برنامه های برگزار شده ی ستاد بزرگداشت هفته زن در شهرستان قاینات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برنامه های برگزار شده ی ستاد بزرگداشت هفته زن در شهرستان قاینات

همایش تجلیل از زنان برتر شهرستان قاینات:

فلاحتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قاینات در این همایش گفت: دشمنان از راه بی بند و باری، قصد براندازی نظام را دارند اما با هوشیاری مردم مومن به ویژه بانوان این توطئه، نقش بر آب خواهد شد. در این همایش پس از اجرای چند برنامه فرهنگی، هنری، سرود و شعر در مدح و منزلت زن، مادر و حضرت فاطمه (س) از 50 نفر از بانوان برتر ادارات، نهادها، واحدهای تولیدی، خواهران ایثارگر و همه ایثارگران با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با امام جمعه قاین:

حجت الاسلام والمسلمین اصفهانی در این جلسه گفت: دشمنان اسلام و انقلاب بدحجابی را در جامعه رواج می دهند ولی مردم و مسئولان با مبارزه قاطع با این پدیده ناپسند، ترفند دشمنان را خنثی خواهند کرد. در پایان مسئول امور بانوان نیز گزارشی از برنامه های ستاد بزرگداشت مقام زن را ارائه داد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با نماینده شهرستان:

در این دیدار که رابطین امور بانوان و خانواده فرمانداری در ادارات حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین قربانی، از بانوان حاضر در جلسه خواست با گذاشتن دروه های آموزشی و کارگاه های مختلف از بروز برخی آسیب های اجتماعی جلوگیری نمایند.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با فرماندار شهرستان:

در این دیدار، طاهری به برخی آسیب ها ی اجتماعی اشاره و به سوالاتی که از سوی رابطین امور بانوان و خانواده در این زمینه ها طرح گردید، پاسخ گفت.

برگزاری جشن بزرگ میلاد کوثر:

پس از برنامه های مولودی خوانی، نمایش و سخنرانی امام جمعه بیرجند، به حاضرین در جلسه توسط ستاد بزرگداشت هفته زن به قید قرعه جوایزی اهدا شد. در این جلسه، نماینده و فرماندار شهرستان، سرهنگ هاشمی و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و برخی دیگر از مسئولین شهرستانی حضور داشتند.

بازدید از مرکز نگهداری دختران بی سرپرست (ضیایی):

در این دیدار که مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، کارشناس امور بانوان و رئیس اداره بهزیستی شهرستان به همراه تعدادی از رابطین امور بانوان و خانواده حضور داشتند، پس از سخنرانی خانم هلال بیرجندی، رئیس اداره بهزیستی گزارشی از فعالیت های این مرکز را ارائه داد. در پایان هم هدایایی از طرف مدیرکل امور بانوان و استانداری به دختران مرکز ضیایی اهدا شد.

بازدید از موسسه خیریه سبزینه مهربانی:

ابتدا خانم هلال بیرجندی مدیرکل امور بانوان و خانواده، درخصوص مشارکت بیشتر بانوان در حوزه های اجتماعی، مطالبی را بیان نمود. خانم توحیدیان مدیرعامل موسسه نیز گزارشی از اهداف وعملکرد موسسه ارائه داد.

برگزاری همایش بزرگ پیاده روی در قاین:

در این همایش حدود 2000 نفر از بانوان شهرستان قاینات شرکت داشتند. پس از گردهمایی بانوان، رئیس اداره تربیت بدنی در سخنانی گفت: این برنامه ها با هدف نشاط آفرینی بین بانوان برگزار می گردد. در پایان به تعدادی از بانوان شرکت کننده در پیاده روی به قید قرعه هدایایی داده شد.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن با خانواده های جانبازان و آزادگان:

در این دیدار اعضا به همراه مسئول امور بانوان به دیدار همسران جانباز ان رفتند و از صبر و تمحل آن ها در تمامی عرصه های زندگی تجلیل نمودند. در پایان هدایایی به رسم یاد بود به همسران جانبازان اهدا شد.

بازدید اعضای ستاد بزرگداشت هفته زن از بخش زنان بیمارستان:

ابتدا اعضا با ریاست بیمارستان دیدار داشتند. سپس از بخش زنان بیمارستان با اهدای گل و کتاب بازدید به عمل آمد.

بازدید از خانه سالمندان گوهر:

در این دیدار که رابطین امور بانوان و خانواده ادارات حضور داشتند ابتدا ریاست اداره بهزیستی گزارشی از فعالیت ها و وضعیت کنونی خانه گوهر ارائه داد. سپس از حاضرین در جلسه خواستند درصورت امکان از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نکنند، ما همچنان نیازمند همکاری مسئولین و ادارات هستیم.

برگزاری همایش ماداران آسمانی:

در این همایش که با مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، در کنار قبور مادران شهدا بر گزار گردید، تعداد زیادی از بانوان شهرستان شرکت داشتند.

اخبار ورزشی

* دومین خانه ورزش در روستای بهمن آباد بخش زیرکوه قاینات افتتاح گردید. در مراسم افتتاح این خانه ورزش که با حضور رییس اداره تربیت بدنی قاینات، دهیار و اعضای شورای روستا بهمن آباد برگزار شد ساجدی راد گفت : یکی از سیاست های سازمان تربیت بدنی، توسعه و گسترش هر چه بیشتر ورزش روستاها می باشد و با حمایتهای نماینده قاینات، مدیرکل تربیت بدنی استان و دیگر مسئولین شاهد پیشرفت ورزش در روستاهای قاین هستیم.وی از افتتاح چند خانه ورزش روستایی دیگر در آینده نزدیک خبر داد.

* با حضور بیش از 1000 نفر از اهالی روستای اسفشاد همایش پیاده روی عمومی خانوادگی برگزار شد. در این همایش اهالی روستا مسیر 3 کیلومتری دهیاری این روستا تا مزار نروک را پیمودند. در پایان به قید قرعه به 30 نفر جوایزی اهدا شد. * در یک دوره مسابقه دارت که با حضور 50 نفر بین بانوان روستای نوغاب حاجی آباد برگزارشد خانمها وحیده سخاوتی، سمیه مددی و فایزه فرخنده به ترتیب اول تا سوم شدند. به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود از طرف دهیاری و تربیت بدنی قاینات اهداشد. * جامعه ورزشی شهرستان و بسیج ورزشکاران قاینات با حضور در ارتفاعات جبل النور و پاک سازی محیط اطراف مزار شهدای گمنام، هفته محیط زیست را گرامی داشتند. * به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، دیدار دوستانه فوتسال بین دو تیم نمایندگی ایران خودرو گلکار و نوین نوفرست بیرجند در سالن آزادی قاین برگزار شد. در این دیدار، تیم میزبان با نتیجه 8 بر 2 مهمان خود را با شکست بدرقه نمود.

چهارمین جلسه ی رسیدگی به اختلاف اهالی دهستان بیهود

با شرکت سهامی زراعی اسلام آباد

در این جلسه که به مدت چهار ساعت و با حضور30 نفر در محل فرمانداری قاینات تشکیل شد، فرماندار شهرستان بر تفاهم و احترام گذاشتن به قانون تاکید کرد و گفت: اگر به تفاهم نرسیدیم راهی جز مراجعه به قانون وجود ندارد ولی با استدلال و منطق می توانیم مشکلات را مرتفع نمائیم.

/ 0 نظر / 25 بازدید