فرماندار قاینات، خواستار مشارکت همه مردم در برگزاری جشنواره زعفران و زرشک شد

فرماندار قاینات، خواستار مشارکت همه مردم در برگزاری جشنواره زعفران و زرشک شد

طاهری در جلسه نظرخواهی در مورد برگزاری جشنواره ملی طلا و یاقوت سرخ در قاین، گفت: برای این جلسه نزدیک به سیصد نفر دعوت شده اند ولی بعضی شرکت نکرده اند که جای گلایه دارد. وی با بیان اینکه با پیگیری های فراوان توانسته ایم مجوز ملی جشنواره را بگیریم، گفت: برگزاری این جشنواره بسیج عمومی می خواهد و باید جنبه اجتماعی پیدا کند بنابراین ما از تمام مردم و صاحب نظران درخواست کمک های مادی و معنوی داریم.

فرماندار قاینات ادامه داد: زمزمه هایی صورت گرفته بود مبنی بر این که جشنواره های ملی باید در مرکز استان برگزار شود، بنابراین برای کم شدن تنش ها و ... کمیته ی علمی جشنواره به دانشگاه بیرجند واگذار شد که مسئولیت پذیرش و داوری مقالات با دانشگاه بیرجند است.

وی گفت: امسال می خواهیم کشاورزان را بیشتر درگیر موضوع کنیم و کمیته آموزش و انتقال تجربیات نیز به جهاد کشاورزی قاینات واگذار شده که وظیفه بهره وری عملی و کارگاه های آموزشی برای کشاورزان را دارد.

غلامرضا طاهری ادامه داد: در نمایشگاه جنبی جشنواره نیز در مورد غذاها و داروهایی که با استفاده از زرشک و زعفران تهیه می شود، بسته بندی و فراوری این دو محصول و ... طرح هایی اجرا خواهد شد.

وی در مورد کمیته هنری و تبلیغات گفت: هنرمندان باید آثار هنری ارزشمند و دارای پیام آماده کند تا بتوانیم به وسیله این آثار توانمندی های شهرستان را معرفی کنیم.

/ 0 نظر / 13 بازدید