اخبار

 

برگزاری کارگاه نیلو فرانه ادبی

در کانون پرورش فکری قاین

اعضای کارگاه ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قاین به مناسبت روز گل و گیاه با تشکیل کارگاه نیلوفرانه، این روز را گرامی داشتند. اعضا در میان طبیعت زیبای پارک فرهنگ با هدف نگاه دوستانه به گلهای بهار، چشمان خود را بر این زیبای هستی گستراندند و آنچه را از نعمات الهی دیدند به رشته ی تحریر در آوردند.

برگزاری نشست فرهنگی کانون خانواده

در کانون پرورش فکری قاین

همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان مرکز فرهنگی هنری قاین پذیرای والدین اعضا در نشست فرهنگی کانون خانواده با هدف آشنایی آنها با فعالیتهای مختلف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.

در این نشست صمیمی صیفی مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری قاین گفت: برگزاری کارگاههای مختلف فرهنگی هنری و ادبی در کانون پرورش فکری با هدف پرورش خلاقیت و توانمندیهای اعضا می باشد. کانون به اوقات فراغت اعضا در طول سال عنایت ویژه دارد و قطعاً تابستان امسال همچون سالهای گذشته با برنامه ریزی در خدمت فرزندان دلبند آنها خواهند بود.

در ادامه مربیان هنری در بخش های نقاشی و سفال پیرامون نحوه ی برگزاری کارگاهها ی هنری با والدین تبادل نظر نمودند. در پایان برنامه کلاسهای ویژه ی تابستان در اختیار والدین اعضا گذاشته شد.

اهدای جوایز اعضای برگزیده در مسابقات مختلف همیار طبیعت، کتاب سازی، همیاران مرکز در تابستان گذشته از دیگر برنامه های این نشست بود. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قاین در تابستان پذیرای جمع کثیری از کودکان و نوجوانان شهرستان قاین در کارگاههای نقاشی، سفال، معرق چوب، قرآن، کامپیوتر، موسیقی، خوشنویسی و عکاسی می باشد.

دیدار با امام جمعه قاین به مناسبت روز اصناف

به مناسبت روز اصناف، هیئت رئیسه اصناف و مسئولین اداره بازرگانی و مجمع امور صنفی و پرسنل حوزه مقاومت بسیج شهید آوینی با امام جمعه قاین دیدار کردند. در این دیدار حجت الاسلام اصفهانی خطاب به حضار رهنمود هائی در مورد رزق حلال و بازار ایراد فرمود.

دیدار مسئولین بهزیستی با معلولین ضایعه نخاعی

مدیرکل بهزیستی استان به همراه معاونت توانبخشی این سازمان و ریاست اداره بهزیستی شهرستان قاینات با حضور در منازل معلولین ضایعه نخاعی شهرستان از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به این عزیزان قرار گرفتند. در این بازدید ضمن بررسی مشکلات معلولین ضایعه نخاعی، 7 سبد غذایی به ارزش 21 میلیون ریال به آنها تحویل داده شد. اکبری مطلق مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در خصوص حل مشکلات مسکن و تسهیلات جهت تامین ضروریات زندگی برای معلولین ضایعه نخاعی قول مساعد داد و جهت راه اندازی و تشکیل تیم ضایعه نخاعی و ارائه خدمات در منازل تصمیم گیری شد. ضمناً معاونت مشارکتهای مردمی و مراکز غیر دولتی هم از پروژه های احداث ساختمان (مسکن مهر و روستایی) مدد جویان بازدید کرد.

بازدید فرماندار از خوابگاه دختران دانشگاه پیام نور

طاهری فرماندار قاینات به همراه اکبرزاده سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز قاین از خوابگاه یاس ویژه دانشجویان خواهر این دانشگاه که به صورت خودگردان اداره می شود بازدید کردند. در این بازدید یک ساعته ابتدا گزارشی از روند اداره خوابگاه توسط نماینده دانشجویان ارائه و سپس فرماندار در جهت پیگیری خواسته های دانشجویان قول مساعد داد.

جلسه شورای برنامه ریزی مسکن قاینات برگزار شد

طاهری در این جلسه گفت: وضعیت مسکن در قاینات مطلوب است، البته ما در این شهرستان با کمبود زمین مواجه هستیم و در آینده نزدیک باتوجه به رشد روز افزون جمعیت دچار بحران جدی در خصوص زمین خواهیم شد. بسیاری از روستاها برای اجرای طرح های هادی با مشکل زمین مواجه اند و باید یک شناسنامه کامل از روستاها تهیه گردد.

در خصوص بیکاری نیز ایجاد 1000 زمینه شغلی در منطقه به تایید رسیده که به امید خدا با اجرائی شدن آن کمر بیکاری شکسته خواهد شد !

اولین نمایشگاه تخصصی صادراتی ایران در افغانستان

اولین نمایشگاه تخصصی صادراتی ایران در افغانستان از 28/7/89 تا 1/8/89 در شهر کابل افغانستان برگزار می شود. بهای هر مترمربع سالن 7500 تومان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 2230020 - 0561 تماس بگیرید یا به آدرس بیرجند، خیابان معلم6، منزل سوم شمالی (نشریه نواندیش) مراجعه نمایید.

 

فرمانده انتظامی شهرستان قاینات گفت: در پی گزارشات متعددی مبنی بر سرقت کابل برق در سطح شهر قاین و روستاهای مجاور مامورین پلیس آگهی این فرماندهی در صدد دستگیری سارق بر آمدند. با توجه به وقوع چندین فقره سرقت کابل برق در سطح شهر قاین و محدوده شهرک ولیعصر و روستاهای مجاور در این خصوص تیم های مجرب از کارکنان پلیس آگاهی و کلانتری 11 طالقانی این فرماندهی در صدد دستگیری سارق بر آمدند به طوری که اکیپ گشت کلانتری 11 طالقانی این فرماندهی در ساعت 00/23 مورخه 26/3/1389 در حین گشت زنی به یک نفر که در خیابان در حال حرکت بود مشکوک و از بازرسی وسایل همراه وی آلات و ادوات سرقت و مقداری کابل برق بریده کشف نمودند که متهم به پلیس آگاهی دلالت و در تحقیقات فنی و پلیسی به 11 فقره سرقت کابل برق در محدوده شهر قاین و روستاهای مجاور نمود. در این خصوص دو نفر مالخر نیز دستگیر و از بازرسی منزل آنان مقداری وسایل و کابل برق کشف گردید. لذا متهمین جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

برگزاری جلسه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی

اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سال 1389 در شهرستان قاینات تشکیل شد. در این جلسه که به منظور بررسی عملکرد دستگاه های شهرستان در خصوص برنامه های ابلاغی ستاد استانی و وزارت کشور در حوزه عفاف و حجاب برگزار شد، جهت فعالیت ستاد در 3 ماهه دوم سال 1389 برنامه ریزی گردید.

سارق کابل های برق در قاین دستگیر شد

/ 0 نظر / 28 بازدید