ارشاد در سفر دولت، احداث مجتمع فرهنگی ارشاد، تصویب مجتمع فرهنگی بزرگ در قاین در سفر سوم دولت از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده است. تاسیس دانشکده پرستاری، تاسیس دانشکده فنی، تاسیس آموزشکده فنی و حرفه ای منحصرا با تلاش اینجانب صورت گرفته است. ارتقای دانشگاه پیام نور قاین از 500 دانشجو به 2500 دانشجو و تاسیس دانشگاه پیام نور خضری و دشت بیاض ودانشگاه پیام نور زیرکوه و زهان نیز از کارهای انجام شده است و در یک جمله اینکه در حال حاضر با 8000 دانشجو و دهها هزار مترمربع ساختمان شهرستان قاینات وضع مطاوبی دارد که اینجانب تلاشهای انکار ناپذیر و زیادی در این خصوص داشته ام.

ب: صنعتی: در این بخش تلاش شده صنعت برای محصولات منطقه فراهم شود و نزدیک به 90 درصد سرمایه گذاری با پول غیربومی انجام و برای استقرار صنایع زیربنائی تلاش شده و مطالعات معادن تا حدودی انجام و اکتشاف معدن مس ورزگ در آینده نزدیک شروع خواهد شد. در این بخش گامهای مؤثری برداشته ام و یکی از اقدامات مهم بومی کردن صنعت بوده که کارخانه فراوری زرشک که از محصولات دیگری مثل انار و انگور نیز استفاده می کند یکی از مصادیق آن می باشد.

ج: سایرموارد: در زمینه تقسیمات کشوری شهرستان قاینات به 5 بخش و 7 شهر ارتقا پیدا کرده و دو منطقه زیرکوه و نیمبلوک تقاضای ارتقا به شهرستان دارند که منطقه زیرکوه با مشکل لاینحلی مواجه نبوده ودر دست اقدام است ولی منطقه نیمبلوک با دو مشکل کمبود جمعیت و واگرائی جمعیتی مواجه است. تاسیس ادارات زیادی از قبیل تعاون، میراث فرهنگی، امور آب، صنایع، استاندارد و... در این مدت صورت گرفته است. در بخش راه گامهای بزرگی برداشته شده و در بخش مسکن شهرستان قاینات حائز مقام برتر در مسکن مهر ایران شده است. در سایر موارد نیز پیشرفتهای چشمگیری حاصل شده که در این مجال امکان پرداختن به همه آنها فراهم نیست.

تبلیغات زودرس انتخاباتی و اقدامات ایذائی: از اتفاقاتی که در قاینات رخ داده و در کشور نادر است تبلیغات زودرس انتخابات است که در شرائط فعلی حتی بصورت خانه به خانه وجود دارد که نگرانی برای آن نیست ولی این فضا تبعات منفی وزشتی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد: الف: کوچک جلوه دادن کارها: هنگامی که فضا را انتخاباتی می کنند تلاش می شود به منظور ضربه زدن به رقیب آنچه او فعالیت می کند کوچک و ناچیز معرفی شود. ب: افزایش توقعات از نماینده: گرچه وقتی عملکردها بیان می شود آقایان براحتی نقش نماینده را منکر می شوند ولی چون دروغگو کم حافظه است در جای دیگر همه نقائص و کمبودها را متوجه نماینده مجلس می کنند. ج: آب به آسیاب دشمن ریختن: گاهی این اقدامات بگونه ای صورت می گیرد که دوستان منکر واقعیات روشنی می شوند که به ناچار آب به آسیاب دشمن می ریزند.

وظیفه مردم: توقعی که از مردم دارم این است که به اتکاء نماینده و سایر مسؤلین نقش سازنده خود را کنار نگذارند و خصوصاً در موارد زیر فعال باشند: الف: مشارکت اقتصادی: اگر مردم با روی هم گذاشتن سرمایه های اندک خود در سرمایه گذاریها مشارکت نمایند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه منافع شخصی هم نصیب آنان خواهد شد که می توانند به کمک آن سرمایه گذاری دیگری داشته باشند. ب: مشارکت سیاسی اجتماعی: گاهی مسائلی در استان پیش میاید که ممکن است بدون دلیل و به ناحق بخواهند منافع مردم ما را زیر پا بگذارند در این موارد مؤثرترین نقش را مردم دارند که انتظار می رود نقش خود را ایفاء نمایند.

نقش مسولین: مسؤلین تمام تلاش خود را در جهت منافع حوزه ماموریت خود باید بکار ببرند و از هیچ تلاشی فروگذار نکنند و موارد زیر را سرلوحه کار همیشه خود قرار دهند: پیگیری مسائل با جسارت، به روز بودن و داشتن برنامه، انتقال مشکلات به مافوق. جایگاه نماینده: اینجانب دفاع از شهرستان را در هر شرائط وظیفه خدشه ناپذیر خود می دانم و در این مسیر استفاده از فرصتها، مدیریت زمان و پیگیری مستمر را هرگز فراموش نکرده ام، فحشها و ناسزاها را تحمل و از خطای دیگران گذشت داشته ام و بخاطر مردم قاینات از کسانی منت کشیده ام که هرگز حاضر نیستم بخاطر خود، جلوی آنها حاضر شوم.

حاشیه های سخنرانی مسجدجامع قاین:

الف: جمعیت حاضر تقریبا تمام صحن مسجد را پرکرده بود و علیرغم طولانی شدن صحبت من جمعیت به دقت گوش می داد و هیچکس از جلسه خارج نشد. ب: چنین اجتماعی کمتر اتفاق میافتد مگر درجلسات تبلیغات انتخابات. ج: ظاهرا مخالفین تحمل جلسه را نداشتند لذا یک نفر را فرستاده بودند تا با طرح سؤالات تکراری کهنه و بیجا نظم جلسه را به هم بزند ولی با هوشیاری کامل جلسه بخوبی مدیریت شد و اتفاقی نیفتاد. د: بعد از پایان جلسه مردم به شدت دور من ریختند و تشکر کردند و پیامکهای زیادی در تشکر به من رسید. هـ: این جلسه که تقریبا از اطراف نیز در آن حضور داشتند مجددا مردم را در فضای انتخابات قرار داد و جو سیاسی شهر را زنده کرد.

نماز جمعه قاین: امام جمعه قاین در خطبه ها به تبیین برخی کارهای خود پرداخته و تعریض به دیگران نیز داشته که اینجانب از صحبت ایشان استقبال میکنم و به محض دستیابی به آن عینا در سایت قرار میدهم.

توضیح: در این شماره به علت کمبود جا فقط به همین مقدار از گزارش هفتگی نماینده قاینات بسنده کردیم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

یشنهادات یک بازاری به مجمع امور صنفی و همکاران خود

 

در آستانه ی روز اصناف، اول تیر

پیشنهادات یک بازاری به مجمع امور صنفی و همکاران خود

ریاست مجمع امور صنفی قاین در آستانه ی فرارسیدن روز اصناف، در اقدامی شایسته، خواستار نظرات مردم و کسبه در مورد انتخاب کاسب نمونه شد. لازم دانستم ضمن تشکر از زحمات ایشان در رفع مشکلات بازار و بازاریان قاین، به عنوان عضوی از جامعه بزرگ بازاریان، نکاتی را در مورد انتخاب کاسب موفق که هر ساله توسط مجمع امور صنفی انجام می شود، بیان کنم:

1- نوآوری و خلاقیت در ایجاد شغل جدید با تحول اساسی در روال کاری که منجر به رفاه و رضایتمندی شهروندان شود و مشتری را از رفتن به شهرهای دیگر بابت خرید باز دارد.

2- برخورد شایسته و مشتری مداری که یکی از دلایل موفقیت هر کاسب می باشد که این را باید طی تحقیقاتی از مشتریان و شهروندان جویا شد که این ملاک می تواند در مورد همه کسبه (چه در خیابان اصلی و چه در شهرکها) اعمال شود چرا که قرار نیست فقط کاسب خیابان های اصلی شهر خوش برخورد باشد و این فرهنگ باید به تمامی نقاط شهر سرایت پیدا کند.

3- زیباسازی محل کسب - چه در نمای ساختمان و چه در چیدمان زیبا - که هم در روحیه ی خود کاسب و هم در روحیه ی خریدار تاثیر به سزایی دارد و باعث جذب مشتری خودی و غریبه می شود و در کل به نفع تمام بازار است چون کسانی که از اطراف برای خرید می آیند، می گویند قاین بازاری جذاب و زیبا دارد. در این بحث بهتر است هم خود کاسب و هم گاهاً صاحب ملک که همکاری لازم را با مستاجر خود دارد، مورد تقدیر قرار گیرند.

4- امانت داری و چشم پاک بودن، در کاسبی مورد بسیار حساسی است که باید در نگاهی ویژه قرار گیرد چون دیده شده که کاسب در عین برخورد خوب، دکور زیبا و دیگر امتیازهای کاسب موفق، آدم امینی نیست و نسبت به نوامیس مردم در گفتار و نگاه خیانت می کند که این به ضرر تمام جامعه و بازاریان است و باید محیط کسب محیطی امن برای مردم باشد تا همه با خیال راحت در بازار، رفت و آمد کنند.

5- منصف بودن که می توان در نوع جنس و قیمت ها مد نظر قرار داد و هر نوع کالای نامرغوبی را به قیمت های گزاف به صرف غلط انداز بودن و تشابه اسمی و جنسی به مشتری عرضه نکرد.

6- کاسبی که برای بهتر جلوه دادن و فروش بیشتر خود، مذمت همکار خود را نزد مشتری می نماید؛ نمی داند که همه ی کسبه، خانواده ای بزرگ محسوب می شوند و هیچ وقت یک عضو خانواده نباید عضو دیگر را تخریب نماید که متاسفانه در بازار قاین دیده می شود که در نهایت به ضرر کل مجموعه ی بازار می باشد و بهتر است به جای تخریب یکدیگر با ارایه ی محصول و کالای با کیفیت و قیمت های مناسب، مشتری را جذب کرد.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

برنامه های برگزار شده ی ستاد بزرگداشت هفته زن در شهرستان قاینات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برنامه های برگزار شده ی ستاد بزرگداشت هفته زن در شهرستان قاینات

همایش تجلیل از زنان برتر شهرستان قاینات:

فلاحتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قاینات در این همایش گفت: دشمنان از راه بی بند و باری، قصد براندازی نظام را دارند اما با هوشیاری مردم مومن به ویژه بانوان این توطئه، نقش بر آب خواهد شد. در این همایش پس از اجرای چند برنامه فرهنگی، هنری، سرود و شعر در مدح و منزلت زن، مادر و حضرت فاطمه (س) از 50 نفر از بانوان برتر ادارات، نهادها، واحدهای تولیدی، خواهران ایثارگر و همه ایثارگران با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با امام جمعه قاین:

حجت الاسلام والمسلمین اصفهانی در این جلسه گفت: دشمنان اسلام و انقلاب بدحجابی را در جامعه رواج می دهند ولی مردم و مسئولان با مبارزه قاطع با این پدیده ناپسند، ترفند دشمنان را خنثی خواهند کرد. در پایان مسئول امور بانوان نیز گزارشی از برنامه های ستاد بزرگداشت مقام زن را ارائه داد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با نماینده شهرستان:

در این دیدار که رابطین امور بانوان و خانواده فرمانداری در ادارات حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین قربانی، از بانوان حاضر در جلسه خواست با گذاشتن دروه های آموزشی و کارگاه های مختلف از بروز برخی آسیب های اجتماعی جلوگیری نمایند.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با فرماندار شهرستان:

در این دیدار، طاهری به برخی آسیب ها ی اجتماعی اشاره و به سوالاتی که از سوی رابطین امور بانوان و خانواده در این زمینه ها طرح گردید، پاسخ گفت.

برگزاری جشن بزرگ میلاد کوثر:

پس از برنامه های مولودی خوانی، نمایش و سخنرانی امام جمعه بیرجند، به حاضرین در جلسه توسط ستاد بزرگداشت هفته زن به قید قرعه جوایزی اهدا شد. در این جلسه، نماینده و فرماندار شهرستان، سرهنگ هاشمی و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و برخی دیگر از مسئولین شهرستانی حضور داشتند.

بازدید از مرکز نگهداری دختران بی سرپرست (ضیایی):

در این دیدار که مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، کارشناس امور بانوان و رئیس اداره بهزیستی شهرستان به همراه تعدادی از رابطین امور بانوان و خانواده حضور داشتند، پس از سخنرانی خانم هلال بیرجندی، رئیس اداره بهزیستی گزارشی از فعالیت های این مرکز را ارائه داد. در پایان هم هدایایی از طرف مدیرکل امور بانوان و استانداری به دختران مرکز ضیایی اهدا شد.

بازدید از موسسه خیریه سبزینه مهربانی:

ابتدا خانم هلال بیرجندی مدیرکل امور بانوان و خانواده، درخصوص مشارکت بیشتر بانوان در حوزه های اجتماعی، مطالبی را بیان نمود. خانم توحیدیان مدیرعامل موسسه نیز گزارشی از اهداف وعملکرد موسسه ارائه داد.

برگزاری همایش بزرگ پیاده روی در قاین:

در این همایش حدود 2000 نفر از بانوان شهرستان قاینات شرکت داشتند. پس از گردهمایی بانوان، رئیس اداره تربیت بدنی در سخنانی گفت: این برنامه ها با هدف نشاط آفرینی بین بانوان برگزار می گردد. در پایان به تعدادی از بانوان شرکت کننده در پیاده روی به قید قرعه هدایایی داده شد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با خانواده های جانبازان و آزادگان:

در این دیدار اعضا به همراه مسئول امور بانوان به دیدار همسران جانباز ان رفتند و از صبر و تمحل آن ها در تمامی عرصه های زندگی تجلیل نمودند. در پایان هدایایی به رسم یاد بود به همسران جانبازان اهدا شد.

بازدید اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن از بخش زنان بیمارستان:

ابتدا اعضا با ریاست بیمارستان دیدار داشتند. سپس از بخش زنان بیمارستان با اهدای گل و کتاب بازدید به عمل آمد.

بازدید از خانه سالمندان گوهر:

در این دیدار که رابطین امور بانوان و خانواده ادارات حضور داشتند ابتدا ریاست اداره بهزیستی گزارشی از فعالیت ها و وضعیت کنونی خانه گوهر ارائه داد. سپس از حاضرین در جلسه خواستند درصورت امکان از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نکنند، ما همچنان نیازمند همکاری مسئولین و ادارات هستیم.

برگزاری همایش ماداران آسمانی:

در این همایش که با مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، در کنار قبور مادران شهدا بر گزار گردید، تعداد زیادی از بانوان شهرستان شرکت داشتند.

اخبار ورزشی

* دومین خانه ورزش در روستای بهمن آباد بخش زیرکوه قاینات افتتاح گردید. در مراسم افتتاح این خانه ورزش که با حضور رییس اداره تربیت بدنی قاینات، دهیار و اعضای شورای روستا بهمن آباد برگزار شد ساجدی راد گفت : یکی از سیاست های سازمان تربیت بدنی، توسعه و گسترش هر چه بیشتر ورزش روستاها می باشد و با حمایتهای نماینده قاینات، مدیرکل تربیت بدنی استان و دیگر مسئولین شاهد پیشرفت ورزش در روستاهای قاین هستیم.وی از افتتاح چند خانه ورزش روستایی دیگر در آینده نزدیک خبر داد.

* با حضور بیش از 1000 نفر از اهالی روستای اسفشاد همایش پیاده روی عمومی خانوادگی برگزار شد. در این همایش اهالی روستا مسیر 3 کیلومتری دهیاری این روستا تا مزار نروک را پیمودند. در پایان به قید قرعه به 30 نفر جوایزی اهدا شد. * در یک دوره مسابقه دارت که با حضور 50 نفر بین بانوان روستای نوغاب حاجی آباد برگزارشد خانمها وحیده سخاوتی، سمیه مددی و فایزه فرخنده به ترتیب اول تا سوم شدند. به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود از طرف دهیاری و تربیت بدنی قاینات اهداشد. * جامعه ورزشی شهرستان و بسیج ورزشکاران قاینات با حضور در ارتفاعات جبل النور و پاک سازی محیط اطراف مزار شهدای گمنام، هفته محیط زیست را گرامی داشتند. * به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، دیدار دوستانه فوتسال بین دو تیم نمایندگی ایران خودرو گلکار و نوین نوفرست بیرجند در سالن آزادی قاین برگزار شد. در این دیدار، تیم میزبان با نتیجه 8 بر 2 مهمان خود را با شکست بدرقه نمود.

چهارمین جلسه ی رسیدگی به اختلاف اهالی دهستان بیهود

با شرکت سهامی زراعی اسلام آباد

در این جلسه که به مدت چهار ساعت و با حضور30 نفر در محل فرمانداری قاینات تشکیل شد، فرماندار شهرستان بر تفاهم و احترام گذاشتن به قانون تاکید کرد و گفت: اگر به تفاهم نرسیدیم راهی جز مراجعه به قانون وجود ندارد ولی با استدلال و منطق می توانیم مشکلات را مرتفع نمائیم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

سخنانی ارزنده از معلم شهید

به بهانه سالروز درگذشت دکتر شریعتی، 29 خرداد

سخنانی ارزنده از معلم شهید

انسان ها:

دسته اول: آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند. عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

دسته دوم: آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند. مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند مرده و زنده‌شان یکی است.

دسته سوم: آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند. آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

دسته چهارم: آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هستند. شگفت ‌انگیزترین آدم‌ها. در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند. ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می‌شویم و درست در زمانی که می‌روند یادمان می‌آید که چه حرف‌ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

گل واژه هایی با مفاهیمی زیبا:

* آدم هایی که جرأت ندارند از پیش خود، بدون اجازه ی بالاترها، حرفی را گوش دهند، آدمی را بفهمند، از پیش خود بخندند، مخالفت کنند، موافق باشند حتی انتخاب کنند نه چیزی را، خود را، حالت خود را، همیشه دیگری است که چگونگی شان را می سازد.

* اصلاً خدا هم از آدم های قابیلی ِ رام ِ خشکه مقدس ِ یک بُعدی، بدش می آید، وگرنه چرا فرشته های مطیع و پاکش را که همگی از آغاز خلقت شان، یا در حال رکوع اند یا در حال سجود، به پای آدم عصیانگر خونریز می افکند؟!

خدا از آدم هایی که ضعف و زبونی خود را می خواهند با خداپرستی جبران کنند، بیزار است. خدا دوستدار آشناست، عارف ِ عاشق می خواهد، نه « مشتری بهشت » !

* آزادی انسانی را حرمت نهیم و حتی مخالف و دشمن فکری خود را به خاطر تقدس ِ آزادی، تحمل کنیم و او را از آزادی ِ اندیشه و انتخاب اش، با زور بازنداریم.

* بگذار تا شیطنت عشق، چشمان تو را بر عریانی ِ خویش بگشاید، هرچند که معنی اش جز رنج و پریشانی نباشد اما هرگز کوری را به خاطر آرامش تحمل نکن.

* وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاه می شود. دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست، اسراف محبت است.

* اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت، اندیشه‌ای را بالا ببری.

* نامم را پدرم انتخاب کرد! نام خانوادگی ام را یکی از اجدادم! دیگر بس است! راهم را خودم انتخاب خواهم کرد.

نان و حرف:

مارکسیسم می گوید: رفیق، نانت را خودت بخور، حرفت را من می زنم.

فاشیسم می گوید: رفیق، نانت را من می خورم، حرفت را هم من می زنم و تو فقط برای من کف بزن.

اسلام حقیقی می گوید:

نانت را خودت بخور، حرفت را هم خودت بزن و من فقط برای این هستم که تو به این حق برسی.

اسلام دروغین می گوید:

تو نانت را بیاور به ما بده و ما قسمتی از آن را جلوی تو می اندازیم، اما آن حرفی را که ما می گوییم، بزن!

نیایش:

خدایا « عقیده » ی مرا از دست « عقده » ام مصون بدار.

خدایا به من قدرت « تحمل عقیده ی مخالف » ارزانی کن.

خدایا مرا همواره آگاه و هوشیار بدار تا پیش از شناختن درست و کامل کسی یا فکری - مثبت یا منفی- قضاوت نکنم.

خدایا به مذهبی ها بفهمان که آدم از خاک است و یک پدیده ی مادی نیز به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده ی غیبی، در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت؛ مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید، پس از مرگ به هیچ کار نخواهد آمد.

خدایا مرا از این فاجعه ی پلید مصلحت پرستی -که چون همه کَس گیر شده، وقاحتش از یاد رفته و بیماری یی شده که از فرط عمومیتش، هرکه از ان سالم مانده، بیمار می نماید- مصون بدار تا به رعایت مصلحت، حقیقت را ذبح شرعی نکنم.

 

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

صنایع دستی، گوهر گمشده اقتصاد ما

 

به بهانه روز صنایع دستی، 20 خرداد

صنایع دستی، گوهر گمشده اقتصاد ما

محمود دلخوش 

(کارشناس هنرهای سنتی و صنایع دستی)

 

صنایع دستی از جمله صنایعی است که در تولید آن دست، نقش اساسی را ایفا می نماید. از آن جا که صنایع دستی بازتاب ذوق، سلیقه، سنن، آداب و رسوم هر منطقه است صنعتگران با استفاده از طرحها و نقوشی که از پیشینیان خود به ارث برده اند به تولید محصولاتی زیبا و منحصر به فرد می پردازند. صنعتگر با غنیمت شمردن لحظات عمر، همواره خاطرات لذت بخش زندگی را ساخته، آن را آراسته و در پایان اثری به جای نهاده که یادآور تاثیرات او از نمایش و نیایش های هستی است. که این احساسات گاه با سرپنجه های خسته صنعتگری بر تار و پود تکه گلیمی نقش بسته و گاه در کارگاه نمور و تاریک سفالگری بر تن تکه ای سفال نشسته است.

ویژگی های ارزنده این هنر- صنعت اصیل همچون ارزش افزوده بالا، نیاز به سرمایه اندک برای ایجاد شغل، دسترسی سریع به مواد اولیه و ابزار کار داخلی، قابلیت توسعه در کلیه مناطق شهری و روستایی، نداشتن آثار مخرب زیست محیطی، ایجاد درآمد مکمل و ... می باشد که می طلبد مسئولان در برنامه ریزی های فرهنگی، اجتماعی، توسعه ای و اقتصادی خود به این مقوله نگاه خاص و ویژه ای داشته باشند.

بی شک مشکلات صنایع دستی و صنعتگران تنها در گسترش تولیدات ماشینی، تحولات بازار یا یک عامل جبری خاص خلاصه نمی شود ولی آنچه روشن است برنامه های مدیریتی و حمایتی به عنوان عامل بسیار مهمی در پیشرفت یا پسرفت صنایع دستی مورد توجه می باشد.

تنوع آب و هوایی، جغرافیایی و اقلیمی، آداب و سنن باعث شده که شاهد تنوعی بی نظیر از رشته های صنایع دستی در سطح کشور باشیم تا جایی که از لحاظ تنوع با دارا بودن 257 رشته مختلف صنایع دستی در سطح کشور جایگاه نخست در سطح دنیا نصیب کشورمان می شود.

استان خراسان جنوبی و شهرستان قاینات با توجه به شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی خود در سه حوزه رشته های فعال، نیمه فعال و منسوخ شده صنایع دستی، دارای 21 رشته می باشد، صنایع که در نوع خود در کشور بی نظیر بوده و تنها خاستگاه آن شهرستان قاینات می باشد صنایع دستی مانند پخل بافی، جاجیم بافی، پارچه بافی سنتی و ...

در حال حاضر با توجه به آمارهای جمع آوری شده طی سالهای 84 و 85 بالغ بر 550 صنعتگر در این شهرستان و روستاهای تابعه مشغول به فعالیت می باشند که عموماً زنان و دختران هستند.

از جمله مشکلات پیش روی صنایع دستی شهرستان قاینات می توان به عدم وجود آمار و اطلاعات صحیح از صنعتگران حقیقی شاغل در حرفه های صنایع دستی، عدم کیفیت در برخی تولیدات، عدم وجود تولیدات مطابق با سلیقه مشتری و نیاز بازار و ... اشاره نمود که همه حاکی از آن است که جایگاه صنایع دستی در این شهرستان می تواند به مراتب بهتر و شایسته تر باشد.

از سال 1385 با راه اندازی مرکز آموزش رشته های صنایع دستی در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهد تلاشهایی در جهت ارتقای جایگاه صنایع دستی شهرستان می باشیم که از آن جمله می توان به برگزاری آموزشهای کوتاه مدت صنایع دستی، شناسایی و معرفی صنعتگران واجد شرایط جهت شرکت در نمایشگاه های استانی و کشوری، مستند سازی رشته های صنایع دستی شهرستان، مطالعه در جهت کاربری نمودن رشته پارچه بافی سنتی و ... اشاره نمود. امید است با نگاه خاص مسئولین شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر صنایع دستی کشور، استان خراسان جنوبی و شهرستان قاینات باشیم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

حرف دل مردم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حرف دل مردم

با رعایت احترام دیگران، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را پیرامون مسایل قاینات

برای اطلاع مردم و مسئولین؛ جهت چاپ در این ستون به ما برسانید:

پیامگیر: 5090 522 - صندوق پستی: 156 قاین

پیام کوتاه: 1911 496 0935 و 322 8600 0915

پست الکترونیک: tolueqaenat@yahoo.com

*شهر ما به اندازه تهران بزرگ گدا دارد، مسئولین فکری برای جمع آوری آنها ندارند؟

 

(8122 ... 0915)

*تا حالا سر چهارراه چراغ راهنمایی، سرعت گیر ندیده بودیم که با همت مسئولان شهر دیدیم! (چهارراه کشاورزی).

 

(7134 ... 0915)

* آقای شهردار! چرا فکری برای پارکینگ مسجد جامع نمی کنید مگر قرار نبود از ساختمان قبلی دبیرستان قهستان به عنوان پارکینگ استفاده شود.

 

(5297 ... 0915)

* چرا شهرداری به وضعیت خیابان شیرودی توجه نمی کند؟ آیا این خیابان جزئی از شهر محسوب نمی شود؟ از وقتی که درختان خشکیده سطح شهر جمع آوری شده (که تشکر دارد) در این خیابان هیچ گونه گیاهی جایگزین نشده و نظافت این خیابان هم خیلی بد است.

 

(5783 ... 0915)

* دندانپزشکی تأمین اجتماعی یعنی مسخره کردن مردم، بعد از دو هفته تحمل درد دندان وقتی نوبت به ما رسید گفتند دندانپزشکی تا 27 خرداد تعطیل است.

 

(1937 ... 0919)

* کسی بر کار دندانپزشکی تأمین اجتماعی نظارت دارد؟ برای نیامدن خانم دکتر لااقل از قبل اطلاع رسانی کنید تا مردم از سحر پشت در صف نکشند.

 

(1937 ... 0919)

* آقای خالقی! وجود کمیسیون غیرقانونی توافق، نصب بنر بدون راهنمای بافت فرسوده (برای عدم اطلاع شهروندان از کاربری ملکشان)، دریافت وجوه هنگفت تغییر کاربری بدون اعلام استناد قانونی و... آیا با چنین رفتارهایی در شهرداری، برگزاری همایش شهروند، به تمسخر گرفتن شهروند نیست؟

 

(5297 ... 0915)

* راه اندازی بانک خون وپایگاه انتقال خون در قاین لازم است مسئولین توجه کنند.

 

(7321 ... 0915)

* زیر گذر پل بلوار ابوذر چه وقت آسفالت می شود؟

 

(9070 ... 0915)

* در جواب عزیزی که در مورد حوزه علمیه گفته بود: حوزه علمیه رو هر جای دیگه ای میشه ساخت اما یه مسجد جامع دیگه رو نه. آقایون! خیابانهای تنگ و تاریک، غم دنیا رو نشونده رو شهر، لطفاً یک کم با افکار به ظاهر روشن! مردم راه بیاین ...

 

(2797 ... 0937)

* باید برای خبازیهای شهرمان یک دوره آموزشی بزارن، از بس نون یکنواخت و بی کیفیت خوردیم مُردیم ...

 

(2797 ... 0937)

* مسئولین شهرداری چرا بین کوچه رجائی 12 و 14 فرق می گذارند؟

 

(7862 ... 0915)

* نماینده محترم! ورودی شهر مجاور ما را که از خراسان بزرگ جدا نشد را با ورودی شهر قاین مقایسه کنید.

 

(9070 ... 0915)

* جایی بسی تأسف است شهری که روزی عضو کوچکی از ایالت قهستان (به مرکزیت قاین) بوده امروز هزار ادعا می کندو بزرگی و فرهنگ به رخ می کشد ولی مردم و مسئولین! ما با سابقه هزار ساله از همه چیز به هیچ رسیدیم و ....

 

(9070 ... 0915)

* هر آدمی باشه با 200 هزار تومان می ره موتور بخره نه دوچرخه، مسئولین فکری برای کاهش قیمت دوچرخه بکنند تا هم آلودگی کم بشه و هم ترافیک از بین بره.

 

(4247 ... 0915)

* به علت افزایش موتورگیری در سطح شهر و به منظور آسایش ماموران راهنمایی و رانندگی که به اعصابشون فشار نیاد، الاغ های مدل 89 بدون نیاز به گواهی نامه، بیمه، کلاه، کفش، کیف، جوراب و ... با قیمت باور نکردنی به بازار آمد!

 

(2797 ... 0937)

* در تاریخ 17/3/89 در تلوزیون گفته شد: استاندارد ساخت سرعت گیر، به ازای هر ده سانت ارتفاع یک متر عرض، حالا از راهنمایی قاین بپرسید آیا این استاندارد در قاین ...

 

(8122 ... 0915)

* سلام تا حالا فکر کرده اید که قاین هیچ مکان تفریحی ندارد نمی دونم اگر بلوار ابوذر نبود مردم کجا می رفتند؟ چه کسی مسئول تامین اوقات فراغتو تفریح ما جوانان است؟

 

(2694 ... 0915)

* نماینده قاینات! انصاف داشته باشید آیا پیگیریهای آقایان نوری اباذری، عالمی و شورای شهر وقت را در رابطه با راه اندازی و احداث دانشگاه آزاد فراموش کرده اید.

 

(8854 ... 0915)

* چرا تندیس یا مجسمه ای از بزرگمهر نمی سازند تا کسانی که از این شهر می گذرند با نام این عارف نامدار آشنا بشوند.

 

(2042 ... 0936)

* لطفا اتوبوس های واحد را افزایش دهید. این طرف ها نمی آیند.

 

(4343 ... 0938)

* چرا لامپ های ابوذرجمهر خاموش است، مسئول محترم! اگر نمی توانید اداره کنید مسئولیت را به کسی دیگر بدهید.

 

(1287 ... 0936)

* چرا شهرداری قاین چندین هکتار زمین کشاورزی مردم را در بلوار شصت متری نوربخش نابود و به امان خدا رها کرده است.

 

(7654 ... 0915)

* چرا مسئولین، فکری به حال ترافیک و تصادفات پنج شنبه بازار نمی کنند.

 

(7200 ... 0938)

* چرا سرزمین طلای سرخ برای طلای خود صنایع بسته بندی ملی تجهیز نمی کند.

 

(7200 ... 0938)

* به شهرداری قاین بگویید اتوبوس های واحد را افزایش دهد.

 

(4343 ... 0938)

* چرا روستای اکبریه سرویس ایاب و ذهاب به شهرستان ندارد.

 

(1463 ... 0915)

* راهنمایی و رانندگی در مورد مردم قاین چه فکر میکنه که روی خط عابر پیاده سر چهار راه سرعت گیر گذاشته، اونم چه سرعت گیری، واقعاً نوبره!

 

(6691 ... 0915)

* سازمان اتوبوس رانی خطوط 104 و 105 را به دیگر نقاط قاین راه اندازی کند.

 

(5546 ... 0915)

* چرا شهرداری که در مورد یک متر افزایش بنا به شدت برخورد می کند با پیمانکار شهر بازی که گویا به تعهدات خود عمل نکرده است و قصد رفتن دارد، برخورد نمی کند؟ چه کسی و چه وقت باید شهر بازی را راه اندازی کند؟!

 

(6200 ... 0935)

* *آقای شهردار، پل خلیج فارس و مجسمه بلال ِ[عرب] !؟

 

(0217 ... 0915)

* بخش تاریخی نشریه بسیار عالی و تحصین برانگیز بود. امیدوارم ادامه داشته باشد. پاینده باد ایران زمین.

 

(0863 ... 0915)

* با توجه به این که وحدت و همدلی مردم و مسئولین رمز رشد و توسعه پایدار و همه جانبه و سریع شهرستان می باشد از مسئولین انتظار ضمن کنار گذاشتن اختلافات با وحدت و همدلی تمام توان و انرژی خود را در راه عمران شهرستان بکار بسته چرا که از تفرقه فقط دشمنان قاینات خوشحال و توسعه متوقف می گردد.

 

( 5255 ... 0915)

* واقعاً خجالت داره قاین یک زمین چمن فوتبال داره اون هم [...] و به ورزشکاران نمی دن! خراب شه این قاین که هیچ امکاناتی نداره.

 

(2694 ... 0915)

* آقای شهردار با توجه به خرید املاک در مسیر خیابان جانبازان به پارکینگ، آیا گشودن خیابان و اجرای عملیات ساختمانی پارکینگ در سال جاری با توجه به اهمیت و اولویت تعیین شده آغاز خواهد شد؟

 

(6840 ... 0915)

* خواهشا موضوع برگزاری آزمون استخدامی در بیرجند را پیگیری نمایید.

 

(1985 ... 0915)

* آیا واقعاً رفع مشکل نصب علمی های گاز مجتمع 48 واحدی بنیاد مسکن از اختیارات و توان مسئولین شهرمان خارج است؟ مبهوت این پشتکار و عدالت شده ایم.

 

(7017 ... 0935)

* لطفاً برای نمازجمعه 3 دستگاه اتوبوس واحد بگذارید.

 

(9527 ... 0915)

* لطفاً برای خط 103 از اتوبوسهای واحد استفاده شود.

 

(7588 ... 0915)

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

اخبار

جلسه ستاد تسهیلات سفرهای دایمی برگزار شد

در این جلسه که در 12/3/89 برگزار شد، طاهری فرماندار قاینات با اشاره به نزدیکی تعطیلات تابستانی به لزوم توجه بیشتر به مسائل سفرهای هموطنان پرداخت و افزود: باید ترتیبی داده شود که تعطیلات تابستان امسال با کمترین مشکل به پایان برسد و مردم از سفرهای خود لذت ببرند. از طرفی به جنبه های گردشگری و جذب سرمایه ی این مسئله نیز توجه شود.

علی صرافیان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات نیز گفت: در ابتدای سال نمایشگاه های متعدد صنایع دستی برگزار شده و موزه ها نیز در تمام ایام تعطیلات صبح از 8 تا 13 و عصر از 16 تا 19 در خدمت هموطنان عزیز بوده است. در هر روز آمارهای درخواستی از طرف فرمانداری و ستاد تسهیلات نیز تهیه و روزانه به فرمانداری اعلام می گردید.

فرماندار قاینات خطاب به صرافیان گفت: بولتن تهیه شده در سال گذشته کامل و جامع نبود و تنها به ارایه تعدادی عکس بسنده شده بود و در سال جاری نباید اینگونه عمل شود، بلکه باید با تمامی دستگاه ها برای تهیه بولتن هماهنگی انجام شود و از پیام های مقامات عالی کشور، استاندار و فرماندار استفاده گردد.

طاهری افزود: در سال گذشته مسافرین از زحمات شهرداری و بهداشت و درمان رضایت کامل داشتند ولی در برخی زمینه ها با مشکلاتی روبرو بودیم که باید با بررسی نقاط ضعف گذشته در جهت مرتفع نمودن آنها در سال جاری گام برداریم.

فلاحتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نیز در این جلسه گفت: در ایام نوروز با همکاری خوبی که صورت گرفت با کمترین مشکل روبرو بودیم. باید در اماکن تاریخی و گردشگری تابلوهای راهنما و معرفی آثار نصب گردد تا از سردرگمی بازدیدکنندگان جلوگیری شده و راهی برای آشنایی بیشتر مردم با پیشینه های تاریخی و فرهنگی ما باشد. ابتکار جالبی که در ایام نوروز در ستاد تسهیلات سفر صورت گرفت وارد صحنه کردن مدیریت جهاد کشاورزی به این عرصه بود.

فرماندار شهرستان با اعلام آغاز برنامه های سفر تابستانی از ابتدای تیرماه، افزود: سفرهای تابستانی دارای گستره بازتری نسبت به سفرهای نوروزی است. از طرفی قرارگرفتن ماه رمضان در تعطیلات تابستان نیز خدمات ویژه ای را ایجاب می نماید، از جمله افطاری یا سحری که باید امکاناتی در این خصوص پیش بینی شود و با اتمام ماه رمضان در روزهای پایانی تعطیلات فشردگی بیشتری را در این روزها خواهیم داشت.

در پایان جلسه با اهدا هدایایی از طرف فرماندار از زحمات اعضای ستاد تسهیلات سفر که در نوروز تلاش فراوانی داشتند، قدردانی شد.

توقیف خودروی نیسان حامل مواد مخدر در قاین

ماموران فرماندهی انتظامی قاینات هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای فرعی شهرستان به یک دستگاه خودروی نیسان مشکوک شدند که در بازرسی انجام شده 149 کیلوگرم تریاک کشف شد.

مسابقه دو با تجهیزات بین 50 نفر از نیروهای کادر و وظیفه

فرماندهی انتظامی شهرستان قاینات برگزار شد

این مسابقه در دو گروه جداگانه از گلزار شهدای فرخ آباد به طول هزار متر تا میدان طالقانی قاین با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد که در گروه کادر ابوالفضل ستاره شناس از کلانتری 11 طالقانی قاین، حسین حیدری از نیمبلوک و حسن رضا کیهان از کلانتری 11 و در گروه وظیفه هم احمد امان از کلانتری 16نیمبلوک عباس مولوی از ایست بازرسی و خالد گمشادی از بخش نیمبلوک برتر شدند. فرماندهی انتظامی و فرمانداری قاینات در پایان به نفرات برتر هدیه ای برسم یادبود اهدا کردند.

کوهنوردی نیرو های پایور و وظیفه ناحیه مقاومت سپاه قاین

برنامه کوهنوردی نیروهای پایور و وظیفه ناحیه مقاومت سپاه قاین در ارتفاعات ابوذر به منظور حفظ آمادگی دفاعی و جسمانی نیروها برگزار شد. در پایان مراسم زیارت عاشورا در مزار شهدای گمنام قرائت و پس از آن به گرامیداشت هفته محیط زیست پاکسازی پارک جنگلی توسط نیروها انجام شد.

فرماندار قاینات خطاب به مدیران شهرستان:

مردم را مستقیماً به فرمانداری ارجاع ندهید

غلامرضا طاهری در جمع مدیران قاین از آنان خواست مردم را مستقیما به فرمانداری ارجاع ندهند و گفت: وقتی چهارچوب کار بر مبنای دولت باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و باید با سرعت بیشتری کارها انجام شوند. وی ادامه داد: باید پروژه‌های نیمه تمام در جذب اعتبارات آینده در اولویت اول قرار گیرند و در این راستا مدیرانی که بیشتر فعالیت کنند، تشویق می‌شوند. دقیق بودن برآورد اعتبارات، مشخص بودن حدود اعتبارات پروژه‌ها، اعلام آخرین درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، مسئله خشکسالی سال جاری، شرکت فعال مدیران دستگاه‌ها در دهگردشی‌ها، عدم استفاده از خودروهای دولتی در خارج از وقت اداری و برای امور شخصی، لزوم اطلاع‌رسانی خدمات صورت گرفته توسط ادارات و داشتن نگرش فرهنگی به مسئله طرح هجرت از جمله موارد مورد تاکید در این مراسم بود. در پایان رضا میرزایی به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محمد رضازاده به عنوان رئیس اداره کار و امور اجتماعی و علی صرافیان به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شدند.

فرماندار قاینات از روستاهای بخش مرکزی بازدید کرد

این برنامه با حضور فرماندار و مسئولین ادارات تربیت بدنی، مخابرات، میراث فرهنگی، راه و ترابری، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، امور آب، آبفای روستای و بخشداری مرکزی انجام شد.

در روستای کُرُه، دهیار، مسایل روستا را به این شرح اعلام نمود: بند خاکی، ایجاد راه فرعی و بازگشایی آن، عدم واریز اعتبار به دهیاری کره، عدم آنتن دهی تلفن همراه، ایجاد منطقه گردشگری، عدم اجرای طرح هادی، خانه بهداشت و سالن ورزشی.

در روستای باراز توسط نماینده روستا این مشکلات مطرح گردید: ایجاد سد باراز، کانال کشی مزارع، طرح هادی، غسالخانه و جدول کشی خیابان.

در روستای تجن، دهیار، مشکلات روستا را اینگونه بیان کرد: عدم آب شرب بهداشتی، تقاضای اجرای طرح آبخیزداری، احداث سد در بالادست روستا، استفاده از پوشش تلفن همراه، احیاء و مرمت قنات روستا، ایجاد پل بر روی رودخانه، ادامه اجرای طرح هادی، ایجاد پایگاه بسیج، توسعه تلفن خانگی.

مشکلات مطرح شده برای روستای خونیک: آب شرب بهداشتی، آسفالت راه فرعی، ساختمان دهیاری، تحت پوشش قرار گرفتن چندین خانواده به کمیته امداد.

در روستای سرساران، تنها برای مسجد تقاضای کمک داشتند.

در روستای بیهود این تقاضاها مطرح شد: بهره برداری از گاز طبیعی، بازگشایی معابر، سالن ورزشی، تقاضای کتابخانه، احیای قنوات، ایجاد طرح گردشگری، سلف سرویس خوابگاه شبانه روزی.

اخبار اداره آب و فاضلاب روستایی قاینات

* پیرو گزارش آبدار روستای خوگ مبنی بر کاهش شدید آبدهی قنات آب شرب روستا کارشناس بهره برداری این امور از محل بازدید و دستور لایروبی قنات و لوله منتهی به مخزن ذخیره ایستگاه پمپاژ صادر شد. بلافاصله پس از ابلاغ دستور کار به شرکت تعاونی آبداران، قنات آب شرب روستای خوگ که به دلیل رسوب و ریشه درختان و گیاهان مسدود شده بود، لایروبی شد و مشکل آب شرب روستای خوگ مرتفع گردید. * با توجه به رسوب گذار بودن آب چشمه روستای فخرآباد و فرسوده بودن خط انتقال آب شرب، نسبت به رسوب زدایی از لوله های مسیر به طول حدود 2 کیلومتر اقدام شد. پس از بازدید مدیریت این اداره و کارشناس بهره برداری شهرستان از چشمه و ضمن بررسی روند پیشرفت کار مشکل تأمین آب شرب اهالی مرتفع گردیده است. * در ادامه بندش آب در محل تبدیل لوله 110 و پس از رفع بندش آب، اقدام به ساخت اتاقک پمپاژ و نصب یک عدد پمپ وی کا ال در محل شد که این عمل موجب رفع مشکل بی آبی و کم آبی در منطقه گردیده است.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

فرماندار قاینات، خواستار مشارکت همه مردم در برگزاری جشنواره زعفران و زرشک شد

فرماندار قاینات، خواستار مشارکت همه مردم در برگزاری جشنواره زعفران و زرشک شد

طاهری در جلسه نظرخواهی در مورد برگزاری جشنواره ملی طلا و یاقوت سرخ در قاین، گفت: برای این جلسه نزدیک به سیصد نفر دعوت شده اند ولی بعضی شرکت نکرده اند که جای گلایه دارد. وی با بیان اینکه با پیگیری های فراوان توانسته ایم مجوز ملی جشنواره را بگیریم، گفت: برگزاری این جشنواره بسیج عمومی می خواهد و باید جنبه اجتماعی پیدا کند بنابراین ما از تمام مردم و صاحب نظران درخواست کمک های مادی و معنوی داریم.

فرماندار قاینات ادامه داد: زمزمه هایی صورت گرفته بود مبنی بر این که جشنواره های ملی باید در مرکز استان برگزار شود، بنابراین برای کم شدن تنش ها و ... کمیته ی علمی جشنواره به دانشگاه بیرجند واگذار شد که مسئولیت پذیرش و داوری مقالات با دانشگاه بیرجند است.

وی گفت: امسال می خواهیم کشاورزان را بیشتر درگیر موضوع کنیم و کمیته آموزش و انتقال تجربیات نیز به جهاد کشاورزی قاینات واگذار شده که وظیفه بهره وری عملی و کارگاه های آموزشی برای کشاورزان را دارد.

غلامرضا طاهری ادامه داد: در نمایشگاه جنبی جشنواره نیز در مورد غذاها و داروهایی که با استفاده از زرشک و زعفران تهیه می شود، بسته بندی و فراوری این دو محصول و ... طرح هایی اجرا خواهد شد.

وی در مورد کمیته هنری و تبلیغات گفت: هنرمندان باید آثار هنری ارزشمند و دارای پیام آماده کند تا بتوانیم به وسیله این آثار توانمندی های شهرستان را معرفی کنیم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

فایل برای دانلود شماره 186

فعلا قسمت اول فایل پی دی اف  شماره ١٨۶ را برای دانلود می گذاریم. به زودی قسمت دوم را نیز !

قسمت اول شماره ١٨۶

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

به زودی فایل پی دی اف !

اینها متن مطالب چاپ شده در شماره ١٨۶ هفته نامه طلوع قاینات به تاریخ ١٨ خرداد ٨٩ بود. فایل پی دی اف این شماره را به زودی قرار می دهم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

جواب امام جمعه قاین به نماینده قاینات

 

اگر از سخنرانی قربانی نماینده قاینات در مسجد جامع قاین خبر ندارید می توانید متن سخنرانی او را از سایت شخصی اش بخوانید. بهرحال انگار نماینده در ان سخنرانی همه پیگیری ها را به خودش نسبت داده است که اصفهانی امام جمعه قاین اینگونه جواب او را داده است:

امام جمعه قاین: این درست نیست که هر کاری که انجام می شود را به نام خود کنیم

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تسلیت بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و سالروز قیام خونین 15 خرداد گفت: امام خمینی (ره) با حمایت بی دریغ مردم انقلابی ایران در برابر استکبار نفاق و طاغوت ایستادند و با رهبری خردمندانه خود این انقلاب بزرگ را به ثمر رسانده و به جهانیان عرضه کردند.

ایشان با اشاره به برخی از خاطرات حضور خود طی 6 سال در محضر امام خمینی (ره) در نجف اشرف افزود: ما بارها از محضر آن امام بزرگوار درس اخلاق و ادب آموختیم و رفتار ایشان برایمان درس بزرگی از اخلاق اسلامی بود. ایشان هم چنین به انتخاب درست خبرگان رهبری مبنی بر تعیین آیت الله خامنه ای به عنوان مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران اشاره کرده و گفت: به حق ایشان از ادامه دهندگان و شاگردان واقعی و مخلص امام هستند و اکنون با گذشت 21 سال از رحلت امام (ره) با درایت و دانایی سکان انقلاب اسلامی را هدایت کرده و از گزند دشمنان دور نگه داشته اند. امام جمعه قاین به قیام خونین 15 خرداد اشاره و آن را سر منشاء حرکات انقلابی و آغازگر جرقه انقلاب اسلامی عنوان نمود.

امام جمعه قاین در قسمت دیگری از بیانات خود ضمن دعوت عموم مردم و مسئولین به حفظ وحدت گفتند: من بارها همه را توصیه به رعایت وحدت و انسجام نموده ام و عنوان کرده ام که مبادا حرفهایی زده شود که باعث ایجاد کدورت و خدشه در میان مردم و مسئولین گردد و خودم نیز تاکنون سعی بر این داشته ام که جلوی این اختلافات و حرفها را بگیرم ولی متاسفانه برخی با صحبتهای خود باعث ایجاد ذهنیت هایی در میان مردم شده اند که اگر من به این ذهنیت ها و سوالات پاسخ ندهم گناه کرده ام.

لذا علی رغم میل باطنی که دوست ندارم اینگونه مباحث را در خطبه ها مطرح کنم و تا کنون هم نگفته ام فقط به دلیل این ذهنیت به وجود آمده که چرا امام جمعه فعالیت و پی گیری کارها را نمی کند می خواهم مطالبی را بیان کنم. من از ابتدای ورود به ایران از نجف اشرف به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) به مناطق مختلف ازجمله شیراز، تهران، قم و ... رفتم تا این که حضرت امام (ره) دستور دادند که به قاین بیایم و در این جا پیگیر برنامه ریزیهای انقلاب شوم لذا با کمک مردم این امورات انقلابی را به سر منزل مقصور رساندیم.

بعد از انقلاب هم در راه پیشرفت و آبادانی شهرستان آن چه در توان داشتم صرف کردم؛ از جمله تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به دستور امام بود یا راه اندازی دانشگاه پیام نور، پیگیری کارخانه سیمان، دانشگاه آزاد اسلامی، نیروگاه برق و خیلی از مسائل دیگر را می توان نام برد که حتی برخی از آنها را ساعتها پیگیری می کرده ایم و الان هم که برخی به شهر رسیده است فقط به خاطر حمایت های مردمی و تلاش همه مسئولین است چه آنهایی که در تهران هستند چه آنهایی که در سطح شهرستان می باشند.

این درست نیست که ما هر کاری که انجام می شود را به نام خود کنیم و بگوئیم فقط من این کارها را کرده ام بلکه همه تلاش کرده اند اما هر کس به اندازه توان خود تلاش می کند لذا امیدواریم که آقایان در صحبت های خود دقت بیشتری کنند و مبادا حرفی زده شود که باعث دلسردی مسئولین و مردم گردد و تفرقه و دودستگی ایجاد شود.

ایشان در پایان از همه دست اندرکاران برگزاری مراسمات ارتحال امام (ره) تشکر کرد.

 

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

هم اکنون مسئولین، نیازمند پیشنهادهای شما هستند !

 

 

 

هم اکنون مسئولین، نیازمند پیشنهادهای شما هستند !

 

سید علی محمودی

در جاده قاین به خواف قبل از روستای اسفشاد، چندین ساختمان شکیل و زیبا، چشم شما را نوازش می کند با تنوع در طرح و رنگ. من که بومی این منطقه هستم بر اساس شنیده ها نام این منطقه را «شهرک صنعتی» گذاشته ام اما یک رهگذر غیربومی با خود چه فکر می کند؟ مطمئناً آنرا شهرک صنعتی نمی نامد؟ چرا؟ به هزار و یک دلیل:

1- تابلوی بزرگی که از چند کیلومتری می درخشد و نام شهرک صنعتی قاین که سند افتخار ماست، چشم هر حسودی را کور می کند و کل منطقه زیر تشعشعات آن نورانی است.

2- آسفالت عالی و بی نظیر که هر فرد غیر متخصصی آن را با راه خاکی یا شوسه و شاید هم بدتر اشتباه می گیرد و البته بدون هیچ دست انداز یا چاله و چوله در قالب سرعت گیر.

3- جدول کشی و سیستم زهکشی کاملا مکانیزه با قدرت مهار هر نوع آب پاشی و قابلیت کنترل از راه دور و ایستگاه فضایی آتلانتیک.

4- نام گذاری و بلوک بندی خیلی خیلی ماهرانه و تخصصی که با لب های هر مراجعه کننده بازی می کند و شما را به هدف مورد نیاز بعد از طی 3 کیلومتر در 3 روز می رساند.

5- تعداد بیش از حد تابلو های معرفی کننده واحدهای صنعتی در جلوی درب ورودی که قطعاً بدون یاری از چراغ قرمز چهارراه جانبازان، قابل کنترل نبود و گرنه به نظر شما چه مشکلی پیش می آید؟ 6- فضای سبز خیلی سبز که آدمی را به یاد قدرت خدا در جنگل های آمازون می اندازد و ...

حال با این وضعیت بی نظیر به نظر شما نام این منطقه یا ناحیه را چه می توان گذاشت؟ هم اکنون مسئولین، نیازمند پیشنهاد های شما هستند!

 

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

آه ای مردم قاین !

 

آه ای مردم قاین !

حسن راستی

هزاران سال است که با دیدگانم و مردانم از شهر شما پاسداری می کنم و اشک های آسمان را در هزارتوی تاریخ بر دشت و کشتزارهای شما جاری می سازم. من تاریخ ماندگار شمایم و در کشاکش روزگار هر پگاه که چشم می دوزم، درازای تاریخ را به یاد می آورم و بزرگی شما مردم را؛ اگر درنگ کنید و گوش تاریخ را نوازش دهید، آوای مردمانی را خواهید شنید که برای بزرگی و ماندگاری شما عرق و خون ریخته اند. شاید روزگار عمر شما به چند دهه بیشتر نرسد ولی سینه ام پر از فریادهایی است که درازی چند هزار سال دارند. در نام شهرتان دقت کنید این نام از نام فرزند پدرتان آدم گرفته شده و من آن روزگار را در حافظه ام ثبت کرده و با خود هر پگاه و شامگاه بازگو می کنم تا گوشی شنوا پیدا نمایم و آن را در اندیشه و مغز او جای دهم اما شوربختانه ... !

قاینی های عزیز! من نماد ماندگاری شما در تاریخ دراز هستم آیا به جز من و مسجدجامع و ابوذر، نماد دیگری دارید؟! چرا دلم را می شکنید؟! چند روزگاری است که بوی نیرنگ و چاپلوسی آزارم می دهد و خورشید که بر صورتم شلاق نور می زند تا از خواب شبانگاهی بیدارم کند، خموده ام و مرده! چرا که شهرتان بوی صفا و صمیمیت و یکرنگی ندارد! دیگر صداقت و راستی و گفتار نیک و کردار نیک و پندار نیک در شهر شما حکم کیمیا را دارد!

نمی دانم شما به چه باور دارید به آشوی بزرگ، یهوه، اهورامزدا، ایزد، یزدان، پروردگار یا الله و همان خدا؟ اما به هر چه باور دارید بدانید که راستی و یکرنگی و پاکی راز ماندگاری شهر شماست. چه قدر آزارم می دهد این بوی نفرت آور حسادت و دروغ؛ چه قدر روحم را می خراشد این نیرنگ و چاپلوسی! آه مردم قاین! وقتی با گامهای خود بر صورتم می کوبید بدانید در درونم مردانی بوده اند که با یکرنگی و دوستی، خون خویش را برای زنده ماندن شما در کاسه ام ریخته اند و امروز روح آنان از این همه دودستگی و بی تفاوتی آزرده است. چه صدای گریه ها و ناله هایی را هر پگاه و شام می شنوم که بر غربت و بی کسی شهر در دل تاریخ می گریند.

آه مردم قاین! چقدر دوست داشتم وقتی که گام بر صورتم می گذارید و چشم انداز زیبای شهر را نگاه می کنید، دلهایتان خالی از نیرنگ و فریب باشد چون آنانی که در دلم به خواب همیشگی رفته اند برای سربلندی شما دعا می کنند ولی گوشهای شما نمی شنود. من تاریخ شما هستم من نماد شهر شما هستم. من بزرگی و سربلندی شما هستم. من عشق قاین را در سینه ام دارم و هر شب بر غربت و بی کسی شهر گریه می کنم.

آه مردم قاین! از شما می خواهم یک رنگ باشید، نیرنگ و فریب را از خود دور کنید. آه ای بزرگان قاین! چرا دعوا؟ چرا هیاهو؟ چرا فرزندان رزمنده و غیور شما در گوشه های عزلت؟ چرا اندیشه های شما خموده؟ چرا و چرا؟ شما می دانید که شهر شما روزی عروس شرق بوده و پاشنه آشیل شهر برادرتان هندوستان. آیا می دانید که شهر شما مرکز پایدارترین حکومت خودمختار تاریخ ایران است؟ این همه بزرگی و افتخار بر دوش شما مسئولیتی سنگین گذاشته تا با همدلی و یکرنگی و جمع آوری همه اندیشه ها و افکار به بالندگی و پیشرفت برسید. خمودگی و تنگ نظری و فساد پذیری را از خود دور کنید. به جان هم دیگر نیفتید تا بتوانید توفان ها را مهار کنید و استعدادهای نهفته را شناسایی کنید و در کشاکش آرا و عقاید بارور سازید. آه مردم عزیز قاین! چقدر حرف زدم مرا ببخشید دلم برای شما تنگ می شود با همه ی زخم هایی که در بدن دارم و شکستگی استخوان هایم باز هم شما را دوست دارم و من منتظرم به دیدنم بیایید، هر چند با نداشتن هیچ نمی توانم از شما پذیرایی کنم.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

دیدار اعضای هیأت رئیسه ی کانون فیلم قاین با دو تن از چهره های نام آشنای عکاسی و

دیدار اعضای هیأت رئیسه ی کانون فیلم قاین با دو تن از چهره های نام آشنای عکاسی و سینمای ایران

در روزهای 9 و 10 خرداد ماه اعضای هیأت رئیسه کانون فیلم قاین با آقایان افشین شاهرودی و قاسم جعفری دو تن از چهره های نام آشناسی عکاسی و سینمای ایران، دیدار خصوصی داشتند. این دیدار در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره فیلم و عکس خراسان جنوبی در فردوس انجام شد. در این جلسه پیشنهادات و موضوعات مختلفی مطرح شد که در ادامه به آن اشاره می شود:

در ابتدا برای شناخت بیشتر به معرفی قاسم جعفری و فیلم شناسی وی می پردازیم: وی متولد 1348 تهران و فارغ التحصیل مرکز آموزش فیلم سازی است. او در 13 سالگی اولین فیلم کوتاه خود را با نام «فوکوس» ساخت که موضوعی داستانی دارد. تاکنون تعداد 70 فیلم کوتاه ساخته و فیلم کوتاه را از علایق کاری اش می داند. جعفری شروع فعالیت سینمایی اش را به عنوان مدیر تولید فیلم سینمایی «خلع سلاح» علیرضا داود نژاد در سال 1369 آغاز کرد و در سن 25 سالگی اولین فیلم بلند خود را با نام «ماه مهربان» (1373) ساخت. او بعد از دومین فیلم بلندش به نام «قاصدک» (1374) بیشتر فعالیتش را در سیما متمرکز کرد که طی این سالها تعدادی از پربیننده ترین سریال های تلویزیونی را کارگردانی و تهیه کنندگی کرده است که از جمله می توان به «خط قرمز» با 90 درصد بیننده در سال 1380، «مسافری از هند» با 96 درصد بیننده (که هنوز پربیننده ترین سریال پس از انقلاب در تلویزیون است). سریال «کمکم کن» با 94 درصد بیننده در سال 1383 را می توان از تولیدات شاخص جعفری نامید.

او در سال های گذشته به سینما بازگشت و فیلم هایی مثل «بازنده» 1383، «گرگ و میش» 1385، «مجنون لیلی» 1386، «دو راه حل برای یک مسئله» 1387 به سفارش سازمان یونیسف، «دختران» 1388 و «سپید و سیاه» 1389. را ساخت. جعفری در جشنواره های بزرگی همچون کن، ونیز و مراکش حضور داشته و مجموعه هایی مانند «جبران خلیل جبران» برای شبکه ان بی سی و «راز آفرینش» برای شبکه بی بی سی را ساخته است.

دیدار اعضای هیئت رئیسه کانون فیلم قاین با قاسم جعفری یک جلسه ی بلند مدت بود که تا ساعت 2 بامداد به طول انجامید. سوالات و موضوعات متعددی با ایشان مطرح شد و ایشان مصداق کامل این ضرب المثل بود: «میوه وقتی رسید، می افتد». یکی از ابتکارات اعضای کانون فیلم در این جلسه، دعوت اولیه از قاسم جعفری برای حضور در پنجمین جشنواره ملی طلا و یاقوت سرخ بود که آبان امسال در قاین برگزار می شود که ایشان با آغوش باز استقبال کرد و مقرر شد تا اعضای کانون فیلم با هماهنگی با برگزارکنندگان جشنواره از ایشان بصورت رسمی دعوت کند تا با چند تن از بازیگران مطرح سینما در شهرمان حضور پیدا کنند.

در ادامه جعفری از فیلم کوتاه گفت و بیشتر تاکیدش بر کشف یک ایده خوب و بومی برای ساخت فیلم کوتاه بود و گفت: داشتن یک ایده خوب 80 درصد یک فیلم کوتاه را تشکیل داده و 20 درصد دیگر کار زیاد سختی نیست چون فیلم کوتاه نیاز به امکانات زیادی ندارد بلکه با کمترین امکانات هم می توان یک ایده خوب را تبدیل به یک فیلم خوب کرد.

جعفری در مورد کانون فیلم گفت: این نوع فعالیت ها و کانون ها با یک برنامه ریزی مرتب و داشتن یک خط مشی مشخص می تواند در یک شهر کوچک بسیار مثمر ثمر باشد. وی برای ادامه موفق تر فعالیت کانون پیشنهاداتی داد از جمله اکران فیلم های موفق هر دهه با موضوعات متفاوت برای اعضا و استفاده از مهندسی معکوس برای تماشا کنندگان این فیلم ها تا در جلسه بعدی بتوانند ایده ی نهفته در پشت هر فیلم را شناسایی و کشف کنند که این خود باعث باز شدن ذهن اعضا برای کشف ایده های بکر فیلمی می شود. در این راستا اعضا می توانند از مجله فیلم نگار نیز استفاده کنند چون نقدهایی که از فیلم ها دارد آموزنده است و اطلاعا ت لازم را ارائه می دهد.

همچنین اعضای کانون فیلم قاین در روز قبل از آن با آقای افشین شاهرودی استاد نام آشنای عکاسی ایران و کارشناس توانمند بخش عکاسی برنامه ی «دو قدم مانده به صبح» دیدار کردند.

لازم به ذکر است در جشنواره فیلم و عکس خراسان جنوبی، کانون فیلم قاین حضور پر رنگی در بخش مسابقه داشت که می توان به فیلم های سپیده دم و صدای زندگی به کارگردانی هادی کارگر مقدم، خونه خدا به کارگردانی مجتبی مظلوم زاده و فیلم نامه های ترازو و کلبه کوچک نوشته محمد امین کلانتری، قنات نوشته مسعود رونقی (که در این جشنواره مقام دوم را به خود اختصاص داد) اشاره کرد.

همچنین خانم فهیمه حسن پور و آقایان علی صارمی، مجید ثقفی در بخش عکس مسابقه حضور داشتند.

کانون فیلم قاین شنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 18 تا 20 در مجتمع فرهنگی ارشاد جلسات آموزشی و تحلیلی فیلم دارد که علاقه مندان می توانند در این جلسات حضور پیدا کنند.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

اکستازی

در صفحه 7 شماره 186 نیز علاوه بر اخبار مطلبی هشدار دهنده از نیروی انتظامی چاپ شده است:

 

اکستازی

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی قاینات

نام علمی آن « متلین دی اکسی مت آمفتامین » با علامت انحصاری

 

MDMA و فرمول شیمیایی C11H15No2

می باشد. این ترکیب اولین بار در سال 1914 به عنوان دارویی جهت کنترل اشتهای افراد چاق و بعدها به عنوان داروی کاهش استرس و افسردگی وارد بازار مصرف شد. در سال 1985 بود که تحقیقات نشان داد مصرف این نوع مواد برای انسان و هر موجوده زنده ای زیان بار می باشد و در همین زمان این ماده در گروه 1 فارماکولوژی (موادی که مصرف آنها برای انسان و هر موجود زنده مضر و زیان آور است) قرار گرفت. در سال 1988 درکنوانسیونی تحت همین عنوان (کنواسیون 1988) تولید، توزیع و مصرف این مواد در سراسر دنیا ممنوع اعلام و از آن زمان تولیدات زیر زمینی و قاچاق این مواد آغاز گردید.

روشهای شناسائی قرص های اکستازی:

داشتن حجمی بین 100 تا 150 میلی گرم و فاقد بسته بندی، رنگی و دارای علائم حک شده، خاصیت جذب پوستی.

اکستازی خالص:

پودری سفید متشکل از کریستال های ریز است و بوی شبیه بوی کپک از آن به مشام می رسد. در صورت وجود ناخالصی اکستاسی به قرمز و قهوه ای نیز دیده می شود. تحقیقات و آزمایشات نشان می دهد قرص های موجود در بازار حاوی مقدار اندکی

 

MDMA و درصد زیادی ناخالصی زیان آور هستند. کافئین، افدرین (یک نوع ماده تحریک کننده)، PMA (فعال کننده سیستم عصبی)، MDA

(ترکیبی کشنده) و آرسنیک از جمله موادی هستند که به عنوان ناخالصی به قرص های اکستازی افزوده می شود.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

با خاطرات اصناف و گزارش نماینده قاینات

با توجه به اینکه اخبار گذاشته شده از صفحات مختلف این شماره برداشت شده می رسیم به صفحه ۶ این شماره که شامل خاطرات اصناف و گزارش نماینده قاینات است:

 

با خاطرات اصناف

گردآورنده: حسن مختاری

امام به ایران آمده بود و از 12 تا 22 بهمن، هیجان خاصی بر قاین حاکم بود. روز 22 بهمن مردم شهربانی را به تصرف خود در آوردند و مرحوم حجت الاسلام صدیقی همراه با آقای ترحمی ریاست کمیته را به عهده داشت. چند نفر دیگر از جمله من (محمد صادق نژاد) و رضا هوشیار مقدم که جزء نیروهای انتظامات بودیم به پاسداری از شهر و اماکن عمومی مشغول بودیم. تانکرهای نفت برای قاین نفت نمی آوردند و از جاده های بیراهه از کنار قاین عبور می کردند ما به همراه بچه های کمیته در قسمتی از جاده که نزدیک آب قنات کهناب بود آب را داخل جاده انداختیم و دو طرف آن را سد نمودیم تا ماشین ها از این مسیر بیراهه وارد جاده بیرجند نشوند و مجبور شوند از داخل شهر که مسیر جاده بیرجند بود بگذرند. این کار شد و تانکرهای نفت نمی توانستند از بیراهه عبور کنند و ما جلوی تانکرها را می گرفتیم و برای مردم نفت و بنزین و گازوئیل خالی می کردیم. یک روز یک ماشین عبوری به سمت زاهدان در حرکت بود و از ما تقاضای گازوئیل نمود ما به اندازه مسیر قاین تا بیرجند به او گازوئیل دادیم اما او بیشتر می خواست. مناظره بین ما بالا گرفته بود و من از افراد داخل ماشین غافل شده بودم، یکی از آنها تلیور ماشین را در می آورد و از پشت سر تا نزدیک من می آید که به فرق سرم بزند، یک نفر از مردمی که جلوی پمپ تجمع داشتند از پشت سر تلیور را از دستش می گیرد و با یک پس گردنی او را به زمین می خواباند این امر سبب می شود تا غائله پایان پذیرد اما او از من شکایت می کند که به همت امیرآبادی مسئول دادگاه وقت، پرونده بسته می شود. ادامه دارد

گزارش نماینده قاینات

(جمعه 7 خرداد 89):

شورای اداری استان:

شورای اداری استان:

روز پنجشنبه شورای اداری استان تشکیل گردید و من هم شرکت کردم، در این جلسه که آقای مرتضوی معاون وزیر کشور نیز حضور داشت بالاخره بعد از 7 ماه تاخیر آقای افشاری به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری معرفی شد. جلسه مشترک نمایندگان و استاندار و معاونین: بعد از جلسه شورای اداری و بعد از نماز، جلسه مشترک استاندار، معاونین ایشان و نمایندگان استان برگزار شد و مسائل خوبی مطرح شد و من هم مطالبی از قبیل تعیین شاخصهای دقیق برای توزیع اعتبارات عمرانی؛ استانی فکرکردن مسؤلین استانی، محرومیتهای روستاهای قاینات، فرصت سوزیهای فراوان توسط بعضی از مدیران بی کفایت و تسریع در انتصاب مدیریتهای فاقد مسؤل مطرح کردم. حضور در جمع مسئولین فنی و حرفه ای استان: بعد از پایان جلسه شورای اداری به دعوت آقای لطیفی مدیرکل فنی وحرفه ای به این مرکز رفتم و در جمع مسؤلین ادارات شهرستانهای این مرکز درباره ضرورت آموزش برای کسب مهارت صحبت کردم. در سالهای اخیر تلاشهای خوبی در جهت ارتقای مراکز فنی و حرفه ای و افزایش این مراکز صورت گرفته که مدیون تلاشهای آقای لطیفی است. (در حاشیه): وقایع خضری: به دنبال بی توجهی مسؤلین سابق وزارت جهادکشاورزی به پیگیریهای چند ساله اینجانب و تصمیمات نادرست مسؤلین شرکت سهامی زراعی خضری و مقامات محلی و کشاندن بیجای موضوع به شورای تأمین و تشدید اختلافات منطقه ای، نزاع دسته جمعی بین مردم درگرفته و یک نفر نیز کشته شده که علت قتل در پزشکی قانونی بررسی شده است و انتظار می رود دادگستری با دقت به موضوع رسیدگی نماید و هرکسی جرمی مرتکب شده، مجازات شود. شنیده می شود بعضی از اشخاص مغرض، سیاسی و سست ایمان، ناشیانه به دنبال ایجاد فضای سیاسی و بهره برداری انتخاباتی از آن هستند و متاسفانه کوتاهی برخی از مقامات و مسؤلین محلی و سکوت مدعیان بزرگی در خضری هم فرصتی برای آنان مهیا کرده تا براحتی بتوانند اهداف خود را عملی سازند. اینجانب تاسف و تاثر عمیق و شدید خود را از آنچه در خضری اتفاق افتاده و حوادث پیش آمده، اعلام می کنم و از مسؤلین می خواهم با دقت و جدیت کامل به مشکلات پیش آمده، بپردازند و به شدت با خشونت و عوامل پدید آورنده آن بر خورد کنند. حواشی انتخابات هیات رئیسه: تلاشهای زیادی برای رای نیاوردن آقای باهنر صورت گرفت که مؤثر واقع شد و ایشان با فاصله 4 رای در فراکسیون افتاد و در صحن مجلس هم کاندیدا نشد. اینجانب هم وضعیتی مشابه آقای باهنر داشتم با این تفاوت که افرادی که مایل نبودند من رای بیاورم، متفاوت بودند. اینجانب فقط 5 رای در فراکسیون تا رسیدن به کرسی هیات رئیسه مجلس فاصله و خالصترین رای اصولگرایان را داشتم زیرا تنها بر اساس شاخصهای اصولگرائی به من رای داده بودند و کمترین رای را بر اساس پیگیری و حمایت نمایندگان منطقه ای نداشتم بلکه فقط تلاش خودم باعث این تعداد رای بوده است و متاسفانه مسائلی را شاهد بودم که امکان نوشتن آن برایم میسر نیست؛ فقط می توانم بگویم بعضی اشخاص طاقت دیدن بالاتر از خود را ندارند و بدتر اینکه بعضی برای قاتل معرفی کردن همسایه خود حاضرند فرزندشان را بکشند و جنازه اش را خانه همسایه بیاندازند! جالب تر از آن اینکه سال قبل که من در فراکسیون رای آوردم وآقایان غفوری فرد و ساعدی رای نیاورند ولی التزام فراکسیونی را شکستند و در صحن کاندیدا شدند، همین آقایانی که امروز طرفدار حفظ لیست اصولگرایان شده اند، و در مصاحبه با خبرنگاران فرموده اند: «کسانی که در این رأی‌گیری نتوانستند حائز رأی برای نامزدی انتخابات هیئت رئیسه مجلس شوند نباید بر اساس مفاد اساسنامه در انتخابات شرکت کنند و اگر کسی در این زمینه تخلفی کند قطعاً هیئت داوران با نماینده خاطی برخورد خواهد کرد». آن روز حرفی نزده و نفسی نکشیدند و براحتی گذاشتند اصلاح طلبان با حمایت از افراد یاد شده باعث رای نیاوردن من شوند. البته اینجانب افتخار می کنم که اصلاح طلبان از من عصبانی باشند چون ضربه ای که از من خورده اند چنان کاری بوده است که به این راحتی قد راست نخواهند کرد و از آن نمی گذرند. در هر حال علیرغم تاکید بسیاری از نمایندگان حاضر نشدم در صحن مجلس کاندیدا شوم گرچه احتمال رای آوردنم بیش از 90 درصد بود و التزام به اصولگرائی را بر کرسی مجلس ترجیح دادم تا دوستانی هم که چشم دیدن من را در آن صندلی ندارند یک سال زجر نکشند و خدای نکرده چشمشان آسیب نبیند!.

 

 

 

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

مطالب صفحه چهارم شماره 186

تا اینجا مطالب سه صفحه اول شماره 186 را گذاشته ام.

این هم مطالب صفحه چهارم این شماره:

 

داستان های دیروز در دنیای امروز

گوسفند بع بع می کرد سگ واق واق می کرد و همه با هم فریاد می زدند « حسنک کجایی؟ » شب شده بود اما حسنک به خانه نیامده بود. حسنک مدت های زیادی است که به خانه نمی آید. او به شهر رفته و در آنجا شلوار جین و تی شرت های تنگ به تن می کند. او هر روز صبح به جای غذا دادن به حیوانات، جلوی آینه به موهای خود ژل می زند. موهای حسنک دیگر مثل پشم گوسفند نیست چون او به موهای خود گلت می زند. دیروز که حسنک با کبری چت می کرد، کبری گفت که تصمیم بزرگی گرفته است. کبری تصمیم داشت حسنک را رها کند و دیگر با او چت نکند چون با پتروس چت می کرد. پتروس همیشه پای کامپیوترش نشسته بود و چت می کرد. پتروس دید که سد سوراخ شده اما انگشت او درد می کرد چون زیاد چت کرده بود. او نمی دانست که سد تا چند لحظه ی دیگر می شکند. پتروس در حال چت کردن غرق شد. برای مراسم دفن او کبری تصمیم گرفت با قطار به آن سرزمین برود اما کوه روی ریل ریزش کرده بود. ریزعلی دید که کوه ریزش کرده اما حوصله نداشت. ریزعلی سردش بود و دلش نمی خواست لباسش را در آورد. ریزعلی چراغ قوه داشت اما حوصله دردسر نداشت. قطار به سنگ ها برخورد کرد و منفجر شد. کبری و مسافران قطار مردند. اما ریزعلی بدون توجه به خانه رفت. خانه مثل همیشه سوت و کور بود. الان چند سالی است که کوکب خانم همسر ریزعلی مهمان ناخوانده ندارد او حتی مهمان خوانده هم ندارد. او حوصله ی مهمان ندارد. او پول ندارد تا شکم مهمان ها را سیر کند. او در خانه تخم مرغ و پنیر دارد اما گوشت ندارد. او کلاس بالایی دارد او فامیل های پولدار دارد. او آخرین بار که گوشت قرمز خرید چوپان دروغگو به او گوشت خر فروخت؛ اما او از چوپان دروغگو گله ندارد چون دنیای ما خیلی چوپان دروغگو دارد به همین دلیل است که دیگر در کتاب های دبستان، آن داستان های قشنگ وجود ندارد !

 

 

نکته های کوچک زندگی

* وقتی به شدت عصبانی شدی، دستهایت را در جیب هایت بگذار.

* یادت باشد بهترین رابطه میان تو و همسرت زمانی است که میزان عشق و علاقه تان به هم بیش از میزان نیازتان به یکدیگر باشد.

* مهم نیست چه سنی داری، هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر.

* اگر کسی تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن دیگری پاسخ دهد تلفن را قطع کن.

* هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو می دانم چه حالی داری چون در واقع نمی دانی.

* یادت باشد گاهی اوقات به دست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.

* هیچ وقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است، خودش این را می داند.

* از صمیم قلب عشق بورز، ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از زندگی همین است.

 

* در مورد موضوعی که درست متوجه نشده ای، قضاوت نکن.

* وقتی از تو سوالی را پرسیدند که نمی خواستی جوابش را بدهی، لبخند بزن و بگو: چرا می خواهید بدانید؟

* هرگز موفقیتت را پیش از موقع عیان نکن.

* ساعتت را پنج دقیقه جلوتر تنظیم کن.

* هیچوقت پایان فیلم ها و کتابهای خوب را برای دیگران تعریف نکن.

* با زنی که با بی میلی غذا می خورد، ازدواج نکن.

* وقتی احساس خستگی می کنی اما ناچاری که به کارت ادامه بدهی، دست و صورتت را بشوی و جوراب و پیراهن تمیز بپوش، آن وقت خواهی دید که نیروی دوباره بدست آورده ای.

* راحتی و خوشبختی را با هم اشتباه نکن.

* هیچوقت از بازار کهنه فروشها وسیله برقی نخر.

* شغلی را انتخاب کن که روحت را هم به اندازه حساب بانکی ات غنی سازد.

* هر وقت فرصت کردی دست فرزندانت را در دست بگیر، به زودی زمانی خواهد رسید که او اجازه این کار را به تو نخواهد داد.

* چتری با رنگ روشن بخر، پیدا کردنش در میان چتر های مشکی آسان است و به روزهای غمگین بارانی، شادی و نشاط می بخشد.

* هیچوقت در محل کارت در مورد مشکلات خانوادگی ات صحبت نکن.

* وقتی در راه مسافرت، هنگام ناهار به شهری می رسی رستورانی را که در میدان شهر است انتخاب کن.

* در حمام آواز بخوان.

* در روز تولدت درختی بکار.

* طوری زندگی کن که هر وقت فرزندانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.

* بچه ها را بعد از تنبیه در آغوش بگیر.

* هنگام بازی با بچه ها بگذار تا آنها برنده شوند.

* فقط آن کتابهایی را امانت بده که از نداشتن شان ناراحت نمی شوی.

* فروتن باش، پیش از آنکه تو به دنیا بیایی خیلی از کارها انجام شده بود.

* فراموش نکن که خوشبختی به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

 

 

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

حرف دل مردم

حرف دل مردم

پیامگیر: 5090 522 - صندوق پستی: 156 قاین

پیام کوتاه: 1911 496 0935 و 322 8600 0915

پست الکترونیک: tolueqaenat@yahoo.com

* از نیروی انتظامی خواهش می کنم در روزهای تعطیل نیروی بیشتری در پارک منابع طبیعی مستقر کنند تا امنیت بیشتری برای خانواده ها ایجاد شود.

 (5635 ... 0915)

 

* اتوبوسرانی قاین را گسترش دهید، بیشتر خیابان های قاین واحد ندارد.

 (5948 ... 0915)

 

* نیروگاه گازی قاین که عمده برق شرق کشور را تامین می کند با بیش از 150 نفر پرسنل چرا نباید همانند نیروگاه نیشابور چند سالن ورزشی، استخر شنا، دو چرخه سواری و سالن آمفی تئاتر داشته باشد؟ آیا فقط تولید برق و آلودگی ناشی از آن سهم مردم و کارکنان است؟ چرا فرماندار خواسته های مردم در مورد کارخانه سیمان و نیروگاه گازی را پیگیری نمی کند؟

 (5635 ... 0915)

 

* پیامکی که احتمالاً از کارخانه سیمان به طلوع زده شده بود در مورد اهدای دوچرخه در همایش روز معلم، را خواندم آقایان دست شما درد نکند مشکل ورزش و فرهنگ و روحیه کارکنان و جوانان قاین حل شد!

 (9201 ... 0915)

 

* آقای فرماندار! هشت میلیونی تومانی که قولش را به عنوان بودجه ی ورزشی به جوانان روستای رزدنبل دادید، چی شد؟ آیا دست آویز ... شد.

 (6541 ... 0937)

 

* از اعضای شورای شهر قاین که این همه به فکر کمک به پرسنل زحمت کش شهرداری هستند تشکر می کنیم. لطفاً بگویید این همه دست و دلبازی بس است!

 (6219 ... 0915)

 

* لطفا شهرداری به فکر انتهای بلوار سیمان باشد.

 (1429 ... 0915)

 

* اتوبوسهای واحد را افزایش دهید خصوصاً خطوط 101 و 102.

 (9430 ... 0936)

 

* جالب است! قرار بود کانون عکاسی زودتر از کانون فیلم راه بیفتد! واقعاً که!

 (8112 ... 0937)

 

* اداره مخابرات از بهمن سال گذشته قول خط تلفن شهرک اصناف را داده ولی هنوز بهانه می آورند که پیمانکار نداریم، تکلیف چیست؟

 (1550 ... 0915)

 

* یک نفر بگوید آمار کارخانه های فعال شهرک صنعتی قاین چند تا است؟!

 (4520 ... 0935)

 

* از مردم خواهش می کنم به ساخت مسجد امام رضا در شهرک آزادگان کمک کنند.

 (7898 ... 0935)

 

* مسئولین به جای این که به دنبال سرمایه گذار خارج از منطقه می گردند به دنبال امثال آقای ناصری که بچه این منطقه است، باشند! و سری به شهرک صنعتی بیرجند بزنند.

 (5288 ... 0915)

 

* آیا این عدالت هست مسئولین بانک کشاورزی استان با داشتن بهترین موقعیت در شهر قاین در جهت ساخت بانک هیچ کاری نمی کنند.

 (5288 ... 0915)

 

* در ابتدای خیابان بهشتی بعد از پارک اتومبیل های کارمندان بانک ها، جایی برای پارک پیدا نمی شود!

 

* مسئولین اداره میراث فرهنگی قاین اگر کاری برای منطقه نمونه گردشگری نمی کنند لااقل با نصب چند تابلوی راهنما در ورودی شهر، منطقه نمونه گردشگری را به گردشگران معرفی کنند شاید دلشان سوخت و کمکی کردند تا عملیات اجرایی پروژه تمام شود.

 (5255 ... 0915)

 

* روستای رَوشک از توابع بخش مرکزی، با وجود گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب هنوز از نعمت آب آشامیدنی محروم و اداره آب و فاضلاب قاین تا کنون هیچ اقدامی انجام نداده است و پاسخگو نیست! از مسئولین مربوطه بخواهید بررسی کنند.

 (5255 ... 0915)

 

* آیا می دانید آزمون استخدامی آموزش و پرورش فقط در خراسان جنوبی در مرکز استان برگزار شد ولی در دیگر استانها در خود شهرستان ها برگزار شد! آقای استاندار که نماینده دولت عدالت محور هستند پاسخ این همه بی عدالتی را چگونه می دهند؟

 (5791 ... 0915)

 

* کسانی که در مورد زیباسازی شهرمان (دارالمؤمنین)، روی حوزه علمیه (دانشگاه امام جعفر صادق

(ع)) کلیک کرده اند، مگر این مکان باعث نازیبائی شهر است یا این افکار به ظاهر روشنفکری!

(2619 ... 0910)

 

* رئیس بنیاد مسکن بگوید چقدر باید کار کرد تا پایان کار گرفت و مدت ساخت چند سال است [...] مردم ولایت دوست را توجیه کنید.

 (7108 ... 0915)

 

* شهروند گرامی! انعکاس مشکلات گوش شنوا می خواهد اما دریغ، دو صد گفته را نیم کردار نیست! اینجا بر هوت است؟

 (6840 ... 0915)

 

* لطفاً پیاده روی خیابان امین زاده را موزاییک کنید چون آسفالت آن مال چند سال پیش است اکثر جاها خاک شده و زمستان، مشکل داریم. از آقای زردی خواهشمندم فکری به حال ما کسبه و پیاده روها بکنید.

 (5841 ... 0915)

 

* تنها جایی که پیشرفت نمی کند بلکه پسرفت هم می کند پارک شادی است! چه وقت پارک شادی واقعی می شود.

 (1948 ... 0935)

 

* یکشنبه نهم خرداد، هیچ مسئولی در مرکز بهداشت جنب مخابرات نبود که تشکیل پرونده دهد یا قد و وزن کند!

 (6277 ... 0915)

 

* از نویسنده مطلب «همت به سوی توسعه قاین» تشکر می کنم ولی ای کاش مسئولین شهرمان انها که کاری از دستشان بر می آید چنین طرز فکری داشته باشند.

 (0217 ... 0915)

 

* مطالب تاریخی در «طلوع قاینات» مدتی تعطیل شده بود ولی امیدوارم از شماره 185 که با اختصاص یک صفحه کامل به تاریخ ایران از سر گرفته شد همچنان ادامه داشته باشد تا تمامی ما ایرانیان بدانیم که چه بوده ایم و حالا چه هستیم؟!

 (0217 ... 0915)

 

* طرح فضای سبز حاشیه خیابان ساحل، چه وقت به اتمام می رسد؟ خواهشاً زیادی زحمت نکشند مسئولین شهرداری!

 (4641 ... 0915)

 

* چرا دهیاری روستای فیروزآباد نسبت به جمع آوری زباله ها کاری نمی کند؟

 (1897 ... 0910)

 

*با تشکر از جوابیه نیروی انتظامی در شماره 185 که به حرف مردم احترام گذاشته و رسیدگی کردند.

 (6277 ... 0915)

 

* چرا بعضی افراد به جای نام خیابان بهشتی نام شهر دیگری را می گویند؟ در آن شهر خیابان یا کوچه ای به نام قاین نام گذاری کرده اند که ما اسم آن شهر را بروی خیابان شهرمان می گذاریم.

 (4641 ... 0915)

 

* از مطلب «همت به سوی توسعه قاین» چاپ شده در شماره 185، تشکر می کنم و از همه مسئولین عزیز و همشهریان محترم می خواهم که بیشتر به آن بیاندیشند و هر کس به اندازه توانایی اش در تحقق بخشیدن به آن تلاش کند.

 (3840 ... 0915)

 

* شهرداری چرا از مهندسین فضای سبز استفاده نمی کند؟ تا کی باید شاهد اجرای خیابانهای کج و کوله باشیم؟

 (4641 ... 0915)

 

* شهرداری قاین نزدیک به ده میلیون هزینه کرده و چراغ راهنما در 2 چهارراه خیابان جانبازان نصب کرده ولی متاسفانه با وجود شلوغی این خیابان، راهنمایی و رانندگی حاضر به استفاده از آنها نیست! چرا؟

 (4658 ... 0915)

 

* مسئولین پارک جنگلی، در محوطه پارک، موسیقی بدون آهنگ پخش کنند.

 (8579 ... 0915)

 

* کارخانه سیمان سودش را ببرد جای دیگر ولی لااقل زمینهای با کاربری اداری فرهنگی رها شده در شهرک سیمان را به ادارات مربوط اهدا کند.

 (6219 ... 0915)

 

* چرا سطل های زباله معابر سطح شهر شسته نمی شود، بوی بد آن آزار دهند است؟

 (5616 ... 0915)

 

* سرعت اینترنت در قاین خیلی پایین است برای باز شدن صفحه باید 5 ،6 دقیقه صبر کرد!

 (8542 ... 0915)

 

* چه شد اتوبوسهایی که قرار بود قبل از عید به ناوگان حمل و نقل شهری افزوده شود؟ بکن در جوال و بگو 24.

 (4641 ... 0915)

 

* توصیه به همه جوانان قاین: کتاب تاریخ قاین (نوشته ی آقای اسماعیل نژاد) را مطالعه کنید تا بدانید چی بودیم و حالا چه شدیم.

 (9070 ... 0915)

 

* بهتر نیست به جای توقیف موتورسواران بدون کلاه ایمنی، کامیون ها و ماشین های بزرگ را که در فاز4 سد معبر می کنند، جریمه کنند.

 (2338 ... 0915)

توضیح: مشخص است که عمل خلاف قانون از هر کسی سربزند، باعث جریمه خواهد شد. توصیه می شود جوابیه نیروی انتظامی در صفحه دو را بخوانید.

 

* از راهنمایی و رانندگی بپرسید مگر می شود در یک محل پارک ممنوع برای یک خودرو جریمه نوشته شود و برای خودروی مجاور آن، نه؟

 (3875 ... 0915)

* همشهریان عزیز و آبرومند! لطف کنید گلهایی را که در بلوارها و پارکها کاشته می شود برای منازل خود و نشا، بر ندارید و بگذارید تا مورد استفاده همه قرار گیرد.

 (4641 ... 0915)

 

* تا کَی برای یک تست ورزش یا اکوی قلب باید به شهرهای مجاور رفت؟ چرا مسئولین بیمارستان و مرکز بهداشت رسیدگی نمی کنند؟

 (8466 ... 0915)

 

* از وقتی که دولت برای ساخت مسکن، وام پرداخت می کند بعضی از ملاکین و محتکرین زمین! معادل سود وام مسکن را بر قیمت زمینهای شان افزوده اند! انگار هر راهکاری دولت جلوی بی خانه ها قرار می دهد، عده ای برای مقابله با آن راهی پیدا می کنند.

 (8466 ... 0915)

 

* اداره گاز از بهمن سال گذشته قول گازرسانی شهرک اصناف را داده ولی هنوز بهانه می آورند که پیمانکار نداریم، تکلیف چیست؟

 (1550 ... 0915)

 

* اگر ما نخواهیم در پارک جنگلی رادیو گوش کنیم چه کسی را باید ببینیم.

 (5651 ... 0915)

 

* اگه ما نخواهیم روز جمعه رادیو گوش کنیم باید چه کسی را ببینیم.

 (6297 ... 0915)

 

* ما در پارک جنگلی، رادیو نمی خواهیم، آرامش می خواهیم.

 (7491 ... 0915)

 

* خواهشن یا پارک جنگلی را از این جا ببرید یا رادیو را.

 (0683 ... 0915)

 

* لطفاً روزهای تعطیل در پارک جنگلی از بلندگوها رادیو پخش نکنید مثل تمام مکان های عمومی حداقل موزیک بگذارید. ضمناً بلندگوها را هم بیشتر کنید.

 (8871 ... 0915)

 

* از شهرداری تقاضا دارم فکری برای زمین ویران رو به روی مسجد امام رضا بکند چون نمایی زشت دارد.

 (7898 .. 0935)

 

* ما جمعی از بچه های پهنایی از مسئولین این روستا متشکریم که بی وقفه کار می کنند ولی نمی دانیم چرا هیچ پیشرفت و تغییری نمی کند، شاید ما چشمان مان کور شده است!؟

 (4051 ... 0915)

 

* آرزوی من است که روزی قاینی داشته باشیم با این شرایط: مردمی مومن، با فرهنگ و دلسوز برای شهرشان، زیباترین شهر استان و داشتن بیشترین گردشگر، صنعتی ترین شهر استان. ما باید کودکان مان را افرادی با فرهنگ بار بیاوریم. والدین! فرزندان شان را درست تربیت کنند! مادران به جای غیبت، دو کتاب تربیتی بخوانند! 

(ح-ف)

(9675 ... 0915)

 

* آیینه ها را در شهر دروغ به جرم صداقت می شکنند، طلوع من، نشکن به همه نشان بده چشمان پر از فریب را.

 (2797 ... 0937)

 

* می خواهم به نماینده محترم قاینات بگویم اگر من و من ها، ما می شد چه کارهای بزرگی برای قاینات انجام می شد.

 (5791 ... 0915)

 

* لطفاً یکی از هفته نامه ها را به دست مسئولین برسانید، احتمالاً به دست شان نمی رسد چون هیچ تغییری در وضع مشکلات روستای اردکول صورت نمی گیرد.

 (4247 ... 0915)

 

* واحد خیابان ژاندارمری، کوچک است و جمعیت زیاد، خصوصاً روزهای 5 شنبه واقعاً سوار شدن طاقت فرساست. خواهشمندیم از واحدهای بزرگ برای این مسیر بگذارید.

 (5683 ... 0938)

 

* بلوار شهید بهشتی رو به روی مسجد امام حسن

 (ع) نیازمند همت راهنمایی و رانندگی برای ساخت سرعت گیر! پس قبل از حادثه پیش گیری کنید.

(3875 ... 0915)

 

 

 

 

با رعایت احترام دیگران، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را پیرامون مسایل قاینات

برای اطلاع مردم و مسئولین؛ جهت چاپ در این ستون به ما برسانید:

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

جوابیه نیروی انتظامی به پیامک ها

 

جوابیه نیروی انتظامی به پیامک های شهروندان

در پاسخ به ستون حرف دل مردم شماره ی 185؛ فرماندهی انتظامی شهرستان قاینات اعلام می دارد: در پاسخ به شهروندی که اعلام نموده بود «از راهنمایی و رانندگی به خاطر زحمات شان در امور ترافیک تشکر می کنم ولی موتورگیری در این روزها خیلی زیاد شده، لطفاً کاهش دهید»: از آنجا که پلیس در جهت تسهیل در عبور و مرور و امنیت خود مردم تلاش می کند و نتیجه ی تلاش شبانه روزی پلیس به مردم برمی گردد لذا برخورد با موتورسواران متخلف و مزاحم، مقوله ای است که همواره امنیت و احساس آرامش بیشتری را در سطح شهر فراهم نموده است، ضمن این که همواره عده کثیری از شهروندان خواستار برخورد جدی و مداوم با موتورسواران متخلف و مزاحم بوده اند لذا پلیس راهنمایی و رانندگی از وظیفه ذاتی خود که تامین امنیت و تسهیل در عبور و مرور می باشد، غافل نخواهد بود و در تمام ساعات شبانه روز با متخلفین برخورد خواهد کرد.

در پاسخ به سوال شهروند دیگری که اعلام نموده بود «از راهنمایی و رانندگی بپرسید چرا در خیابان های پایتخت از ساعت 10 شب تردد کامیون آزاد است اما در قاین ساعت 11 جریمه می کنند حتی در خاکی و شهرکها نیز ...» : اعلام می دارد که موضوع تخلفات و مزاحمت های کامیون ها در سطح شهر قاین در تمام ساعات شبانه روز موضوعی است که بارها مردم از آن اعلام نارضایتی کرده و خواستار برخورد جدی با کامیون هایی که در سطح شهر تردد می کنند، شده اند. از آنجا که موضوع در شورای ترافیک شهرستان، مطرح و دستور برخورد جدی با این گونه کامیون ها داده شده؛ لذا پلیس راهنمایی و رانندگی همچون گذشته با کامیون هایی که در سطح شهر توقف می نمایند یا در مناطق عبور ممنوع تردد می کنند، به شدت برخورد خواهد کرد.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی قاینات

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

اخبار چاپ شده در شماره 186

 

درخشش گروه های هنری سرود و تئاتر دانش آموزان

مقطع متوسطه شهرستان قاین در مسابقات استانی

چهار گروه شرکت کننده از شهرستان قاینات در جشنواره های استانی سرود و هنرهای نمایشی دانش آموزان مقطع متوسطه دختران و پسران خراسان جنوبی، رتبه های دوم استانی را کسب کردند. در این مسابقات، دبیرستان شاهد دختران با نمایش صحنه ای «نقل زنان سنگی»، دبیرستان قهستان با نمایش عروسکی «فقط به فکر خود» و گروهای سرود دبیرستان فدک و دبیرستان خیامی رتبه های دوم را کسب نمودند. همچنین دانش آموزان امین محمد زاده در رشته ی موسیقی، مهین یعقوب زاده در عروسک گردانی، هانیه اکرامیان در عروسک سازی و آمنه نقوی در رشته ی طراحی لباس رتبه های اول استان را کسب نمودند.

جلسه ستاد خیرین برگزار شد

در این جلسه که با حضور اعضای ستاد خیرین در محل فرمانداری قاینات برگزار گردید، برنامه ریزی جهت سرعت بخشیدن به پروژه های مشترک خیرین، تکمیل مساجد، توزیع سه هزار جوجه محلی تخم گذار در بین مردم به منظور بهبود بخشیدن به وضعیت زندگی آنان، خرید 45 دستگاه تنور گازی برای پیشگیری از بوته کنی و تخریب بیابان و همچنین اتخاذ تصمیمات لازم جهت بازدید مسئولین استان از جمله مهمترین مطالب مطرح شده بود.

مجمع امور صنفی قاین به پیشنهادات بازاریان، جایزه می دهد

مجمع امور صنفی قاینات در اطلاعیه ای اعلام داشت: با عنایت به فرارسیدن اول تیرماه روز اصناف و به جهت ارج نهادن به این قشر زحمت کش و رونق بازار شهرستان، هرکدام از اصناف محترم که جهت رونق بازار و راه موفقیت در کسب و کار پیشنهاداتی دارند تا تاریخ 20/3/89 به مجمع امور صنفی واقع در بلوار جهاد ارسال فرمایند که پس از بررسی به بهترین پیشنهادات، جوایز نفیسی داده خواهد شد. همچنین با عنایت به این که هر ساله بایستی اصناف محترم جهت تکمیل اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند تا پایان تیرماه به اداره امور مالی مالیاتی مراجعه فرمایند.

مراسم معنوی شبی با قرآن در قاین برگزار گردید

از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات با همکاری انجمن قاریان قرآن شهرستان و کانون فرهنگی و هنری امام سجاد

بازدید نماینده قاینات از دانشگاه پیام نور قاین

موسی قربانی نماینده قاینات از دانشگاه پیام نورمرکز قاین بازدید کرد. در این بازدید دو ساعته که روز پنج شنبه 30/2/89 انجام شد پیرامون مسائل و مشکلات اداری و آموزشی بحث و تبادل نظر شد.

 

(ع)، به مناسبت بزرگ داشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد، محفل انس با قرآن برگزار گردید. این مراسم معنوی با حضور نماز گزاران و قاریان قران کریم شهرستان بعد از نماز مغرب و عشا در محل مسجد جامع قاین برگزار گردید.

جلسه کمیسیون حفاری در فرمانداری قاینات برگزار گردید

در این جلسه طاهری فرماندار قاینات تعامل بین ادارات شهرستان را ستودنی دانست و افزود: گازرسانی در سطح شهرستان با سرعت خوبی انجام شده است. احساس مسئولیت در قبال تاسیسات ادارات، توجیه نمودن کارگران، پاسخگوئی مناسب به استعلامات به صورت پانزده روزه، متقن بودن کارها و دانستن قوانین از اصول اساسی کار است و هدف کلیه مسئولین نیز جلب رضایت مردم است.

مهندس رزمی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار نیز در این جلسه گفت: بخشی از حفاری ها مربوط به دستگاه های اجرائی متولی در نقاط شهری و روستائی است، لذا برای مرتفع نمودن مشکلات نیازمند نظرات و پیشنهادات ادارات مذکور هستیم. در این جلسه برخی ادارات در خصوص بدهی هایی که در این زمینه دارند مطالبی را مطرح نمودند و اظهار داشتند: سیاست کلی این است که مجوز حفاری تنها به افرادی که از مراجع قانونی دارای معرفی نامه هستند، اعطا شود. پیشنهاد ادارات در خصوص حل مسائل این بود که آیین نامه ای تنظیم گردد تا ادارات حق و حقوق یکدیگر را رعایت نمایند. اداره راه و ترابری اعلام داشت ادارات بدون مجوز به حریم راه ها خسارت وارد می نمایند و تا این لحظه هیچ گونه مجوز کتبی برای حفاری مورد نیاز انشعابات صادر نگردیده است. اداره آب و فاضلاب شهری نیز درخواست نمود از این پس عمق حفاری و محل تاسیسات یک اداره مشخص شده باشد. اداره برق نیز تقاضا نمود نقشه کارها در اختیار اعضای کمیسیون حفاری قرار گیرد.

برنامه های هفته زن توسط اداره بهزیستی شهرستان قاینات تشریح شد

مهدی خویی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قاینات با اشاره به اقدامات این نهاد در زمینه ی حمایت از زنان سرپرست خانواده، گفت: در حال حاضر 326 زن سرپرست خانواده از حمایت های اداره بهزیستی برخوردار هستند. خویی، دیدار کارکنان اداره بهزیستی با امام جمعه شهرستان، تجلیل از بانوان نمونه، بازدید از مراکز فرزندان بی سرپرست ضیائی با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری (خانم بیرجندی) و بازدید از مراکز سالمندان را از دیگر برنامه های هفته گرامی داشت مقام زن در شهرستان برشمرد. وی در ادامه خدمت به زنان معلول و کم توان ذهنی را مایه افتخار کارکنان این نهاد دانست و افزود: در زمینه خدمت رسانی به این افراد تا به حال اقدامات خوبی صورت گرفته است.

برنامه های نهایی گرامی داشت هفته زن در شهرستان قاینات

جلسه ستاد بزرگداشت هفته زن با حضور کارشناس امور بانوان و خانواده فرمانداری تشکیل گردید. در این جلسه که با حضور رابطین امور بانوان در ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید، کارشناس امور بانوان و خانواده فرمانداری از رابطین خواست تا برنامه ریزی دقیقی در راستای برنامه های هفته زن داشته باشند. سپس هر کدام از کارشناسان، مطالبی را جهت بهتر برگزار شدن برنامه ها ارائه دادند و در پایان برنامه هایی به مناسبت گرامیداشت هفته زن به تصویب رسید.

برداشت غلات در شهرستان قاینات آغاز شد

رئوفی فرد مدیر جهاد کشاورزی قاینات گفت: برداشت غلات در شهرستان در سطح 13100 هکتار از مزارع آبی گندم و جو در تاریخ 27/2/89 از مناطق زیرکوه و مهدی آباد شروع شده است که تعداد 10 دستگاه کمباین و 12 دستگاه دروگر کار برداشت را انجام می دهند و 6 گروه ناظر براین امر نظارت دارند. لازم به ذکر است گندم دیم 8000 هکتار و جو 2120 هکتار در شهرستان قاینات کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ادامه داد: تا این تاریخ 437 تن گندم و 580 تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تحویل شده است. عمده مشکل کشاورزان در مورد خرید گندم، کرایه حمل گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از مزرعه به سیلو می باشد.

 

 

   آتش سوزی مزارع جو در پهنایی

 

در روز یکشنبه 9/3/89 در ساعت 13:30 یکی از اهالی روستای پهنایی در تماس تلفنی با دهیاری خبر داد که مزرعه جوی 4 نفر از مالکین قنات روستای پهنایی، آتش گرفته و آتش با شعله های بسیار زیاد و به سرعت در حال پیشروی می باشد. دهیار روستا سریعاً با آتش نشانی شهر قاین تماس گرفت و سپس با کمک مردم و کپسول آتش نشانی و آب و خاک، شعله های حریق دو مزرعه که مقدار زیادی از آن طعمه حریق شده بود، مهار شد ولی متاسفانه به دلیل کمبود امکانات آتش نشانی و شعله های زیاد حریق یکی از خرمن های دپو شده تا آمدن ماموران آتش نشانی، کامل طعمه حریق شد و راس ساعت 14:30 آتش با تلاش مامورین آتش نشانی کاملاً مهار شده و از پیشروی به مزارع دیگر جلوگیری به عمل آمد. در این حادثه خسارات قابل توجهی به این مزارع وارد شد. ضمناً پس از تحقیق و بررسی مشخص شد که این حادثه توسط دو نوجوان حدوداً 12 ساله انجام شده که در مجاورت این مزارع اقدام به روشن نمودن آتش کرده و به علت وزش باد آتش به این مزارع سرایت نموده است.

بررسی مشکلات بسیجیان و پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای پهنایی

این مراسم با حضور فرمانده حوزه مقاومت شهید هاشمی نژاد، فرمانده و اعضای شورا و جمعی از بسیجیان این پایگاه برگزارشد. ابتدا یاوری فرمانده پایگاه به بیان مشکلات بسیجیان و نبود اعتبارات لازم جهت تکمیل ساختمان نیمه تمام پایگاه پرداخت و از مسئولین مربوطه خواست تا این پروژه که حدود 4 سال از شروع آن می گذرد، تکمیل شود. در ادامه، فرخنده فرمانده حوزه مقاومت شهید هاشمی نژاد به تشریح برنامه ها و اهداف بسیج و نقش بسیجیان در زمان جنگ پرداخت و برنامه های ابلاغی سال 89 را به اعضای شورای پایگاه تشریح نمود. روستای پهنایی دارای 520 نفر بسیجی فعال و عادی می باشد که بیشترین آمار را در بخش مرکزی قاینات دارد.

غبار روبی مزار شهدا

مراسم غبار روبی مزار شهدا به یاد شهدای عملیات آزاد سازی خرمشهر با حضور امت حزب الله و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان برگزار گردید. در ابتدای مراسم یکی از بسیجیان وصیت نامه شهید رحیمی از شهدای آزاد سازی خرمشهر را برای حاضرین قرائت کرد، در ادامه زیارت آل یاسین توسط حجت السلام والمسلمین خداشناس ریاست بنیاد شهید شهرستان قاینات قرائت شد که با استقبال گسترده مردم مواجه گردید.

اخبار پروژه پادگان غدیر نیروی زمینی ارتش مستقر در قاین

* ساختمان پاسدارخانه مرکزی پادگان غدیر قاین حدوداً 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا شش ماه اول سال جاری به بهره برداری می رسد. * چاه آب شرب پادگان غدیر قاین به همت امیری راد مسئول طرحهای عمرانی فرماندهی مهندسی نزاجا، تجهیز و را ه اندازی و به بهره برداری رسید. امیدواریم که هر چه سریعتر مسئولین امر در استان پروژه لوله کشی و انتقال آب به پادگان غدیر را اجرا تا امسال شروع عملیات ساخت و ساز 139 هکتار از اراضی پادگان در فاز اول را شاهد باشیم.

قابل توجه اهالی و مالکین اراضی فرخ آباد قاین

کلیه مالکین اراضی مزروعی حاشیه خیابان اصلی محله فرخ آباد قاین رو به روی پنج شنبه بازار، زیر پل و اطراف خیابانهای اصلی که هم اکنون قصد ساخت و ساز مسکونی دارند، به شهرداری قاین مراجعه و مدارک مربوط را به آقای صادقی تحویل داده تا نسبت به نقشه کشی و خیابان کشی و تفکیک مجدد اراضی این منطقه (صدور پروانه و ...) از طریق استان خراسان جنوبی پیگیری شود. 

اخبار ورزشی

* به مناسبت گرامی داشت آزادسازی خرمشهر و همزمان با سراسر کشور، همایش پیاده روی خانوادگی در شهر حاجی آباد برگزار شد. در این همایش 1500 نفر ورزش دوست و ورزشکار مسیر 3 کیلومتری میدان آیت الله فقیه تا گردان امام حسین

(ع) را پیمودند. در پایان به 30 نفر از شرکت کنندگان جوایزی به قید قرعه اهدا گردید. * به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ستاد گرامی داشت هفته زن شهرستان قاینات همایش پیاده روی بانوان را برگزار نمود. در این همایش 1500 بانوی ورزشکار و ورزش دوست مسیر پارک مسجد جامع تا میدان ابوالمفاخر را پیمودند. در پایان به قید قرعه به 20 نفر جوایزی به رسم یاد بود اهدا گردید. * یک دوره مسابقات پینگ پنگ به مناسبت گرامی داشت آزادسازی خرمشهر با حضور 32 پینگ پنگ باز در محل سالن ورزشی آزادی قاین برگزار گردید. در این دوره از مسابقات که به صورت 2 حذفی اجرا شد در پایان حسین سنجری ، سهیل صفی زاده و علی صرافیان به ترتیب مقام های برتر را از آن خود نمودند و از سوی اداره تربیت بدنی و هیات پینگ پنگ جوایزی به نفرات برتر اهدا شد. همچنین 8 نفر برتر این دوره از مسابقات جواز حضور در دسته یک شهرستان که در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد را بدست آوردند. * در ورزش صبحگاهی که با حضور فلاحتی معاون سیاسی فرمانداری قاین، رئیس اداره تربیت بدنی و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی قاین در محل پارک زعفران قاین برگزار شد از شرکت کنندگان در ورزش صبحگاهی تجلیل شد.

  برگزاری مراسم بیست و یکمین سالگرد رحلت امام (ره) در آرین شهر

به مناسبت بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی طاهری فرماندار شهرستان قاینات در این جمع به سخنرانی پرداخت و سخنان خود را با یک توصیه از امام که می فرمود «فقط برای خدا کار کنید هر حرفی، هر سخنی، هر پیامی که دارید فقط برای خدا باشد چه یک نفر باشید چه چند نفر و چه زن باشید و چه مرد» آغاز کرد. وی در ادامه با بیان 3 هدف مهم امام در زندگی 1- سیاست برائت از مشرکین: امام روحیه ای داشت که از ظلم و ستم بیزار بود؛ 2- روحیه اخلاص دینی و گرایش به توحید؛ 3- سلوک و روشهای ویژه امام؛ پرداخته و بیان داشت: یکی از روشهای ویژه امام انعکاس تمام اهداف الهی در رفتار امام بود، سلوک امام سلوکی با اخلاص بود.

«صادق» بخشدار سده نیز با بیان این که امام، مظهر عزت و عظمت انقلاب اسلامی به شمار می رود و آثار و اندیشه های گهر بارشان برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد شد؛ گفت: بی شک عزت و اقتدار و سربلندی و افتخارات ما از برکت انفاس امام خمینی

(ره) است. مراسم مشابهی در روستای آفریز، تیغاب، قومنجان، تیغدر، شهرک هاشمیه، روم و ... برگزار شد. همچنین کاروان عزاداری عاشقان روح الله از آرین شهر و روستاهای بخش سده به صورت منسجم عازم قاین گردید و در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) شرکت کرد.

(ره) با حضور گسترده امت حزب ا... شهرستان در محل ناحیه مقاومت سپاه قاین برگزار گردید. در این مراسم ابتدا سرهنگ هاشمی فرمانده ناحیه مقاومت ضمن خیرمقدم به خانواده شهدا و حجت الاسلام رئیسی معاون قوه قضائیه و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، رحلت حضرت امام را ضایعه ای دانست که فراموش نشدنی است و گفت: هزینه این مراسم از طرف خیرینی تامین شده که به عشق امام و یاد امام همه ساله انجام می شود. سخنران این جلسه حجت الاسلام رئیسی بود، وی گفت: روز ارتحال جانگداز امام عظیم الشان ما جهانی است و در کمتر جایی از دنیا سراغ داریم که بعد از 21 سال از رحلت رهبرشان مردم برایش ابراز احساسات کنند، احترام نسبت به امام و میثاق با جانشین او آیت ا... خامنه ای جزء باورهای مردم ایران است. وی در ادامه گفت: عزیزان و مدیران مسئولی که توفیق خدمت به مردم را دارید احترام به ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار دهید، در فرهنگ دینی ما نسبت به توجه به مردم تعبیری وجود دارد، دوست داشتن مردم و عشق به مردم است. در پایان به خیرین مراسم لوح تقدیر داده شد و از میهمانان با صرف شام پذیرایی شد.

 

برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) در سپاه ناحیه قاینات

مراسم بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

به همت مجمع امور صنفی قاین مجتمع پزشکان متخصص افتتاح شد

ساختمان پزشکان متخصص در خیابان ده دستگاه (رو به روی زورخانه شیرخدا) افتتاح شد.

جواد قناد رئیس مجمع امور صنفی قاینات در این باره گفت: زمین این ساختمان توسط ورثه ی مرحوم برزگرنژاد و در سال 73 به موسسه خیریه ولیعصر (عج) واگذار گردید که از هیات مدیره وقت آن، تقدیر و تشکر می کنم. با مذاکرات حضوری با هیات مدیره، موسسه ی مذکور به موسسه خیریه ولیعصر اصناف قاینات تغییر نام داد و به همین منظور جلسه ای در آبان ماه سال گذشته با حضور مسئولین و خیرین به ویژه اصناف برگزار گردید که در آن جلسه هر یک از دعوت شدگان مبالغی و مقداری از مصالح را تقبل نمودند که کار ساختمانی در زمستان سال گذشته آغاز و در فروردین 89 با تجهیز 3 طبقه با 400 مترمربع به پایان رسید و کار تأسیسات از قبیل شوفاژکشی، گازکشی، اجرای نما، تجهیز مطب های پزشکان انجام شد که در 5/ 3 /89 با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین ادارات، خیرین، رؤسای اتحادیه ها، مدیریت بازرگانی و اصناف، افتتاح شد.

جواد قناد ادامه داد: جا دارد از همکاریهای بی دریغ حاج سید حسین تیموری پدر مرحوم سید علی تیموری و همچنین از ورثه مرحوم برزگرنژاد و اعضای هیات مدیره آقایان شهرستانی، شرعی، برزگر نژاد، مطلبی، سوداگر، سلیمان پور تقدیر و تشکر کنم.

رئیس مجمع امور صنفی قاینات خاطرنشان کرد: اکنون متخصصین زنان، زایمان، کودکان، پوست، جراح و روانشناس در این محل جهت خدمات رسانی به همشهریان حضور دارند که در آینده نزدیک متخصصین قلب و چشم و نیز داروخانه، تزریقات و پانسمان به آن اضافه خواهد شد. این حرکت در سطح کشور برای اولین بار توسط مجمع امور صنفی قاین انجام شده که به دلیل حضور مراجعه کنندگان و همراهان شان در سطح شهر قاین، در رونق بازار نقش به سزایی خواهد داشت. وی در پایان ضمن تشکر از همکاری همه ی خیرین و اصناف، گفت: با عنایت به این که در موسسات خیریه اعضای هیات مدیره به صورت افتخاری مشغول به کار می باشند اینجانب نیز تا زمانی که در توانم باشد، مدیرعاملی و مدیریت مجتمع را به صورت افتخاری انجام خواهم داد.

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

 

سلام

از امروز سعی خواهیم کرد مطالب چاپ شده در هفته نامه طلوع قاینات را برای مطالعه علاقمندان در این وبلاگ قرار دهیم

  
نویسنده : تحریریه طلوع قاینات ; ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com   
نویسنده : پرشین بلاگ ; ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٩
تگ ها :