جوابیه نیروی انتظامی به چند پیامک

جوابیه نیروی انتظامی به چند پیامک

در پاسخ به ستون حرف دل مردم شماره 187 آن هفته نامه جوابیه زیر درج گردد:

شهروندی اعلام نموده بود در تاریخ 17/3/1389 در تلویزیون گفته شد استاندارد ساخت سرعت گیر به ازای هر10سانت ارتفاع یک متر عرض، آیا این استاندارد در قاین رعایت می شود؟ در پاسخ به این شهروند اعلام می دارد پلیس راهنمایی و رانندگی استاندارد لازم در ساخت سرعت گیر را رعایت می کند لیکن تا زمانی که جوانان موتورسوار این شهرستان مقررات و قوانین رانندگی با موتورسیکلت را نیاموخته و فرهنگ استفاده درست از وسایل نقلیه و موتورسیکلت در سطح شهر در بین تعدادی از رانندگان جا نیفتد سرعتگیرهای با ارتفاع و عرض بیشتر نیز جوابگوی حوادث ترافیکی شهر قاین نخواهد بود، چرا که از ابتدای سال تا تاریخ 25/3/1389 ، 28 مورد تصادف خودرویی و موتوری و همچنین با عابر پیاده در سطح شهر قاین به وقوع پیوسته که تقریباً علت تمامی تصادفات عدم رعایت سرعت مجاز از سوی رانندگان وسایل نقلیه و موتورسیکلت اعلام شده است.

در پاسخ به شهروند دیگری که اعلام نموده بود راهنمایی و رانندگی در مورد مردم قاین چه فکری می کنند که روی خط عابر پیاده سر چهار راه سرعت گیر گذاشته؟ اعلام می شود که گذرگاه عابر پیاده که جهت تردد عابرین پیاده معمولاً در چهارراه ها و خیابان های اصلی ایجاد می شود باید به گونه ای باشد که به سهولت قابل رویت کلیه رانندگان باشد. لذا ایجاد گذرگاه عابر پیاده بر روی سرعت گیر به منظور دید بهتر راننده و کاهش سرعت و یا توقف پشت گذر گاه می باشد.

در پایان به همشهریان و رانندگان محترم متذکر می شویم پلیس در جهت آسایش و رفاه خود مردم تلاش می کند. لذا امیدواریم با همکاری تان با پلیس با ارتقای فرهنگ ترافیک، شهری امن و عاری از هر گونه تخلف و تصادف داشته باشیم.

 

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی قاینات

/ 0 نظر / 34 بازدید