گزارشی از سفر استاندار به قاینات

استاندار از باند دوم محور قاین - خضری بازدید کرد:

استاندار خراسان جنوبی به همراه نماینده قاینات، فرماندار و تنی چند از مدیران استانی و شهرستانی از باند دوم محور قاین- خضری بازدید کرد. مدیرکل راه و ترابری استان در این بازدید طول این مسیر را 49 کیلومتر دانست و افزود: تاکنون 95 درصد ابنیه فنی این مسیر تکمیل شده و 92 درصد از عملیات خاکی این پروژه به انجام رسیده است. تمام مسیر مذکور کوبیده شده و کارخانه آسفالت آن نیز نصب شده است. نصری با بیان اینکه از ابتدای تیرماه سال جاری آسفالت این پروژه شروع خواهد شد، تصریح کرد: 50 درصد از این پروژه تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.

تعداد 3 جایگاه سوخت

 

 

با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاینات و چند مدیر استانی و شهرستانی 3 جایگاه سوخت

CNG مورد بهره برداری قرار گرفت. اعتبار هزینه شده برای ساخت این 3 جایگاه بالغ بر30 میلیارد ریال از محل اعتبارات منابع داخلی وزارت نفت بوده است. این پروژه ها در سال 88 کلنگ زنی شده است که توسط استاندار خراسان جنوبی مورد بهره برداری قرار گرفت.

گازرسانی به چهار روستای قاین کلنگ خورد:

مراسم کلنگ زنی گازرسانی به چهار روستای قاینات با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاینات، فرماندار و چند مدیر استانی و شهرستانی به نمایندگی در روستای اسفشاد برگزار شد. با اجرای این پروژه چهار روستای اسفشاد، مهموئی، زول و فیروزآباد از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد. این پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و نصب 500 علمک و اجرای 40 کیلومتر شبکه تغذیه تا ابتدای سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بهره برداری از پروژه گاز رسانی به دشت بیاض:

 

استاندار در مورد گازرسانی به خراسان جنوبی گفت: طی این پروژه 3000 میلیارد ریال توسط شرکت گاز استان هزینه شده و 580 کیلومتر شبکه در قاین و بیرجند به اتمام رسید و هم اکنون 95 درصد ازشهروندان بیرجندی و قاینی از این نعمت بهره مند شده اند. در بخش گازرسانی روستایی نیز در سال گذشته 11 روستا وارد شبکه شدند و تا پایان سال جاری نیز 11 روستای دیگر تحت پوشش شبکه قرار خواهد گرفت. رشید با اشاره به اینکه مصرف گاز در ایران 4 برابر میانگین جهانی است گفت: با استفاده بهینه انرژی می توانیم صنایع مختلف را شکوفا نماییم. وی افزود: تاکنون 8 جایگاه به بهره برداری رسیده و 12 مورد دیگر نیز در دست اقدام است و بزودی مردم از گاز در بخش حمل و نقل نیز استفاده خواهند کرد. در پروژه خضری دشت بیاض به روستاها 1700 میلیارد تومان اعتبارتخصیص یافته، واگذاری زمین ها صورت گرفته و با همکاری تمام دستگاه ها و پیگیری های فرماندار مشکلات حل خواهد شد. در ابتدای این مراسم قربان زاده بخشدار بخش نیمبلوک گفت: این پروژه در بهمن سال 1388 آغاز و با تلاش پیمانکارانی که عمدتاً بومی همین منطقه هستند 11 کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه ای به طول 34 کیلومتر ساخته شده است.

روشن شدن مشعل گاز در مسجد امام حسین (ع) خضری:

 

با حضور استاندار خراسان جنوبی پروژه گازرسانی به شهر خضری با روشن شدن مشعل گاز در مسجد امام حسین (ع) این شهر به بهره برداری رسید. در ادامه این مراسم استاندار و هیئت همراه با حضور در منزل شهید بذرافشان با روشن نمودن مشعل گاز آنها به دلجوئی از خانواده شهید پرداختند و از طرف شرکت گاز استان نیز دو دستگاه اجاق گاز به این خانواده اهدا گردید.

بازدید استاندار از ستاد توانمند سازی مناطق کمتر توسعه یافته مستقر در روستای خرم آباد قاینات:

 

فرماندار قاینات گفت: نحوه شکل گیری این کار در روستای خرم آباد بدین صورت بود که یک سال پیش اولین جلسه در فرمانداری برگزار شد و به صراحت اعلام شد چیزی توزیع نشود مردم را در کارها دخیل کنیم و هسته اصلی کار برنامه ریزی شد. قبل از عید جلسه ای در روستای خرم آباد گرفته شد و موافقت نامه هایی با مدیران ادارات امضا شد، 20 محور کاری تعریف شد که عبارت بودند از کتابخانه، کمک به بازماندگان از تحصیل، آموزش مهارت های زندگی، آموزش پارچه بافی و غیره در این مدت به مردم روستا 60 آبگرمکن، 80 تنور گازی، 1000 قطعه جوجه، 5 دستگاه کامپیوتر، آب شیرین کن، انجام مطالعات طرح هادی کمک شده است. استاندار نیز در بازدیدی که از کارگاه قالیبافی، خیاطی، صندوق قرض الحسنه داشتند، مبلغ ده میلیون تومان به صندوق کمک کردند. مدیرکل عشایر استان نیز برای 50 کارگاه قالیبافی قول داد. کساء نماینده خیرین تهران نیز گفت: به زودی در تمام ایران این طرح در روستاهای محروم ترویج خواهد شد. وی خواستار فعال شدن ستاد در مرکز استان شد.

تجلیل از کارآفرینان روستای اکبریه:

ابتدا مزار شهدای اکبریه افتتاح شد. در این پروژه 45 میلیون تومان هزینه شده و 100متر زیر بنا دارد. برنامه بعدی بازدید از طرح مرغداری 7000 قطعه ای علی پور، طرح گلخانه ای برداران رحمانی، طرح گاوداری شیری 20راسی، طرح پرورش شترمرغ و آشناشدن با مشکلات کار آفرینان بود. در پایان مراسم نیز از کشاورزان و کارآفرینان نمونه، قدردانی شد.
/ 0 نظر / 25 بازدید