اخبار

 

اخبار نیروی انتظامیبه مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی شهرستان قاینات همزمان با سراسر کشور اقدام به امحای بیش از 400 کیلوگرم مواد مخدر نمود. این مراسم در ساعت 18 مورخه 6/4/89 در میدان مشاهیر با حضور مسئولین ادارات، امام جمعه شهرستان، فرماندار و بیش از 1000 نفر از شهروندان برگزار گردید. سرهنگ احمدی فرمانده انتظامی و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قاینات گفت: امحای مواد مخدر برای اولین بار در شهرستان انجام می شود و موادی امحا می شود که مصرف دارویی ندارد. وی افزود: از ابتدای سال تا کنون 9 تن و 740 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان خراسان جنوبی کشف شده است که در این مقدار سهم شهرستان قاینات 2750 کیلو گرم بوده است.

دستگیری سارق منزل:

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاینات گفت: در پی یک فقره سرقت منزل در یکی از روستاهای شهرستان یک نفر سارق دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید. طی اعلام سرقت پول نقد و طلا از منزل یکی از شهروندان، دستگیری سارق در دستور کار پلیس قرار گرفت. با توجه به مظنونیت مالباخته به یکی از همسایگانش با اخذ نیابت قضایی فرد مظنون دستگیر و در تحقیقات فنی صورت گرفته به سرقت اعتراف نمود و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل گردید.

دستگیری 4 نفر قاچاقچی:

سرهنگ ناصر احمدی فرمانده انتظامی شهرستان قاینات گفت: 3 نفر قاچاقچی با هوشیاری ماموران یگان امداد این فرماندهی دستگیر شدند. ماموران یگان امداد این فرماندهی در حین گشت زنی به یک دستگاه وانت پیکان و یک دستگاه وانت تک کابین که از سمت سده به فردوس با سرعت زیاد در حرکت بود، مشکوک و به تعقیب خودروها پرداختند که پس از یک تعقیب و گریز طولانی موفق شدند خودروها را متوقف و سرنشینان را دستگیر نمایند. در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده مظنونین به راه پاک کنی یک دستگاه خودرو حامل مواد اعتراف نمودند.

کشف 88 راس دام قاچاق در قاین:

سرهنگ احمدی گفت: مامورین پاسگاه ابراهیم آباد در حین کنترل خودروهای عبوری به یک وانت تویوتا و یک نیسان، مشکوک و پس از متوقف کردن خودروها و بازرسی به عمل آمده، 43 راس دام بدون مجوز بهداشتی کشف و ضبط کردند. در همین راستا طی تماس یکی از شهروندان مبنی بر تردد چند دستگاه وانت پیکان در جاده فرعی گرتیغ بلافاصله مامورین به محل اعزام و پس از تعقیب و گریز، خودروها متوقف و تعداد 45 راس دام فاقد مجوز بهداشتی کشف گردید.

برگزاری مسابقات فوتسال با حضور 10 تیم از یگانهای انتظامی:

یک دور مسابقات فوتسال با حضور 10 تیم از یگانهای انتظامی خراسان جنوبی برگزار شد. سرهنگ احمدی فرمانده انتظامی قاینات گفت: در این مسابقات که با حضور 10 تیم از واحد های انتظامی استان و به مدت 10 روز در بیرجند برگزار شد تیم فوتسال فرماندهی انتظامی قاینات در مسابقه فینال با غلبه بر تیم فرماندهی انتظامی سربیشه موفق به کسب مقام اول استان گردید و در پایان به رسم یاد بود جوایزی توسط امیر سرتیپ شرفی فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی به تیم های برتر اهدا گردید.

اجرای برنامه رادیویی صدای خراسان جنوبی در شهر خضری دشت بیاض

برنامه رادیویی خراسان جنوبی (شهر به شهر) با حضور قربان زاده بخشدار، مدیران و مسئولین شهرستانی، روسای ادارات و نمایندگی های بخش نیمبلوک و شهروندان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر خضری دشت بیاض به صورت پرسش و پاسخ اهالی و مسئولین برگزار شد. در این برنامه به سوالاتی در موضوعات مخابرات، اینترنت، شبانه روزی شدن مرکز بهداشت و درمان، قنات بازو، استخدامی شرکت گاز، بیمه کشاورزان، نمایندگی پُست، تسهیلات صندوق مهر امام رضا

 

(ع)

، داروخانه دامپزشکی و ... پاسخ داده شد.

کانون تسهیل ازدواج در قاین افتتاح شد

حدیثه افشاری-

 

با حضور طاهری فرماندار قاینات، قناد سرپرست سازمان ملی جوانان و جوادزاده رئیس دانشگاه آزاد و جمعی از مسئولین، مراسم افتتاحیه کانون تسهیل ازدواج برگزار شد. خانم آدینانی رئیس کانون تسهیل ازدواج بیرجند گفت: هدف کانون تسهیل ازدواج، آماده سازی شرایط برای ازدواج به هنگام، آسان و پایدار جوانان است. در این راه با تهیه جهیزیه قسطی، کمک در برگزاری مراسم و ... به جوانان برای شروع زندگی کمک می کنیم. قناد رئیس سازمان ملی جوانان نیز هدف از تاسیس این کانون را فرهنگ سازی برای آسان گیری ازدواج و جلوگیری از صرف هزینه های اضافی است ما سعی می کنیم به جوانان که برای ازدواج مشکل دارند کمک کنیم و امکانات خوبی در اختیار آنها قرار دهیم. طاهری فرماندار قاینات در این مراسم گفت: بسیاری از مشکلاتی که برا ی جوانان پیش می آید به علت بی اطلاعی و ناآگاهی آنان است، تشکیل این گونه نهاد ها نیز برای آگاهی دادن به مردم است. در پایان این مراسم خانم جانی به عنوان مسئول کانون تسهیل ازدواج (ریحانه) قاین معرفی شد.

اهدای خون در قاین

بیش از 50 نفر از داوطلبین جمعیت هلال احمر با مراجعه به پایگاه سیار انتقال خون استان مستقر در جمعیت هلال احمر شهرستان، خون خود را به نیازمندان اهدا نمودند. اسعدزاده رئیس جمعیت هلال احمر قاینات گفت: کم نیستند داوطلبانی که مایل به اهداء خون می باشند ولی به علت نبود پایگاه انتقال خون در شهرستان نمی توانند در این امر خدا پسندانه شرکت نمایند که مسئولین باید به این موضوع توجه ویژه نموده و مشکل را مرتفع نمایند.

مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد آماده پذیرش معتادان است

محسن تقوی مسئول مرکز بهبودی اقامتی میان مدت آرام (ترک اعتیاد) گفت: این مرکز وابسته به موسسه خیریه سالمندان گوهر قاین و زیر نظر اداره بهزیستی می باشد که از 11/11/88 شروع به فعالیت نموده و در 5 ماه 325 نفر تا به حال پذیرش داشته است. در این مرکز از هیچ دارویی استفاده نمی شود و از روش آب درمانی استفاده می شود که مورد استقبال معتادان در حال ترک قرارگرفته است. مسن ترین معتاد حاضر در این مرکز 75 ساله و کوچکترین آنها 9 ساله می باشد. این مرکز در خیابان پشت اداره قند و شکر واقع است و تلفن تماس آن 5228370 می باشد.

ورزشکاران بدنسازی قاین خوش درخشیدند

یک دوره مسابقه تک پرس آزاد در منطقه شرق کشور در شهرستان خاش برگزار گردید که در دسته 120+ کیلو، علی یعقوب زاده به مقام دوم و محمد محمد نژاد و حمید عابدین زاده به ترتیب در دسته 100 کیلو و 56 کیلو به مقام چهارم نائل گردیدند. کاپ اخلاق این دوره از مسابقات به محمد محمدنژاد اهدا گردید.

کسب رتبه دوم استانی توسط گروه ها ی سرود و تئاتر دانش آموزان قاین

نابودی مواد مخدر:

با پایان یافتن جشنواره سرود و تئاتر مقطع متوسطه استان خراسان جنوبی دانش آموزان قاین عنوان های زیر را کسب نمودند: - دبیرستان شاهد دختران با نمایش صحنه ای (نقل زنان سنگی ): رتبه دوم. - دبیرستان قهستان با نمایش عروسکی (فقط به فکر خود ): رتبه دوم. -گروه سرود دبیرستان نمونه فدک: رتبه دوم. -گروه سرود دبیرستان نمونه خیامی: رتبه دوم.

اولین نشست هیئت امنای کتابخانه تخصصی فرهنگ و هنر شهرستان

اولین جلسه هیئت امنای کتابخانه تخصصی فرهنگ و هنر قاین در محل کتابخانه با حضور زردی شهردار، فلاحتی معاونت فرمانداری، رزمی عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون فرهنگی، خزاعی نیا مسئول کتابخانه، کاهی، شکیب، حقگو و مختاری برگزار شد و موارد زیر به تصویب رسید: اختصاص مبلغی هر سه ماه جهت خرید کتاب؛ گسترش کتابخانه جهت مخزن کتاب؛ ایجاد قرائت خانه بهاره و زمستانه در فضای پارک شهر؛ تصویب اساسنامه کتابخانه؛ تشکیل هسته ی مشاوره ای جهت جوانان؛ کتابهای خریداری شده بیشتر در زمینه های هنر، سینما، تاتر، سیاست معماری و شهرسازی باشد تا این کتابخانه به سمت تخصصی شدن سوق داده شود؛ اهداء کتابهایی که در شهرداری قاین موجود است به کتابخانه.

جلسه محو بی سوادی در بخش های مرکزی و سده

این جلسه با حضور بخشدار مرکزی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و سده در محل فرمانداری برگزار گردید. اسدالهی بخشدار بخش مرکزی به بیان پاره ای از اقدامات انجام شده در جهت رسیدن به هدفی والا یعنی محو کامل بیسوادی از منطقه پرداخت. ایشان با بیان اینکه در بخش مرکزی تنها 10 الی 12 روستا وجود دارند که تعدادی بیسواد در آن ها زندگی می کنند که به حول و قوه الهی تا پایان سال 90 امیدواریم جشن محو بیسوادی را در این مناطق نیز برپا نماییم.

جلسه هیات وزنه برداری قاین برگزار شد

در جلسه ای که با حضور رئیس و اعضای هیات وزنه برداری استان، رئیس اداره تربیت بدنی و اعضای هیات وزنه برداری قاینات در محل خانه ورزش برگزار شد مشکلات هیات وزنه برداری قاینات بررسی شد. مقراضی رئیس هیات وزنه برداری گفت: در مدت 2 سالی که این مسئولیت را برعهده دارم، تلاش خود را جهت گسترش این رشته به کار گرفته ام. در ادامه خالدی رئیس هیات استان گفت: با برنامه ریزی که امسال انجام داده ایم سطح علمی و آموزشی مربیان و ورزشکاران را افزایش خواهیم داد. ساجدی راد رئیس اداره تربیت بدنی قاینات افزود: قطعاً برگزاری این گونه جلسات تعاملات و رابطه ها را بیشتر می کند و خواستار برگزاری هرچه بیشتر این گونه جلسات شد. در ادامه رئیس هیات وزنه برداری استان با حضور در باشگاه وزنه برداری پولاد قاین برای تجهیز این باشگاه قول مساعد داد.

دیدار جامعه ورزشی شهرستان قاینات از مرکز ترک اعتیاد آرام

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، جامعه ورزشی شهرستان قاینات به همراه رئیس اداره تربیت بدنی، رئیس اداره آموزش و پرورش و تنی چند از مسئولین ادارات قاین با حضور در مرکز ترک اعتیاد، دیداری از مددجویان این مرکز به عمل آوردند. در این دیدار ساجدی راد رئیس اداره تربیت بدنی قاینات گفت: ورزش سازنده ترین تفریح برای تمامی آحاد جامعه می باشد و می تواند باعث ترویج سلامت و فرهنگ مردانگی در بین جوانان شود. وی خطاب به کسانی که در مرکز ترک اعتیاد بودند افزود: جامعه و مردم شما را هیچ گاه از خود جدا نمی دانند و شما می توانید با همت و اراده بیشتر با سلامت کامل به بین مردم بازگردید. در ادامه ورزشکاران باشگاه پرورش اندام پوریای ولی قاین با انجام حرکات ورزشی از قبیل بلندکردن وزنه های سنگین، هیجان و نشاط خاصی را به وجود آوردند. در پایان از طرف اداره تربیت بدنی قاینات تعداد یک میز فوتبال دستی، یک عدد میز پینگ پنگ و مقداری وسایل ورزشی دیگر به این مرکز اهدا شد.

/ 0 نظر / 53 بازدید