جواب امام جمعه قاین به نماینده قاینات

 

اگر از سخنرانی قربانی نماینده قاینات در مسجد جامع قاین خبر ندارید می توانید متن سخنرانی او را از سایت شخصی اش بخوانید. بهرحال انگار نماینده در ان سخنرانی همه پیگیری ها را به خودش نسبت داده است که اصفهانی امام جمعه قاین اینگونه جواب او را داده است:

امام جمعه قاین: این درست نیست که هر کاری که انجام می شود را به نام خود کنیم

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تسلیت بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و سالروز قیام خونین 15 خرداد گفت: امام خمینی (ره) با حمایت بی دریغ مردم انقلابی ایران در برابر استکبار نفاق و طاغوت ایستادند و با رهبری خردمندانه خود این انقلاب بزرگ را به ثمر رسانده و به جهانیان عرضه کردند.

ایشان با اشاره به برخی از خاطرات حضور خود طی 6 سال در محضر امام خمینی (ره) در نجف اشرف افزود: ما بارها از محضر آن امام بزرگوار درس اخلاق و ادب آموختیم و رفتار ایشان برایمان درس بزرگی از اخلاق اسلامی بود. ایشان هم چنین به انتخاب درست خبرگان رهبری مبنی بر تعیین آیت الله خامنه ای به عنوان مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران اشاره کرده و گفت: به حق ایشان از ادامه دهندگان و شاگردان واقعی و مخلص امام هستند و اکنون با گذشت 21 سال از رحلت امام (ره) با درایت و دانایی سکان انقلاب اسلامی را هدایت کرده و از گزند دشمنان دور نگه داشته اند. امام جمعه قاین به قیام خونین 15 خرداد اشاره و آن را سر منشاء حرکات انقلابی و آغازگر جرقه انقلاب اسلامی عنوان نمود.

امام جمعه قاین در قسمت دیگری از بیانات خود ضمن دعوت عموم مردم و مسئولین به حفظ وحدت گفتند: من بارها همه را توصیه به رعایت وحدت و انسجام نموده ام و عنوان کرده ام که مبادا حرفهایی زده شود که باعث ایجاد کدورت و خدشه در میان مردم و مسئولین گردد و خودم نیز تاکنون سعی بر این داشته ام که جلوی این اختلافات و حرفها را بگیرم ولی متاسفانه برخی با صحبتهای خود باعث ایجاد ذهنیت هایی در میان مردم شده اند که اگر من به این ذهنیت ها و سوالات پاسخ ندهم گناه کرده ام.

لذا علی رغم میل باطنی که دوست ندارم اینگونه مباحث را در خطبه ها مطرح کنم و تا کنون هم نگفته ام فقط به دلیل این ذهنیت به وجود آمده که چرا امام جمعه فعالیت و پی گیری کارها را نمی کند می خواهم مطالبی را بیان کنم. من از ابتدای ورود به ایران از نجف اشرف به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) به مناطق مختلف ازجمله شیراز، تهران، قم و ... رفتم تا این که حضرت امام (ره) دستور دادند که به قاین بیایم و در این جا پیگیر برنامه ریزیهای انقلاب شوم لذا با کمک مردم این امورات انقلابی را به سر منزل مقصور رساندیم.

بعد از انقلاب هم در راه پیشرفت و آبادانی شهرستان آن چه در توان داشتم صرف کردم؛ از جمله تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به دستور امام بود یا راه اندازی دانشگاه پیام نور، پیگیری کارخانه سیمان، دانشگاه آزاد اسلامی، نیروگاه برق و خیلی از مسائل دیگر را می توان نام برد که حتی برخی از آنها را ساعتها پیگیری می کرده ایم و الان هم که برخی به شهر رسیده است فقط به خاطر حمایت های مردمی و تلاش همه مسئولین است چه آنهایی که در تهران هستند چه آنهایی که در سطح شهرستان می باشند.

این درست نیست که ما هر کاری که انجام می شود را به نام خود کنیم و بگوئیم فقط من این کارها را کرده ام بلکه همه تلاش کرده اند اما هر کس به اندازه توان خود تلاش می کند لذا امیدواریم که آقایان در صحبت های خود دقت بیشتری کنند و مبادا حرفی زده شود که باعث دلسردی مسئولین و مردم گردد و تفرقه و دودستگی ایجاد شود.

ایشان در پایان از همه دست اندرکاران برگزاری مراسمات ارتحال امام (ره) تشکر کرد.

 

/ 0 نظر / 60 بازدید