اخبار

جلسه ستاد تسهیلات سفرهای دایمی برگزار شد

در این جلسه که در 12/3/89 برگزار شد، طاهری فرماندار قاینات با اشاره به نزدیکی تعطیلات تابستانی به لزوم توجه بیشتر به مسائل سفرهای هموطنان پرداخت و افزود: باید ترتیبی داده شود که تعطیلات تابستان امسال با کمترین مشکل به پایان برسد و مردم از سفرهای خود لذت ببرند. از طرفی به جنبه های گردشگری و جذب سرمایه ی این مسئله نیز توجه شود.

علی صرافیان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات نیز گفت: در ابتدای سال نمایشگاه های متعدد صنایع دستی برگزار شده و موزه ها نیز در تمام ایام تعطیلات صبح از 8 تا 13 و عصر از 16 تا 19 در خدمت هموطنان عزیز بوده است. در هر روز آمارهای درخواستی از طرف فرمانداری و ستاد تسهیلات نیز تهیه و روزانه به فرمانداری اعلام می گردید.

فرماندار قاینات خطاب به صرافیان گفت: بولتن تهیه شده در سال گذشته کامل و جامع نبود و تنها به ارایه تعدادی عکس بسنده شده بود و در سال جاری نباید اینگونه عمل شود، بلکه باید با تمامی دستگاه ها برای تهیه بولتن هماهنگی انجام شود و از پیام های مقامات عالی کشور، استاندار و فرماندار استفاده گردد.

طاهری افزود: در سال گذشته مسافرین از زحمات شهرداری و بهداشت و درمان رضایت کامل داشتند ولی در برخی زمینه ها با مشکلاتی روبرو بودیم که باید با بررسی نقاط ضعف گذشته در جهت مرتفع نمودن آنها در سال جاری گام برداریم.

فلاحتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نیز در این جلسه گفت: در ایام نوروز با همکاری خوبی که صورت گرفت با کمترین مشکل روبرو بودیم. باید در اماکن تاریخی و گردشگری تابلوهای راهنما و معرفی آثار نصب گردد تا از سردرگمی بازدیدکنندگان جلوگیری شده و راهی برای آشنایی بیشتر مردم با پیشینه های تاریخی و فرهنگی ما باشد. ابتکار جالبی که در ایام نوروز در ستاد تسهیلات سفر صورت گرفت وارد صحنه کردن مدیریت جهاد کشاورزی به این عرصه بود.

فرماندار شهرستان با اعلام آغاز برنامه های سفر تابستانی از ابتدای تیرماه، افزود: سفرهای تابستانی دارای گستره بازتری نسبت به سفرهای نوروزی است. از طرفی قرارگرفتن ماه رمضان در تعطیلات تابستان نیز خدمات ویژه ای را ایجاب می نماید، از جمله افطاری یا سحری که باید امکاناتی در این خصوص پیش بینی شود و با اتمام ماه رمضان در روزهای پایانی تعطیلات فشردگی بیشتری را در این روزها خواهیم داشت.

در پایان جلسه با اهدا هدایایی از طرف فرماندار از زحمات اعضای ستاد تسهیلات سفر که در نوروز تلاش فراوانی داشتند، قدردانی شد.

توقیف خودروی نیسان حامل مواد مخدر در قاین

ماموران فرماندهی انتظامی قاینات هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای فرعی شهرستان به یک دستگاه خودروی نیسان مشکوک شدند که در بازرسی انجام شده 149 کیلوگرم تریاک کشف شد.

مسابقه دو با تجهیزات بین 50 نفر از نیروهای کادر و وظیفه

فرماندهی انتظامی شهرستان قاینات برگزار شد

این مسابقه در دو گروه جداگانه از گلزار شهدای فرخ آباد به طول هزار متر تا میدان طالقانی قاین با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد که در گروه کادر ابوالفضل ستاره شناس از کلانتری 11 طالقانی قاین، حسین حیدری از نیمبلوک و حسن رضا کیهان از کلانتری 11 و در گروه وظیفه هم احمد امان از کلانتری 16نیمبلوک عباس مولوی از ایست بازرسی و خالد گمشادی از بخش نیمبلوک برتر شدند. فرماندهی انتظامی و فرمانداری قاینات در پایان به نفرات برتر هدیه ای برسم یادبود اهدا کردند.

کوهنوردی نیرو های پایور و وظیفه ناحیه مقاومت سپاه قاین

برنامه کوهنوردی نیروهای پایور و وظیفه ناحیه مقاومت سپاه قاین در ارتفاعات ابوذر به منظور حفظ آمادگی دفاعی و جسمانی نیروها برگزار شد. در پایان مراسم زیارت عاشورا در مزار شهدای گمنام قرائت و پس از آن به گرامیداشت هفته محیط زیست پاکسازی پارک جنگلی توسط نیروها انجام شد.

فرماندار قاینات خطاب به مدیران شهرستان:

مردم را مستقیماً به فرمانداری ارجاع ندهید

غلامرضا طاهری در جمع مدیران قاین از آنان خواست مردم را مستقیما به فرمانداری ارجاع ندهند و گفت: وقتی چهارچوب کار بر مبنای دولت باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و باید با سرعت بیشتری کارها انجام شوند. وی ادامه داد: باید پروژه‌های نیمه تمام در جذب اعتبارات آینده در اولویت اول قرار گیرند و در این راستا مدیرانی که بیشتر فعالیت کنند، تشویق می‌شوند. دقیق بودن برآورد اعتبارات، مشخص بودن حدود اعتبارات پروژه‌ها، اعلام آخرین درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، مسئله خشکسالی سال جاری، شرکت فعال مدیران دستگاه‌ها در دهگردشی‌ها، عدم استفاده از خودروهای دولتی در خارج از وقت اداری و برای امور شخصی، لزوم اطلاع‌رسانی خدمات صورت گرفته توسط ادارات و داشتن نگرش فرهنگی به مسئله طرح هجرت از جمله موارد مورد تاکید در این مراسم بود. در پایان رضا میرزایی به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محمد رضازاده به عنوان رئیس اداره کار و امور اجتماعی و علی صرافیان به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شدند.

فرماندار قاینات از روستاهای بخش مرکزی بازدید کرد

این برنامه با حضور فرماندار و مسئولین ادارات تربیت بدنی، مخابرات، میراث فرهنگی، راه و ترابری، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، امور آب، آبفای روستای و بخشداری مرکزی انجام شد.

در روستای کُرُه، دهیار، مسایل روستا را به این شرح اعلام نمود: بند خاکی، ایجاد راه فرعی و بازگشایی آن، عدم واریز اعتبار به دهیاری کره، عدم آنتن دهی تلفن همراه، ایجاد منطقه گردشگری، عدم اجرای طرح هادی، خانه بهداشت و سالن ورزشی.

در روستای باراز توسط نماینده روستا این مشکلات مطرح گردید: ایجاد سد باراز، کانال کشی مزارع، طرح هادی، غسالخانه و جدول کشی خیابان.

در روستای تجن، دهیار، مشکلات روستا را اینگونه بیان کرد: عدم آب شرب بهداشتی، تقاضای اجرای طرح آبخیزداری، احداث سد در بالادست روستا، استفاده از پوشش تلفن همراه، احیاء و مرمت قنات روستا، ایجاد پل بر روی رودخانه، ادامه اجرای طرح هادی، ایجاد پایگاه بسیج، توسعه تلفن خانگی.

مشکلات مطرح شده برای روستای خونیک: آب شرب بهداشتی، آسفالت راه فرعی، ساختمان دهیاری، تحت پوشش قرار گرفتن چندین خانواده به کمیته امداد.

در روستای سرساران، تنها برای مسجد تقاضای کمک داشتند.

در روستای بیهود این تقاضاها مطرح شد: بهره برداری از گاز طبیعی، بازگشایی معابر، سالن ورزشی، تقاضای کتابخانه، احیای قنوات، ایجاد طرح گردشگری، سلف سرویس خوابگاه شبانه روزی.

اخبار اداره آب و فاضلاب روستایی قاینات

* پیرو گزارش آبدار روستای خوگ مبنی بر کاهش شدید آبدهی قنات آب شرب روستا کارشناس بهره برداری این امور از محل بازدید و دستور لایروبی قنات و لوله منتهی به مخزن ذخیره ایستگاه پمپاژ صادر شد. بلافاصله پس از ابلاغ دستور کار به شرکت تعاونی آبداران، قنات آب شرب روستای خوگ که به دلیل رسوب و ریشه درختان و گیاهان مسدود شده بود، لایروبی شد و مشکل آب شرب روستای خوگ مرتفع گردید. * با توجه به رسوب گذار بودن آب چشمه روستای فخرآباد و فرسوده بودن خط انتقال آب شرب، نسبت به رسوب زدایی از لوله های مسیر به طول حدود 2 کیلومتر اقدام شد. پس از بازدید مدیریت این اداره و کارشناس بهره برداری شهرستان از چشمه و ضمن بررسی روند پیشرفت کار مشکل تأمین آب شرب اهالی مرتفع گردیده است. * در ادامه بندش آب در محل تبدیل لوله 110 و پس از رفع بندش آب، اقدام به ساخت اتاقک پمپاژ و نصب یک عدد پمپ وی کا ال در محل شد که این عمل موجب رفع مشکل بی آبی و کم آبی در منطقه گردیده است.

/ 0 نظر / 24 بازدید