ص 2

شورای مدیریت بحران شهرستان قاینات تشکیل جلسه داد

طاهری فرماندار قاینات در این جلسه بر نکاتی همچون برآورد دقیق خسارات، برنامه ریزی، پیشگیری، برآورد آب مورد نیاز مناطقی که کم آب هستند، تاکید کرد. وی یادآور شد: ادارات مرتبط با آبرسانی، شبکه های آب که هدر رفت زیادی را دارند، شناسایی و در ارتباط با اعتبار مورد نیاز برای رفع مشکل از طریق فرمانداری پیگیری شوند. اداره جهاد کشاورزی نسبت به ارائه لیست افراد خسارت دیده ناشی از حوادث اقدام نماید. بنیاد مسکن در خصوص منازل آسیب دیده ناشی از سیل و سایر موارد اقدام نماید، نقاط حادثه خیز شناسایی و به فرمانداری اعلام گردد. وی تاکید کرد: تا جایی که بتوانیم راه را به نفع مردم هموار نمائیم و جلسه ستاد هر 45 روز یکبار برگزار گردد.

رئوفی مدیر جهاد کشاورزی قاینات در این جلسه گفت: از 1220 قنات شهرستان 87 رشته غیرقابل بهره برداری و 645 رشته زیر سه لیتر در ثانیه آب دارند. از 514 چشمه 45 چشمه غیرقابل استفاده و 331 چشمه زیر سه لیتر در ثانیه آب دارند. از 650 حلقه چاه آب کشاورزی 32 چاه غیرقابل استفاده و 17 چاه کمتر از سه لیتر در ثانیه آب دارند.

مدیر اداره آبفای روستایی نیز در این جلسه گفت: 75 روستا توسط تانکر آبرسانی می شود و 22 روستا نیز به صورت ساعتی از آب شرب برخوردارند و در ساعاتی از شبانه روز آب شرب روستا قطع می باشد. و تاکنون 14 روستا از طرح آبرسانی به صورت سیار حذف شده اند.

جاده ی روستای پهنایی، قربانی گرفت

ایمن نبودن جاده ارتباطی پهنایی به قاین، منجر به واژگونی خودرو و کشته شدن یک نفر شد. این حادثه در 22/3/89 حدود ساعت 20 شب اتفاق افتاد که سرنشینان یک دستگاه پیکان سواری با 7 سرنشین که 6 نفر از آنها زن و کودک بودند از جاده منحرف شده و باعث کشته شدن یک زن 31 ساله گردید که با باز شدن درب جلو و پرت شدن، دچار ضربه مغزی شده و در دم جان خود را را از دست داد.

تمثال شهدای روستای پهنایی در ورودی روستا نصب شد

با کمک دهیاری، شورای اسلامی و پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای پهنایی تمثال شهدای این روستا در ورودی روستا نصب شد. در این مراسم که با حضور تعدادی از بسیجیان، شورای اسلامی، خانواده های شهدا و تعدادی از اهالی برگزار شد، یاوری دهیار و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای پهنایی ضمن گرامیداشت یاد شهدای جنگ تحمیلی خصوصاً 16 شهید روستای پهنایی، از همکاری های بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، خانواده های معظم شهدا، شورای اسلامی روستا، بسیجیان و اهالی روستا خصوصاً جواد اسدالهی (به خاطر تهیه تابلو و دیگر امکانات) تشکر نمود.

برگزاری جلسات عمومی با حضور خانواده ها در نیمبلوک

جلسات دکتر عوامی با استقبال گسترده مردم در بخش نیمبلوک، روستاهای اکبریه و روم رو به رو شد. دکتر عوامی در جمع کثیری از خانواده های روستاهای اکبریه، روم و بخش نیمبلوک به ایراد سخنرانی پرداخت. مباحث سخنرانی دکتر عوامی که با هدف کاهش ناهنجاری های خانوادگی و ایجاد زندگی شاد و سالم مطرح گردید در سه بخش است: 1- روش های صحیح انتخاب همسر. 2- چگونگی ایجاد روابط صمیمی بین زوجین. 3- روش های تربیت صحیح فرزندان.

در پایان ضمن برگزاری جلسات مشاوره خصوصی، مردم خواستار برگزاری مجدد اینگونه برنامه ها شدند. این برنامه از سوی کمیته امور بانوان و خانواده فرمانداری با همکاری اداره تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

نمایشگاه نقش خیال در قاین بر پا شد

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات با همکاری انجمن هنرهای تجسمی شهرستان نمایشگاهی از آثار رنگ و روغن و هنرهای دستی خانم غیاثی نیا به عنوان نقش خیال در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار کرده است. در این نمایشگاه تعداد 20 اثر رنگ روغن در سبک رئالیسم و 200 اثر هنرهای دستی شامل حجم سازی، گلسازی و ... ارائه گردید. این نمایشگاه تا تاریخ 31 خرداد، صبحها از ساعت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 17 الی 21 پذیرای علاقمندان به هنر نقاشی و هنرهای دستی خواهد بود.

تجلیل از تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان قاینات

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، مراسم تجلیل از تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی قاینات با حضور فرماندار برگزار گردید. پیش از آغاز مراسم پروژه آبیاری تحت فشار 4 هکتار گلخانه از مجموعه طرح های عمرانی در دست اقدام جهاد کشاورزی و به نمایندگی از 25 طرح در بخش مرکزی و شهر قاین با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید. مدیر جهاد کشاورزی قاینات گفت: در بحث سیاست های کشاورزی سعی شده رویکرد برنامه ای جهاد کشاورزی به سمت و سوی فعالیت های کشاورزی سوق داده شود و در این راستا در مراکز بخش ها جلسات ترویجی برگزار شده است و به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، چهارشنبه 26/3/89 در روستای اکبریه همایش بزرگی برگزار خواهد شد. موقعیت کشاورزی در شهرستان به گونه ای است که در حال حاضر 9 مقام اول در استان و مقام اول در تولید زعفران، زرشک و ماهی را نیز به خوداختصاص داده ایم. در طی هفته جهاد 37 طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 410 میلیون تومان را افتتاح خواهیم نمود که از این تعداد 8 طرح آن تسهیلاتی خواهد بود.

تشکیل جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان قاینات

اولین جلسه کمسیون دانشجویی شهرستان به منظور بررسی وضعیت دانشگاه ها و مشکلات دانشجویان با حضور اعضا در محل دفترکار معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تشکیل شد. در این جلسه ابتدا عملکرد کمیسیون در سال گذشته بررسی و سپس اخبار دانشگاه ها توسط مسئولین دانشگاها طرح و مشکلات مربوط به دانشگاه ها بررسی و راهکارهای مناسب در جهت کاهش مشکلات دانشجویان ارائه گردید.

پایگاه مذهبی ورزشی شهرستان قاینات راه اندازی شد

طی مراسمی که با حضور رئیس اداره تربیت بدنی قاینات، اعضای شورای اسلامی شهر قاین و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان در محل هیات جانثاران ابا عبدا... قاین برگزار شد این هیات به عنوان پایگاه مذهبی ورزشی شهرستان قاینات معرفی شد. در این مراسم ساجدی راد گفت: در سالی که سیاستهای دولت بر اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی می باشد پایگاه مذهبی ورزشی شهرستان را راه اندازی نمودیم که مراسمات مذهبی، فرهنگی و دیگر مراسمات مربوطه را در این مکان برگزار نماییم.

کارگاه آموزشی نقش ورزش در پیشگیری از اعتیاد برگزار می شود

اداره تربیت بدنی شهرستان قاینات در راستای اهداف سازمان تربیت بدنی و تحقق شعار سال 89 تربیت بدنی خراسان جنوبی (مدیریت دانش، ارتقاء آموزش و جنبش در ورزش) در جهت بالا بردن سطح آگاهی ورزشکاران در نظر دارد کارگاه آموزشی نقش ورزش در پیشگیری از اعتیاد را برگزار نماید. این کارگاه در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار خواهد شد.

جلسه ستاد اجرایی طرح هجرت 3 در مدیریت آموزش و پرورش قاین

جلسه ستاد اجرایی طرح هجرت 3 در خصوص بهسازی و زیباسازی فضاهای آموزشی و پرورشی با حضور اعضا در محل مدیریت آموزش و پرورش قاین تشکیل شد. در این جلسه مقرر گردید هنرستانهای دارالفنون و حکمت به عنوان مراکز طرح هجرت در نظر گرفته شود و از ابتدای تیرماه جهت ارائه خدمات در جهت بهسازی و زیبا سازی فضاهای آموزشی و پرورشی تجهیز و فعال گردد. مدیران مراکز آموزشی و پرورشی شهرستان می توانند با مراجعه به این مراکز در خصوص تعمیر، تجهیز و زیباسازی مدارس، ثبت نام و جهت استفاده از خدمات ارائه شده و اعزام نیرو های مستقر در مراکز طرح هجرت از امکانات موجود در جهت بهسازی و زیبا سازی بهرمند گردند. ضمناً در این مراکز خدماتی چون رنگ آمیزی، دیوارنویسی، تعمیر میز و صندلی، ساخت محراب، تریبون، پرده دوزی، تهیه سجاده، جامهری، تعمیر قفل، لوله کشی ساختمانی و کلیه امورات مربوط به آموزشگاه ها ارائه خواهد شد.

بازدید فرماندار قاینات از دانشگاه پیام نور مرکز قاین

طاهری در بازدید از دانشگاه پیام نور در جریان امور اداری، آموزشی و مشکلات این مرکز قرارگرفت. در این بازدید دو ساعته، محدود بودن زمین فعلی دانشگاه و توقف برنامه های توسعه ای آن مطرح گردید که طاهری در خصوص تامین 10 هکتار زمین مورد نیاز این دانشگاه قول پیگیری و مساعدت داد.

/ 0 نظر / 16 بازدید