گزارش نماینده قاینات

 

 

 

گزارش نماینده قاینات

(جمعه 28/03/89):

ملاقات با وزیر نفت:

ملاقات با وزیر نفت:

با وزیر نفت روز دوشنبه قرار داشتم ابتدا از آقای مهندس افتخاری که از مدیران خوب استان است پرسیدم برای گاز روستایی چقدر نیاز دارید و ایشان فرمودند اگر 50 میلیارد تومان برای دو سال به ما بدهند می توانیم به حد متعارف سایر استان ها برسیم، در ملاقات با وزیر که رئیس شرکت ملی گاز کشور نیز حضور داشت از داخل جلسه تلفنی با آقای افتخاری تماس گرفت و نهایتا دستور پرداخت 50 میلیارد تومان را وزیر صادر کردند که متن نامه اینجانب و دستور وزیر تقدیم می شود. همچنین دستور گازرسانی به 10 روستا غیر از روستاهایی که تا بحال اقدامات آن شروع شده است را از وزیر گرفتم این روستاها عبارتند از: شیرمرغ، کلاته نصیر، مهنج، معواج، رزدنبل و اندریک از یک مسیر که انشاءالله سال آینده ادامه خواهد یافت و روستاهای دهشک، گریمنج، بسکاباد، کارشک، بیناباج و مزدآباد از مسیر دیگر و روستاهای روم و عباس آباددشت از بخش سده. این تعداد که بیشتر از 10 روستا نیز شد براساس توافقی که در قاین با آقای مهندس افتخاری داشتم علاوه بر روستاهائی است که تاکنون کلنگ آن زده شده یا در حال اجراست که احتمالاً در شش ماهه اول امسال گاز 5 روستا وصل خواهد شد. سه جلسه برای فولاد: از شرکت ملی فولاد به من خبر دادند تجهیزات مورد نیاز فولاد قاین که از خارج وارد گردیده درگمرک شهید رجایی توقیف شده است. بلافاصله با مسئولین شرکت ملی فولاد به گمرک ایران رفتیم و پس از بررسی، معلوم شد سازمان امور مالیاتی بخاطر بدهی مالیاتی فولاد در 1387 به کلیه مراجع قانونی من جمله گمرک اعلام کرده است که اموال شرکت فولاد ایران را توقیف کنند و با این وضع مشخص گردید باید دست به دامان وزیر امور اقتصاد شویم. بلافاصله با دفتر وزیر تماس گرفتم و ایشان جلسه داشت و قرار شد بعد از پایان جلسه با من تماس بگیرند، ساعت 11 شب وزیر به من زنگ زد و موضوع را مطرح کردم آقای حسینی فرمودند نامه ای بنویسم تا ایشان دستور حل مشکل را صادر نماید. لذا نامه ای به وزیر نوشتم وتقاضای حل موضوع را از ایشان کردم مشارالیه به معاون خود دستور حل مشکل را داد و نامه به سازمان امور مالیاتی ارجاع شد لذا تلفنی با آقای عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی صحبت کردم و قرار گذاشتیم با ایشان نیز جلسه ای را داشته باشیم که این جلسه روز یکشنبه با حضور مسولین فولاد برگزار شد. آقای عسگری رسما اعلام کرد بخاطر آقای قربانی مشکل را حل می کنم و قرار شد با معاون وزیر اقتصاد و رئیس خزانه نیز جلسه ای داشته باشیم که از همانجا تلفنی با آقای اکرمی رئیس خزانه هم تماس گرفتم و برای دوشنبه با ایشان قرار جلسه گذاشتیم. در جلسه خزانه نیز تلاش کردیم مشکل را به صورت کلی حل کنیم، چون بحث فولاد قاین تنها مطرح نیست و سایر فولادها هم مشکل پیدا کرده است که خوشبختانه در این جلسه قرار شد مشکل به صورت اساسی حل شود. بنابراین با دستور صریح وزیر محترم اقتصاد ذیل نامه اینجانب مشکل توقیف محموله فولاد قاین درگمرک حل گردید که در گزارش جداگانه ای کپی نامه ها نیز در سایت آمده است. دوستانی که سعی می کنند نقش اینجانب را منکر شوند مدارک متقن ارائه شده را ملاحظه فرموده و در ماه رجب برای همه کسانی که به قاینات خدمت می کنند، دعا نمایند.

شورای برنامه ریزی استان:

روز پنجشنبه شورای برنامه ریزی استان تشکیل شد و اعتبارات عمرانی استان توزیع شهرستانی گردید و سهم قاین 45/19 درصد کل اعتبارات استان یعنی مبلغ 000/000/115/149 ریال بعد از کسر اعتبارات متمرکز تعیین شد، همچنین در این جلسه سند توسعه شهرستان قاینات توزیع گردید تا هر کس پیشنهادی دارد ارائه دهد و برای جلسه آتی بررسی شود.

سفر استاندار به قاین:

روز چهارشنبه جناب آقای رشید استاندار محترم به شهرستان قاینات آمد و از 8 صبح تا 8 شب برنامه های مختلفی داشتیم که به آن اشاره می کنم: - افتتاح گاز خضری و دشت بیاض: اولین برنامه سفراستاندار افتتاح گازرسانی شهر خضری و دشت بیاض بود که در هر دو محل شعله آن روشن شد ولی مراسم سخنرانی در مسجد دشت بیاض برگزار گردید. با توجه به اینکه من از تهران با پرواز ساعت 6 و ربع به بیرجند آمدم و کمی هم تاخیر داشت لذا نزدیک ساعت 8 به بیرجند رسیدم وسریع عازم قاین شدم و در حال سخنرانی استاندار به دشت بیاض رسیدم و بعد از استاندار صحبت کوتاهی کردم و خبر ملاقات با وزیر نفت را نیز اعلام کردم متاسفانه بخاطر پرواز و شروع سریع برنامه به قسمت حضور استاندار در خضری نرسیدم. - بازدید از طرحهای اشتغالزائی خرم آباد [روستای خُرمائو] : بعد از خضری بین راه از عملیات احداث باند دوم جاده خضری- قاین بازدید کردیم و راهی روستای خرم آباد شدیم تا از طرح های اشتغالزائی خیرین بازدید کنیم. تعدادی از خیرین تهرانی طرح های خوبی در زمینه اشتغال همچنین طرح های فرهنگی و بهداشتی اجرا کرده اند که دیدنی و قابل تشکر است. ‌ - کلنگ زنی گاز اسفشاد، مهموئی، فیروزآباد و زول: در روستای اسفشاد به دست استاندار کلنگ گازرسانی به روستاهای اسفشاد و مهموئی و فیروزآباد و زول به زمین زده شد و من و استاندار و آقای افتخاری هر کدام صحبت مختصری کردیم و از طرف شورای اسلامی هم مشکلات روستا به اطلاع رسید و از آنجا راهی شهر قاین شدیم و یک واحد پمپ گاز سی ان جی را افتتاح کردیم. - تقدیر از کارآفرینان روستای نمونه کارآفرین (اکبریه): بعد از ظهر به روستای اکبریه رفتیم و از چند واحد تولیدی بازدید کردیم این واحدها عبارتند از واحد مرغداری تخمی آقایان علیپور، واحد پرورش شترمرغ آقایان رحمانی، واحد تولید خیار و گوجه گلخانه ای آقایان ... و واحد گاوداری شیری آقایان ... و پس از بازدید به مسجد اکبریه رفتیم و در جلسه قدردانی از کارآفرینان روستا که به همت جهاد کشاورزی ولی با هزینه کار آفرینان برگزار شده بود شرکت کردیم. در این جلسه آقای فرماندار خیر مقدم گفت، حجه الاسلام رحمانی گزارشی از فعالیتها و مشکلات روستا ارائه کرد و من هم صحبت بغض در گلوئی کردم و حسابی احساساتی شده بودم چون هیچ مراجعه ای به من نشده بود و حتی برای حل مشکلاتی که از سایر شهرهای استان به من مراجعه می کنند نیز جوانان اکبریه مراجعه نکرده بودند و با تکیه بر بازوان خود آن همه تلاش کرده بودند.در این جلسه در مورد ایجاد فرصتهای شغلی و راههای آسان رسیدن به آن صحبت کردم. استاندار هم بعنوان آخرین نفر صحبت مفصلی کرد و ضمن تقدیر از تلاشهای جوانان اکبریه به آنان وعده داد کمک کند و مشکلات آنها را نیز بر طرف نماید. - بازدید از روستاها: این هفته چون دو روز پشت سرهم گرفتار جلسات و همراهی استاندار بودم بصورت حاشیه از روستاهای زیر نیز بازدید کردم و حرفهای مردم را شنیدم این روستاها عبارتند از روستاهای خرم آباد، اسفشاد، اکبریه و زردان که در حاشیه دیدار با مردم این روستاها با اهالی روستاهای کبودان، شیرخند، عباس آباد و بزن آباد هم دیدار مختصری داشتم.

(در حاشیه):

حاشیه های شورای برنامه ریزی:

حاشیه های شورای برنامه ریزی:

شاخص محرومیت: بر اساس آماری که در جلسه ارائه شد شاخص محرومیت شهرستانهای استان به شرح زیر است: بیرجند 42/1 درصد؛ بشرویه 65/2 درصد؛ درمیان 98/2 درصد؛ سرایان 03/3 درصد؛ سربیشه 45/2 درصد؛ فردوس 09/2 درصد؛ قاینات 57/2 درصد؛ نهبندان 80/2 درصد. بعد از ارائه آمار اعلام شده رسما اعلام کردم حرفهائی که پشت سر قاین زده می شود صحت ندارد و در خصوص کارهای انجام شده باید بگویم عمده تفاوتهای قاینات در خصوص مواردی است که در محرومیت مد نظرمسولین اثری ندارد مثل آموزش عالی، صنعت، معدن، میراث فرهنگی و اموری که توسط مردم انجام می شود مثل کارخانجات و واحدهای تولیدی که ربطی به دولت ندارد بنابراین از جهت شاخص محرومیت تقریبا همه شهرستانها نزدیک به هم هستند. گاف بزرگ آقای فرماندار: یکی از فرمانداران وقتی از شاخصهای شهرستان خودش صحبت می کرد بعضی پچ پچ راه انداختند و بلافاصله معلوم شد آقای فرماندار اطلاعات شهرستان دیگری که در دستش بود را می خواند که به طریقی رئیس جلسه بحث را جمع کرد.

حاشیه های سفر استاندار: شنیدن کی بود مانند دیدن:

در مورد قاینات خیلی حرفهای خلاف واقع به مسولین ازجمله استاندار می زنند که البته قبلا نیز به ایشان توضیحاتی داده بودم ولی در این سفر استاندار خصوصا در بازدید از روستاهای بزن آباد، کلی و خرم آباد از نزدیک با واقعیات برخی از مشکلات اقتصادی مردم روستاهای قاینات نیز آشنا شد که فکر می کنم در ذهنیت ایشان موثر خواهد بود. تلاش مردم: گرچه آنچه در اکبریه بود با آنچه در خرم آباد بود 180 درجه متفاوت است اما هر دو حکایت از تلاش خستگی ناپذیر مردمی دارد که می خواهند روی پای خودشان بایستند و این تلاش ستودنی است.

من و آقای ابراهیمی:

در جلسه شورای برنامه ریزی آقای ابراهیمی دیرتر به جلسه آمد که تقریبا صدر سالن پر شده بود لذا من صندلی خودم را که کنار استاندار بود به ایشان دادم و در جلسه نماز نیز که ایشان دیرتر آمد یک صندلی برای ایشان نگه داشتم و هر کس می خواست بنشیند، نگذاشتم. این موضوع هرچند با شوخی مورد تحسین استاندار قرارگرفت ولی یکی از روحانیون که این مسائل را دید از من وآقای ابراهیمی پرسید شما با همدیگر رفت وآمد هم دارید آقای ابراهیمی گفت قربانی چند مرتبه سور داده ولی من موفق نشده ام،آن آقا گفت خوب است مردم این مسائل را بدانند و به من گفت شما که اهل سایت هستید اینها را بنویسید لذا این مطلب را بهانه قرار دادم تا به همه کسانی که تلاش می کنند روابط ما را به هم بزنند بگویم تلاش مزبوحانه نکنند و بدانند همانگونه که با جناب آقای عبادی روابط حسنه داشتم و کسی نتوانست آنرا مخدوش نماید با جناب آفای ابراهیمی نیز اینچنین است و ایشان چندین بار با کسانی که قصد تفتین داشته اند به شدت برخورد کرده که نا امید شده اند و من هم حرمت ایشان را دارم و به شدت مراقب شیاطین هستیم.
/ 0 نظر / 27 بازدید