جوابیه ای بر گزارش نماینده قاینات

 

 

در پی چاپ مطلبی از نماینده قاینات در مورد حاشیه های سخنرانی وی در مسجد جامع قاین، غلامحسین شبانی در نامه ای به «طلوع»، جوابیه ای بر مطلب مذکور نوشته است. در این نامه آمده است:

مدیر محترم نشریه «طلوع قاینات»! احتراماً نظر به نوشتة نماینده محترم قاینات در طلوع 187 صفحه 7 برگرفته از سایت مشارالیه در رابطه با جلسه سخنرانی مسجدجامع ضمن این که نظر [...] نماینده را به خداوند واگذار می نمایم اما جهت تنویر افکار عمومی و دفاع از این که آزاد به دنیا آمده و در طول زندگی آلت دست احدی قرار نگرفته و نخواهم گرفت و با توجه به ماده 23 قانون مطبوعات، مطالب زیر تقدیم می شود. استدعا دارد تا در جواب مطلب درج شده، چاپ شود؛ قضاوت را به مردم شریف و فهیم قاینات وا می گذارم.

نماینده محترم شهرستان قاینات خسته نباشید هر دردی را دوائی و هر دوائی را شفایی به دنبال هست. ریشه و پیدایش «منیّت» از زمان آفرینش حضرت آدم و فرمان سجده الهی به ملائکه در آدم رشد و نمو کرد و در زمان ایستادگی شیطان در برابر فرمان خداوند سبحان به اوج رسید که نتیجه آن منیت، آخر الامر رانده شدن آدم از بهشت و سکنا گزیدن آدم در دیر کهنه و خراب دنیا را به دنبال داشت و این است که عرفا و اندیشمندان و فقها از «من» دست کشیده و قدم به راه «ما» می گذارند و به قول معروف من و تو اگر جمع شویم ما شویم و همین اندیشه بود که امام بزرگوار

 

(ره)

در سخنرانی تاریخی خود خطاب به بنی صدر گفت هی نگوئید من، من شیطانی است. چه خوب است سخنان بزرگان را همیشه آویزه گوش قرار دهیم و اسوه زندگی، از من و منیت بگذریم و به حاشیه جلسه سخنرانی آن بزرگوار در ایوان مسجد گوش فرا دهیم ضمن این که چشم به آخرین پلکان خالی منبر بلند و تاریخی گوشه ایوان داشته و بیندیشیم که بر بلندای آن منبر چه بزرگانی نشستند و فرمان الهی و دستورات قرآنی را در مذمت من و منیت وکبر وغرور به گوش مستمعین رسانده اند که تک تک ذرات ایوان و سلولهای بی جان منبر شهادت بر آن می دهند که منیت زیبنده ذات اقدس الهی است نه بندگان خدا.

جناب آقای قربانی! نه از ناحیه مخالفان قدم در جلسه گذاشته بودم و نه قصد بر هم زدن جلسه را داشتم، آمده بودم که بشنوم از مردی از دیار قاینات که مردمی پاک و نجیب 15 سال است تفویض وکالت به او داده اند که بیندیشد و هم فکر باشد با وکلای دیگر، پاسدار باشد از قانون اساسی، حافظ باشد به منافع ملی کشور، یار باشد دولت مردمی دکتر احمدی نژاد و در نهایت مطیع باشد رهبری و قوانین الهی و قرآنی را. آمده بودم و خواهم آمد چون وظیفه دینی و ملی و مذهبی خود می دانم. آمده بودم که گزارش جمعی وکلای ملت را از یکی از اعضای خانه ملت گوش کنم نه این که فقط بشنوم کلمه من را که امور جمعی اعضای دولت را، خدمات جمهوری اسلامی و نظام را، فردی بر گردان نماید و من کرده ام را تحویل موکلین خود نماید. انجام شدن امور حق ملت است و واجب همچنانکه واجبات الهی حق است و بر گردن انسان و انجام ندادن مواخذه دارد.

جناب آقای قربانی سئوال در نظام جمهوری اسلامی حق شهروند است و سئوال تراوش فکری هرکس، سئوال نو و کهنه ندارد و به قول معروف هر موقع ماهی را از آب گرفتی تازه است. شما خوب می دانید که کسی مرا وادار نکرده و من به گروه و فردی خاص وابسته نبوده و نخواهم بود هم چنانکه در سنوات قبل با شما بوده ام و در دور گذشته آزادانه با مراجعه با فکر و اندیشه ام به نظر خود به فرد اصلح رای داده ام و هم اکنون هم آزادانه می آیم و میگویم و گفتن را آموخته ام از اولیاء و بزرگان دین خدا. جناب آقای قربانی در جلسه مسجد جامع همان طوری که شاهد بودید کسانی که تحمل نقد و بررسی را نداشتند با جنجال و مشت و لگد صحنه را مهیا نمودند و کسی که آمده بود ببیند چهرة بشاش و شاداب 2000 هزار کارگر و کارمند و کارشناس مشغول به کار کارخانه روغن نباتی را که روزی با دود کردن اسفند و نمک از تریلی حامل سوله و وسایل کارخانه در خیابان اصلی شهر استقبال کرده بودند ولی افسوس و هزاران افسوس که مرا دیدار میسر نشد و عده ای از طرفداران شما را تحمل شنیدن. بگذریم با طرز فکر عده ای خاص که پیشرفت خود و جهش شغلی خود از کارمندی به معاونت و از معاونت به رئیسی را در لابه لای چنین جریانهایی می بینند، نخواهد شد که جلسه ای باشد و پرسشی و پاسخی پس لاجرم ناگزیرم که به عنوان یک فرد قاینی و موکلی از جمع موکلین جنابعالی، سوالات خودم را با توجه به گزارشات پانزده ساله و شعارهای تبلیغاتی حضرتعالی در همین نوشتار مطرح کنم تا بتوانم جوابهای صریح و روشنی از سوی شما در سایت و نشریه طلوع دریافت نمایم.

دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد

1- شما که خود از افراد شاخص اصولگرا بوده و سابقه 15 ساله در فراکسیون اصولگرایی مجلس دارید با توجه به اینکه 5 سال به عنوان منشی هیئت رئیسه مجلس مشغول به کار بوده و چندین دفعه در حاشیه در سایت خود عنوان نموده اید که «لاریجانی گفت قربانی خیلی حرف می زند باید او را بیاوریم این بالا» در سه انتخابات هیئت رئیسه رای نیاورده و خصوصاً اخیراً در فراکسیون هم رای نیاورید علت را به طور روشن بیان فرمائید.

2- شما که معتقد هستید اصلاح طلب ها ضربه ای کاری از شما خورده اند چگونه می شود در منطقه در موقع انتخابات جهت به دست آوردن رای اصلاح طلب ها [...]

 

(این قسمت از مطلب آقای شبانی به دلیل اینکه ادعایی ثابت نشده را مطرح می کرد، حذف شده است. چنانچه آقای قربانی بخواهد متن کامل در اختیار ایشان گذاشته خواهد شد)

3- با توجه به این که از نظر اداری، تمرکز ادارات کل در مراکز شهرستانها، تبعات سرگردانی ارباب رجوع را به دنبال دارد و امکان چنین تمرکزی از نظر ساختار اداری امکان پذیر نیست، در زمان الحاق بر چه اصلی در جلسه ای که در سالن سازمان تبلیغات و سالن جهاد کشاورزی در جمع اعضای شوراهای شهر و روستای قاینات منعقد بود قول تاسیس 5 اداره کل را به مردم شریف قاینات دادید؟ و چه هدفی را دنبال می کردید؟

4- در دسته بندی و همسویی نخبگان قاینات چه اقداماتی انجام گرفته؟

5- نماینده محترم آمدم تا بگویم و بشنوم که چه نیازی داشت و آیا الزامی بود که فرزندتان را با توجه به فتوای مراجع عظام قیاس غیرمنطقی نمائید (طلوع شماره 178 با تیتر بابا منو میگه)

6- آمدم نظر به رنج نامه حضرتعالی که مدعی شده اید که دهمین فرماندار را تجربه می کنید و از عدم هماهنگی مسئولین اداری درد دل داشتید تا بشنویم درد دل حضرتعالی را. ما تحل شنیدن درد دل شما را داشتیم اما آمده بودم تا بگویم ما هم درد دل داریم، انتقاد داریم، به چه کسی پناه ببریم از اینکه هم باید از سوی نماینده متهم گردیم و از سوی طرفداران به هتک حرمت و حتی کتک کاری.

7- آمدم تا بشنوم که در روز گزارش مجلس جمله تاریخی شهید مدرس را (که سیاست ما عین دیانت ماست) از نماینده مجلس اما آنچه تا کنون دیده ایم جز این است چون سیاست زمان انتخابات و انتخاب شعارهای تبلیغاتی از قبیل کارخانه روغن نباتی، فاز 2 کارخانه سیمان، کارخانه شیشه و بلور، پیگیری کار پادگان (از مصوبات سفر مقام معظم رهبری) و دهها شعار دیگر انتخاباتی که هیچکدام به عمل نپیوسته است.

8- جناب آقای قربانی آمده بودم که بگویم نمایندگی فروش نفت سفید و توزیع میوه تعاونی تنظیم بازار با هم همخوانی ندارد و جوانان بیکار دیگری هم در شهر وجود دارند.

9- آمده بودم که بگویم دل تک تک قایناتی ها برای پیشرفت قاینات می تپد و عاشق پیشرفت هستند اما در شعار نه بلکه در عمل.

10- نماینده محترم اگر به دقت نوشتار سایت شما مورد بررسی قرار گیرد، تناقص گویی بسیار است و آنچه انجام شده به همت مسئولین و دولت خدمتگزار، به خود منصوب می نمائید و هرچه کاستی وجود دارد که فوراً به شما کاری ندارد و باید اجرا را پیش کشید مانند میدان ورودی پارکینگ حجاج، پل زیرگذر بوذرجمهر، انتقال دستگاه های جوش شیرین که حتی نیروی انتظامی از خروج آن جلو گیری به عمل آورد اما [...] برگزاری جشنواره زعفران در سال گذشته در زاوة تربت حیدریه، انجام برگزاری آزمون های استخدامی در مرکز استان (با توجه به این که حدود هزار نفر شرکت کننده داشته) و ...

11- جناب آقای قربانی یکی از طرح های موفقی که بارها از آن یاد نموده اید و حتی در سطح کشور آن را مطرح می دانید، طرح مسکن مهر (هزار واحدی) است. آیا انصافاً مسایل استاندارد زیست محیطی در حد نرمال لحاظ شده است؟ هزار واحد اگر به طور متوسط هر واحد را سه نفر در نظر بگیریم سه هزار نفر که خانه های شهرک نیروی انتظامی، مجتمع رانندگان، فاز 5 فرهنگیان، چهل واحد بنیاد مسکن، شهرک بهداری، خانه های شخصی که در منطقه ساخته شده و دانشگاه پیام نور همه با هم یک مجموعه را تشکیل می دهند.

انصافاً کارشناسان بی طرفی بیایند و مسائل را مورد تجزیه و تحلیل و نقد و بررسی قرار دهند، نتیجه چه می شود؟! آیا فضای ورزشی مناسب با تراکم جمعیت در نظر گرفته شده است؟ آیا فضای آموزشی مناسب وجود دارد؟ آیا فضای مذهبی و بهداشتی، فضای سبز مناسب با جمعیت وجود دارد؟ مگر در طرح اولیه زمین هایی که در جهت احداث هزار واحدی واگذار شده به چه کار اختصاص داشته است؟

آقای قربانی قضاوت این طرح در آینده مشخص خواهد شد موقعی که سیل جمعیت در یک نفطه متمرکز گردد. بافت فرسوده قدیمی و مرکز شهر قاین کم کم خالی از سکنه می گردد. جوابگوی این مشکلات در آینده ای نه چندان دور بر عهده چه کسی خواهد بود؟ آیندگان قضاوت خواهند کرد. این است نظارت بر طرحهای کلان شهری؟ این است طرح موفق مسکن مهر؟

هزاران حرف و حدیث در دل مردم است چه کنیم؟ اگر کسی حرف بزند با مارک مخالف [...]. دو سال و اندی از انتخابات گذشته است هنوز حضرتعالی در هر محفل و انجمن وقت یافتید از انتخابات سخن گفتید، هر اتفاقی بیافتد به انتخابات ربط می دهید و شما دوست دارید که همیشه فضا و جو شهرستان را برای انتخابات گرم نگه دارید. مگر در شهرهای همجوار کار عمرانی انجام نمی گیرد؟ مگر نمایندگان دیگر شهرها بیکار نشسته اند؟ پس چگونه می شود که نمایندگان شهرهای همجوار رئیس کمیسیون، نائب رئیس کمیسیون و رئیس فراکسیون و نائب رئیس فراکسیون انتخاب می گردند بدون هیچ گونه تبلیغات و هیاهوی سیاسی.

خدا را شاهد و گواه می گیرم که شرکت این جانب در جلسه و طرح سئوال به دور از هر جنجال سیاسی و فقط رضای خدا بود. در خاتمه معتقدم و ایمان دارم که ترازوی عدل الهی به دست فرشته ای امین سپرده شده و امیدوارم به آیه شریفه «فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّهً خیراً یَرَه و مَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّه شَرَّاً یَرَه».

با احترام غلامحسین شبانی

/ 0 نظر / 57 بازدید