فرماندار قاینات: تکمیل طرح های نیمه تمام باید در اولویت قرارگیرد

فرماندار قاینات: تکمیل طرح های نیمه تمام باید در اولویت قرارگیرد

نشست مطبوعاتی فرماندار شهرستان با اصحاب رسانه برگزار شد. طاهری فرماندار قاینات ابتدا در مورد سفر استاندار به قاینات توضیحاتی داد که چون گزارش آن در صفحه 4 همین شماره آمده است؛ از تکرار آن خودداری می شود.

در ادامه فرماندار قاینات تاکید کرد: باید تکمیل طرح های نیمه تمام از محل اعتبارات استانی در سال 89 در اولویت کار قرار گیرند و در این مورد از تملک دارایی ها و استانی 18 میلیارد تومان اعتبار داریم و اولویت اول آن بخش کشاورزی، دوم آموزش، سوم حمل و نقل، چهارم منابع آب، پنجم صنایع و معادن و در نهایت فرهنگ و هنر و تربیت بدنی است. در بخش تربیت بدنی 11 پروژه و در بخش آب 8 پروژه نیمه تمام داریم.

مظلوم زاده از خبرنگاران شهرستان سوالاتی درخصوص زمین کتابخانه شهرستان، ترمینال قاین وعدم خدمت رسانی صحیح آنها، تفاوت قیمت فروش میوه و تره بار شهر قاین با شهرهای اطراف وآخرین وضعیت جشنواره زعفران مطرح کرد.

طاهری فرماندار قاینات در پاسخ به این سوالات اعلام داشت: در سال گذشته برای احداث کتابخانه 70 میلیون هزینه شده و اصرار ما بر این است که کتابخانه را در مرکز شهر تاسیس نماییم که در این جهت با مشکلاتی مواجه بودیم ولی خوشبختانه با رایزنی های گسترده توانستیم زمین روبروی باغ ملی را تملک نموده و واگذار نماییم. در خصوص ترمینال و اتوبوس های مسافربری راه حل مناسب ایجاد تعاونی های بیشتر برای بوجود آوردن روحیه رقابت در بین آنهاست و در این خصوص آماده هرگونه همکاری با عزیزان هستیم. در زمینه جشنواره طلای سرخ نیز تلاش های خوبی صورت گرفته به طوری که سه ماه را تنها صرف تهیه مجوزهای لازم برای طرح بودیم، اولین فراخوان جشنواره نیز منتشر شده و بعد از برگزاری شورای سیاست گذاری فراخوان دوم نیز منتشرخواهد شد به این ترتیب با تقسیم کار امور طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیش خواهد رفت.

شریعتی خبرنگار روزنامه قدس نیز در خصوص وضعیت پایگاه انتقال خون شهر قاین، شهرک صنعتی2 و پادگان غدیر سوال کرد و فرماندار در جواب گفت: برای ایجاد پایگاه انتقال خون مجوزهای لازم گرفته شده، زمین آن نیز واگذار گردیده و اعتبار 64 میلیون تومانی نیز برای آن تامین شده ولی متاسفانه با وجودی که سه ماه از واگذاری زمین می گذرد هنوز عملیات عمرانی آن آغاز نشده است. در مورد پادگان نیز اقداماتی که مربوط به شهرستان بوده انجام شده و باید جلسه ای در تهران برگزار شود و بقیه امور انجام شود. در مورد شهرک صنعتی2 نیز زمینی روبروی کلاته قصاب به مساحت 99 هکتار در نظر گرفته شده و خیابان کشی و چاه آب حفر و اعتبار برق ان تأمین شده است.

افشاری خبرنگار هفته نامه ی طلوع قاینات نیز در مورد علت واگذاری بخش علمی جشنواره زعفران سئوال کرد که فرماندار گفت: اگر این جشنواره ی ملی به صورت استانی برگزار نشود در سال های دیگر به مشکل می خوریم. همچنین اگر مرکز استان با ما همراه نشود جشنواره از کیفیت می افتد چون اگر نام دانشگاه استان باشد مقالات زیادی می رسد که وقتی نام دانشگاه شهرستان هست مقالات کمتری می رسد. ضمن اینکه دبیرخانه جشنواره در قاین مستقر است و دانشگاه بیرجند فقط بخش علمی را اجرا می کند.

/ 0 نظر / 26 بازدید