اخبار

کسب رتبه های برتر مسابقات استانی پرسش مهر

توسط فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان قاین

فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان قاین در مسابقات پرسش مهر 10 در پاسخ به سوالات ریاست جمهوری که همه ساله در روزهای آغازین سال تحصیلی مطرح می گردد. با آثار شعر، داستان، طراحی، نقاشی، مقاله و .... شرکت کرده و تعداد 230 اثر از این شهرستان به استان ارسال که در مجموع تعداد 25 اثر پس از داوری انتخاب و به مرحله کشوری مسابقات راه یافت. از مجموع آثار انتخاب شده تعداد 12 اثر مربوط به فرهنگیان شهرستان و 16 اثر نیز مربوط به دانش آموزان مقطع راهنمایی و متوسطه می باشد که اسامی آنان به شرح زیر می باشد.

رتبه های اول: فاطمه تقوی، زهرا رمضانی، سید حسین قهستانی، راضیه راشدی، زهره حاجی رضایی، آرمان مظفری، عالمه دشتی، مریم انصاری، مرضیه زال بیکی، رمضان هوشیار.

رتبه های دوم: علی اسدالهی، فائزه توانا، سپیده واسعی، محمدرضا محمدپور، علیرضا عظیمی، میترا غلامی، ام البنین مرتضوی، عفت صالحی، صدیقه نوروزی، محمدرضا شاکری، فاطمه مقدی، فاطمه محمدزاده، صدیقه دوستی، رضا عرب پور، حسین علی آبادی، فاطمه فارابی. رتبه های سوم: مریم شهابیکی و فائزهشرفی.

سامانه اختصاصی پیام کوتاه فرمانداری قاینات راه اندازی شد

باتوجه به نیاز جامعه امروز به اطلاع رسانی شفاف و به موقع، در این راستا سامانه اختصاصی پیام کوتاه فرمانداری قاینات با شماره ی 3000765021 آماده دریافت می باشد. همشهریان عزیز می توانند جهت درمیان گذاشتن نظرات، پیشنهادات و انتقادات، مطالب خود را به این شماره ارسال نمایند. ضمناً درخواست های مردمی نیز علاوه بر ملاقات های حضوری و پرکردن فرم الکترونیکی موجود در سایت فرمانداری قاینات، از طریق همین سامانه دریافت و به اطلاع فرماندار خواهد رسید.

فراخون عمومی اداره تربیت بدنی قاینات

اداره تربیت بدنی شهرستان قاینات در نظر دارد کتاب تاریخچه ی ورزش قاینات را به رشته تحریر در آورد. بنابراین از تمامی پیشکسوتان، ورزشکاران و صاحب نظران در عرصه ورزش دعوت به همکاری می نماید. هدف از چاپ این کتاب، بررسی تاریخچه ورزش در قاینات و شناسایی و جمع آوری اطلاعات پیشکسوتان ورزش قاینات می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 5222071 و 5226716 روابط عمومی و امور فرهنگی اداره تربیت بدنی قاینات تماس حاصل نمایید.

بعد از 5 سال زندان؛ زندانی قاینی

با تامین 320 میلیون تومان دیه از زندان آزاد ‌شد

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان خراسان جنوبی گفت: با تلاش ستاد دیه استان، زندانی قاینی بعد از گذشت پنج سال، از زندان آزاد می‌شود. سید هاشم اسماعیل‌زاده از آزادی 12 نفر از زندانیان جرائم غیر‌عمد خبر داد و افزود: مهم‌ترین این افراد زندانی قاینی است که دارای دیه 320 میلیون تومانی قطع نخاع و دیه نقص عضو بود که با اقدامات انجام شده بخشی از این دیه تامین و بخش دیگری نیز از سوی شاکی مورد بخشش قرار گرفت. وی از آزادی 119 زندانی جرائم غیرعمد با کمک ستاد دیه در سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد زندانی دارای محکومیتی معادل 61 میلیارد و 177 میلیون ریال بودند که توسط ستاد دیه استان تامین و پرداخت شد. این ستاد در سال گذشته موفق شد 28 میلیارد و 120 میلیون ریال رضایت شکات را جلب کند و مبلغ 3 میلیارد و 520 میلیون ریال از طرف ستاد دیه استان تامین شد و مابقی آن نیز به صورت ارائه وام به زندانیان بوده است.

اسماعیل‌زاده، حرفه‌آموزی خانواده زندانیان را رویکرد اصلی این مجموعه دانست و گفت: با توجه به وجود نگرش منفی نسبت به زندانیان در جامعه همه ما باید برای تغییر این نگرش تلاش کنیم تا این کار سبب از بین رفتن زمینه ارتکاب جرم برای این افراد شود. در حال حاضر تعداد 550 خانواده زیر پوشش این انجمن هستند که این تعداد دارای جمعیتی معادل یک هزار و 768 نفر است و در این میان 680 دانش‌آموز نیز با کمک این انجمن مشغول به تحصیل هستند. وی از توزیع 3 هزار و 900 سبد غذایی در سال گذشته بین خانواده زندانیان و همچنین از کمک 310 میلیون تومانی خیران در جشن گلریزان سال گذشته خبر داد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان خراسان جنوبی با بیان برنامه‌های این انجمن برای بزرگداشت روز مددکار و هفته قوه قضائیه گفت: با برگزاری جشن حمایت از زندانیان از تعدادی از خانواده‌های زندانیان که در زمنیه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی و اشتغال موفقیتی را به دست آورده باشند، تجلیل می‌‌شود. همچنین در این مراسم از مددکاران نمونه زندان‌ها نیز تقدیر به عمل می‌آید. وی به سایر برنامه‌های این مجموعه نیز اشاره کرد و افزود: شرکت 30 نفر از خانواده‌های زندانیان در مراسم معنوی اعتکاف و برگزاری همایش کوهپیمایی با حضور 600 نفر از خانواده‌ها از جمله مهم‌ترین اقدامات پیش‌بینی شده برای این هفته است. مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان خراسان جنوبی از توزیع 850 سبد غذایی در بین خانواده‌های زندانیان در این هفته با همکاری اداره‌کل زندان‌ها و خیران استان خبر داد و گفت: هر سبد غذایی توزیع شده 400 هزار ریال ارزش ریالی دارد. همچنین بازدید مقامات قضایی از خانواده‌های زندانیان و تجلیل از مقام شهدا نیز در این هفته اجرا می‌شود.

/ 0 نظر / 31 بازدید