اخبار چاپ شده در شماره 186

 

درخشش گروه های هنری سرود و تئاتر دانش آموزان

مقطع متوسطه شهرستان قاین در مسابقات استانی

چهار گروه شرکت کننده از شهرستان قاینات در جشنواره های استانی سرود و هنرهای نمایشی دانش آموزان مقطع متوسطه دختران و پسران خراسان جنوبی، رتبه های دوم استانی را کسب کردند. در این مسابقات، دبیرستان شاهد دختران با نمایش صحنه ای «نقل زنان سنگی»، دبیرستان قهستان با نمایش عروسکی «فقط به فکر خود» و گروهای سرود دبیرستان فدک و دبیرستان خیامی رتبه های دوم را کسب نمودند. همچنین دانش آموزان امین محمد زاده در رشته ی موسیقی، مهین یعقوب زاده در عروسک گردانی، هانیه اکرامیان در عروسک سازی و آمنه نقوی در رشته ی طراحی لباس رتبه های اول استان را کسب نمودند.

جلسه ستاد خیرین برگزار شد

در این جلسه که با حضور اعضای ستاد خیرین در محل فرمانداری قاینات برگزار گردید، برنامه ریزی جهت سرعت بخشیدن به پروژه های مشترک خیرین، تکمیل مساجد، توزیع سه هزار جوجه محلی تخم گذار در بین مردم به منظور بهبود بخشیدن به وضعیت زندگی آنان، خرید 45 دستگاه تنور گازی برای پیشگیری از بوته کنی و تخریب بیابان و همچنین اتخاذ تصمیمات لازم جهت بازدید مسئولین استان از جمله مهمترین مطالب مطرح شده بود.

مجمع امور صنفی قاین به پیشنهادات بازاریان، جایزه می دهد

مجمع امور صنفی قاینات در اطلاعیه ای اعلام داشت: با عنایت به فرارسیدن اول تیرماه روز اصناف و به جهت ارج نهادن به این قشر زحمت کش و رونق بازار شهرستان، هرکدام از اصناف محترم که جهت رونق بازار و راه موفقیت در کسب و کار پیشنهاداتی دارند تا تاریخ 20/3/89 به مجمع امور صنفی واقع در بلوار جهاد ارسال فرمایند که پس از بررسی به بهترین پیشنهادات، جوایز نفیسی داده خواهد شد. همچنین با عنایت به این که هر ساله بایستی اصناف محترم جهت تکمیل اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند تا پایان تیرماه به اداره امور مالی مالیاتی مراجعه فرمایند.

مراسم معنوی شبی با قرآن در قاین برگزار گردید

از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات با همکاری انجمن قاریان قرآن شهرستان و کانون فرهنگی و هنری امام سجاد

بازدید نماینده قاینات از دانشگاه پیام نور قاین

موسی قربانی نماینده قاینات از دانشگاه پیام نورمرکز قاین بازدید کرد. در این بازدید دو ساعته که روز پنج شنبه 30/2/89 انجام شد پیرامون مسائل و مشکلات اداری و آموزشی بحث و تبادل نظر شد.

 

(ع)، به مناسبت بزرگ داشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد، محفل انس با قرآن برگزار گردید. این مراسم معنوی با حضور نماز گزاران و قاریان قران کریم شهرستان بعد از نماز مغرب و عشا در محل مسجد جامع قاین برگزار گردید.

جلسه کمیسیون حفاری در فرمانداری قاینات برگزار گردید

در این جلسه طاهری فرماندار قاینات تعامل بین ادارات شهرستان را ستودنی دانست و افزود: گازرسانی در سطح شهرستان با سرعت خوبی انجام شده است. احساس مسئولیت در قبال تاسیسات ادارات، توجیه نمودن کارگران، پاسخگوئی مناسب به استعلامات به صورت پانزده روزه، متقن بودن کارها و دانستن قوانین از اصول اساسی کار است و هدف کلیه مسئولین نیز جلب رضایت مردم است.

مهندس رزمی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار نیز در این جلسه گفت: بخشی از حفاری ها مربوط به دستگاه های اجرائی متولی در نقاط شهری و روستائی است، لذا برای مرتفع نمودن مشکلات نیازمند نظرات و پیشنهادات ادارات مذکور هستیم. در این جلسه برخی ادارات در خصوص بدهی هایی که در این زمینه دارند مطالبی را مطرح نمودند و اظهار داشتند: سیاست کلی این است که مجوز حفاری تنها به افرادی که از مراجع قانونی دارای معرفی نامه هستند، اعطا شود. پیشنهاد ادارات در خصوص حل مسائل این بود که آیین نامه ای تنظیم گردد تا ادارات حق و حقوق یکدیگر را رعایت نمایند. اداره راه و ترابری اعلام داشت ادارات بدون مجوز به حریم راه ها خسارت وارد می نمایند و تا این لحظه هیچ گونه مجوز کتبی برای حفاری مورد نیاز انشعابات صادر نگردیده است. اداره آب و فاضلاب شهری نیز درخواست نمود از این پس عمق حفاری و محل تاسیسات یک اداره مشخص شده باشد. اداره برق نیز تقاضا نمود نقشه کارها در اختیار اعضای کمیسیون حفاری قرار گیرد.

برنامه های هفته زن توسط اداره بهزیستی شهرستان قاینات تشریح شد

مهدی خویی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قاینات با اشاره به اقدامات این نهاد در زمینه ی حمایت از زنان سرپرست خانواده، گفت: در حال حاضر 326 زن سرپرست خانواده از حمایت های اداره بهزیستی برخوردار هستند. خویی، دیدار کارکنان اداره بهزیستی با امام جمعه شهرستان، تجلیل از بانوان نمونه، بازدید از مراکز فرزندان بی سرپرست ضیائی با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری (خانم بیرجندی) و بازدید از مراکز سالمندان را از دیگر برنامه های هفته گرامی داشت مقام زن در شهرستان برشمرد. وی در ادامه خدمت به زنان معلول و کم توان ذهنی را مایه افتخار کارکنان این نهاد دانست و افزود: در زمینه خدمت رسانی به این افراد تا به حال اقدامات خوبی صورت گرفته است.

برنامه های نهایی گرامی داشت هفته زن در شهرستان قاینات

جلسه ستاد بزرگداشت هفته زن با حضور کارشناس امور بانوان و خانواده فرمانداری تشکیل گردید. در این جلسه که با حضور رابطین امور بانوان در ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید، کارشناس امور بانوان و خانواده فرمانداری از رابطین خواست تا برنامه ریزی دقیقی در راستای برنامه های هفته زن داشته باشند. سپس هر کدام از کارشناسان، مطالبی را جهت بهتر برگزار شدن برنامه ها ارائه دادند و در پایان برنامه هایی به مناسبت گرامیداشت هفته زن به تصویب رسید.

برداشت غلات در شهرستان قاینات آغاز شد

رئوفی فرد مدیر جهاد کشاورزی قاینات گفت: برداشت غلات در شهرستان در سطح 13100 هکتار از مزارع آبی گندم و جو در تاریخ 27/2/89 از مناطق زیرکوه و مهدی آباد شروع شده است که تعداد 10 دستگاه کمباین و 12 دستگاه دروگر کار برداشت را انجام می دهند و 6 گروه ناظر براین امر نظارت دارند. لازم به ذکر است گندم دیم 8000 هکتار و جو 2120 هکتار در شهرستان قاینات کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ادامه داد: تا این تاریخ 437 تن گندم و 580 تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تحویل شده است. عمده مشکل کشاورزان در مورد خرید گندم، کرایه حمل گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از مزرعه به سیلو می باشد.

 

 

   آتش سوزی مزارع جو در پهنایی

 

در روز یکشنبه 9/3/89 در ساعت 13:30 یکی از اهالی روستای پهنایی در تماس تلفنی با دهیاری خبر داد که مزرعه جوی 4 نفر از مالکین قنات روستای پهنایی، آتش گرفته و آتش با شعله های بسیار زیاد و به سرعت در حال پیشروی می باشد. دهیار روستا سریعاً با آتش نشانی شهر قاین تماس گرفت و سپس با کمک مردم و کپسول آتش نشانی و آب و خاک، شعله های حریق دو مزرعه که مقدار زیادی از آن طعمه حریق شده بود، مهار شد ولی متاسفانه به دلیل کمبود امکانات آتش نشانی و شعله های زیاد حریق یکی از خرمن های دپو شده تا آمدن ماموران آتش نشانی، کامل طعمه حریق شد و راس ساعت 14:30 آتش با تلاش مامورین آتش نشانی کاملاً مهار شده و از پیشروی به مزارع دیگر جلوگیری به عمل آمد. در این حادثه خسارات قابل توجهی به این مزارع وارد شد. ضمناً پس از تحقیق و بررسی مشخص شد که این حادثه توسط دو نوجوان حدوداً 12 ساله انجام شده که در مجاورت این مزارع اقدام به روشن نمودن آتش کرده و به علت وزش باد آتش به این مزارع سرایت نموده است.

بررسی مشکلات بسیجیان و پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای پهنایی

این مراسم با حضور فرمانده حوزه مقاومت شهید هاشمی نژاد، فرمانده و اعضای شورا و جمعی از بسیجیان این پایگاه برگزارشد. ابتدا یاوری فرمانده پایگاه به بیان مشکلات بسیجیان و نبود اعتبارات لازم جهت تکمیل ساختمان نیمه تمام پایگاه پرداخت و از مسئولین مربوطه خواست تا این پروژه که حدود 4 سال از شروع آن می گذرد، تکمیل شود. در ادامه، فرخنده فرمانده حوزه مقاومت شهید هاشمی نژاد به تشریح برنامه ها و اهداف بسیج و نقش بسیجیان در زمان جنگ پرداخت و برنامه های ابلاغی سال 89 را به اعضای شورای پایگاه تشریح نمود. روستای پهنایی دارای 520 نفر بسیجی فعال و عادی می باشد که بیشترین آمار را در بخش مرکزی قاینات دارد.

غبار روبی مزار شهدا

مراسم غبار روبی مزار شهدا به یاد شهدای عملیات آزاد سازی خرمشهر با حضور امت حزب الله و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان برگزار گردید. در ابتدای مراسم یکی از بسیجیان وصیت نامه شهید رحیمی از شهدای آزاد سازی خرمشهر را برای حاضرین قرائت کرد، در ادامه زیارت آل یاسین توسط حجت السلام والمسلمین خداشناس ریاست بنیاد شهید شهرستان قاینات قرائت شد که با استقبال گسترده مردم مواجه گردید.

اخبار پروژه پادگان غدیر نیروی زمینی ارتش مستقر در قاین

* ساختمان پاسدارخانه مرکزی پادگان غدیر قاین حدوداً 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا شش ماه اول سال جاری به بهره برداری می رسد. * چاه آب شرب پادگان غدیر قاین به همت امیری راد مسئول طرحهای عمرانی فرماندهی مهندسی نزاجا، تجهیز و را ه اندازی و به بهره برداری رسید. امیدواریم که هر چه سریعتر مسئولین امر در استان پروژه لوله کشی و انتقال آب به پادگان غدیر را اجرا تا امسال شروع عملیات ساخت و ساز 139 هکتار از اراضی پادگان در فاز اول را شاهد باشیم.

قابل توجه اهالی و مالکین اراضی فرخ آباد قاین

کلیه مالکین اراضی مزروعی حاشیه خیابان اصلی محله فرخ آباد قاین رو به روی پنج شنبه بازار، زیر پل و اطراف خیابانهای اصلی که هم اکنون قصد ساخت و ساز مسکونی دارند، به شهرداری قاین مراجعه و مدارک مربوط را به آقای صادقی تحویل داده تا نسبت به نقشه کشی و خیابان کشی و تفکیک مجدد اراضی این منطقه (صدور پروانه و ...) از طریق استان خراسان جنوبی پیگیری شود. 

اخبار ورزشی

* به مناسبت گرامی داشت آزادسازی خرمشهر و همزمان با سراسر کشور، همایش پیاده روی خانوادگی در شهر حاجی آباد برگزار شد. در این همایش 1500 نفر ورزش دوست و ورزشکار مسیر 3 کیلومتری میدان آیت الله فقیه تا گردان امام حسین

(ع) را پیمودند. در پایان به 30 نفر از شرکت کنندگان جوایزی به قید قرعه اهدا گردید. * به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ستاد گرامی داشت هفته زن شهرستان قاینات همایش پیاده روی بانوان را برگزار نمود. در این همایش 1500 بانوی ورزشکار و ورزش دوست مسیر پارک مسجد جامع تا میدان ابوالمفاخر را پیمودند. در پایان به قید قرعه به 20 نفر جوایزی به رسم یاد بود اهدا گردید. * یک دوره مسابقات پینگ پنگ به مناسبت گرامی داشت آزادسازی خرمشهر با حضور 32 پینگ پنگ باز در محل سالن ورزشی آزادی قاین برگزار گردید. در این دوره از مسابقات که به صورت 2 حذفی اجرا شد در پایان حسین سنجری ، سهیل صفی زاده و علی صرافیان به ترتیب مقام های برتر را از آن خود نمودند و از سوی اداره تربیت بدنی و هیات پینگ پنگ جوایزی به نفرات برتر اهدا شد. همچنین 8 نفر برتر این دوره از مسابقات جواز حضور در دسته یک شهرستان که در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد را بدست آوردند. * در ورزش صبحگاهی که با حضور فلاحتی معاون سیاسی فرمانداری قاین، رئیس اداره تربیت بدنی و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی قاین در محل پارک زعفران قاین برگزار شد از شرکت کنندگان در ورزش صبحگاهی تجلیل شد.

  برگزاری مراسم بیست و یکمین سالگرد رحلت امام (ره) در آرین شهر

به مناسبت بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی طاهری فرماندار شهرستان قاینات در این جمع به سخنرانی پرداخت و سخنان خود را با یک توصیه از امام که می فرمود «فقط برای خدا کار کنید هر حرفی، هر سخنی، هر پیامی که دارید فقط برای خدا باشد چه یک نفر باشید چه چند نفر و چه زن باشید و چه مرد» آغاز کرد. وی در ادامه با بیان 3 هدف مهم امام در زندگی 1- سیاست برائت از مشرکین: امام روحیه ای داشت که از ظلم و ستم بیزار بود؛ 2- روحیه اخلاص دینی و گرایش به توحید؛ 3- سلوک و روشهای ویژه امام؛ پرداخته و بیان داشت: یکی از روشهای ویژه امام انعکاس تمام اهداف الهی در رفتار امام بود، سلوک امام سلوکی با اخلاص بود.

«صادق» بخشدار سده نیز با بیان این که امام، مظهر عزت و عظمت انقلاب اسلامی به شمار می رود و آثار و اندیشه های گهر بارشان برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد شد؛ گفت: بی شک عزت و اقتدار و سربلندی و افتخارات ما از برکت انفاس امام خمینی

(ره)است. مراسم مشابهی در روستای آفریز، تیغاب، قومنجان، تیغدر، شهرک هاشمیه، روم و ... برگزار شد. همچنین کاروان عزاداری عاشقان روح الله از آرین شهر و روستاهای بخش سده به صورت منسجم عازم قاین گردید و در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)شرکت کرد.

(ره) با حضور گسترده امت حزب ا... شهرستان در محل ناحیه مقاومت سپاه قاین برگزار گردید. در این مراسم ابتدا سرهنگ هاشمی فرمانده ناحیه مقاومت ضمن خیرمقدم به خانواده شهدا و حجت الاسلام رئیسی معاون قوه قضائیه و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، رحلت حضرت امام را ضایعه ای دانست که فراموش نشدنی است و گفت: هزینه این مراسم از طرف خیرینی تامین شده که به عشق امام و یاد امام همه ساله انجام می شود. سخنران این جلسه حجت الاسلام رئیسی بود، وی گفت: روز ارتحال جانگداز امام عظیم الشان ما جهانی است و در کمتر جایی از دنیا سراغ داریم که بعد از 21 سال از رحلت رهبرشان مردم برایش ابراز احساسات کنند، احترام نسبت به امام و میثاق با جانشین او آیت ا... خامنه ای جزء باورهای مردم ایران است. وی در ادامه گفت: عزیزان و مدیران مسئولی که توفیق خدمت به مردم را دارید احترام به ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار دهید، در فرهنگ دینی ما نسبت به توجه به مردم تعبیری وجود دارد، دوست داشتن مردم و عشق به مردم است. در پایان به خیرین مراسم لوح تقدیر داده شد و از میهمانان با صرف شام پذیرایی شد.

 

برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) در سپاه ناحیه قاینات

مراسم بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی

/ 0 نظر / 20 بازدید