اخبار دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام آزمون سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی:

ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از ساعت 8 دوشنبه 89،3،24 از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.azmoon.org آغاز می شود. تنها دارندگان مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی وحرفه ای یا کاردانش نظام جدید متوسطه یا دارندگان دیپلم کامل هنرستان نظام قدیم متوسطه می توانند در رشته متجانس با رشته فارغ التحصیلی خود در این آزمون ثبت نام کنند. مهلت ثبت نام آزمون تا ساعت 24 پنجشنبه 89،4،3 ادامه یافته و داوطلبان می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری به ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور اقدام کنند. آزمون دوره کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در یک نوبت صبح برای تمام رشته ها، جمعه 8 مرداد امسال برگزار خواهد شد.

اولین جلسه شورای باشگاه پژوهشگران جوان واحد قاینات:

اولین جلسه شورای باشگاه پژوهشگران جوان واحد قاینات با حضور رئیس واحد، معاونین پژوهشی و دانشجویی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد برگزار گردید. در این جلسه ضمن تصویب جذب اعضای جدید باشگاه پژوهشگران جوان واحد مصوب شد تا همایشی در حوزه علوم انسانی در سطح ملی برگزار گردد. جوادزاده رئیس واحد قاینات گفت: با اجرای بیش از 15 طرح علمی پژوهشی در حوزه معاونت پژوهشی واحد و چاپ بیش از 30 مقاله در نشریات علمی- پژوهشی و انتشار بیش از 5 عنوان کتاب توانسته ایم گام بسیار بلندی را در تولید علم و ارتقای سطح کیفی دانشگاه برداریم.

وی ادامه داد: با حمایت مسئولین دانشگاهی از پژوهشگران در آینده خواهیم توانست در سطح ملی بدرخشیم و نام دانشگاه آزاد اسلامی را در عالی ترین مراکز پژوهشی جهان به اهتزاز در آوریم.

 

توزیع کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم از طریق سایت دانشگاه:

به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و حضور دانشجویان، کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی 89- 88 واحد علوم و تحقیقات فقط از طریق سایت دانشگاه توزیع می شود. دانشجویان از تاریخ 10/3/89 می توانند از طریق سایت دانشگاه کارت خود را تهیه کنند که با توجه به اینکه کارت های ورود به جلسه عکسدار می باشد از ورود دانشجو با کارت فاقد عکس جلوگیری می شود. دانشجویان تنها برای رفع نقص و اشکالات احتمالی مجاز به حضور در گروه های آموزشی هستند و به این ترتیب ضمن تسریع در ارائه کارت ها از ازدحام دانشجویان نیز جلوگیری به عمل می آید. جوادزاده از دانشجویان خواست در صورت مواجهه با هرگونه نقص و مغایرت در کارت در اسرع وقت به دفتر گروه آموزشی خود مراجعه و نسبت به رفع نقص اقدام نمایند. شایان ذکر است امتحانات پایانی نیمسال دوم تحصیلی 89 –88 واحد قاینات از روز 22 خرداد ماه آغاز و تا تاریخ 8 تیر ماه ادامه دارد.

تاکید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات بر موضوع عفاف و حجاب:

مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی موضوع عفاف و حجاب را به عنوان یکی از عوامل اساسی بالندگی فرهنگی و علمی دانشگاه ها مورد تاکید مجدد قرار دادند. در جلسه ی شورای مدیران فرهنگی دانشگاه که با حضور معاون فرهنگی و معاونان دانشگاه برگزار شد، تقویت هرچه بیشتر موضوع عفاف و حجاب و اهتمام مضاعف به موضوع پوشش مناسب در محیط های دانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جوادزاده رئیس دانشگاه ضمن تاکید بر ضرورت برخورد مناسب و اعمال ظرافت های لازم در گسترش فرهنگ حجاب، خواستار حرکتی فراگیر در دانشگاه جهت زدودن ناهنجاری ها و تقویت هنجارهای موجود در امر عفاف و حجاب شد. در این جلسه همچنین عنوان شد موضوع عفاف و حجاب، موضوع جلسات هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی قرارگرفته و در آن راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و دانشگاه در دست بررسی مجدد است. جوادزاده ضمن تاکید بر رعایت حجاب از سوی کارکنان دانشگاه به عنوان یکی از گام های اساسی تاکید کردند. ایشان آشنایی دانشگاهیان با فلسفه حجاب و پیشینه آن در قالب نشست های تخصصی و برنامه های علمی را از محورهای ضروری گسترش حجاب برشمردند. اعضای حاضر در جلسه ی شورای مدیران فرهنگی در ادامه با اشاره به فعالیت های متعدد دانشگاه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کردند و گسترش فرهنگ پوشش مناسب در جامعه و دانشگاه نیازمند آگاهی عمیق یکایک افراد جامعه است و این مسوولیت دانشگاه را به عنوان مرکز تولید فکر و اندیشه سنگین تر از پیش می کند. در ادامه این جلسه تاکید شد معاونت فرهنگی دانشگاه ضمن تاکید بر رعایت و اجرای طرح عفاف و حجاب بر حفظ حریم فرهنگی و علم و دانش تاکید بسیار دارد و معتقد است هدایت دانشگاهیان باید بر اساس حفظ کرامت آنان صورت پذیرد.

 

تقدیر از کارکنان زن به مناسبت روز زن:

به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (س) و روز زن به همت دفتر فرهنگ اسلامی از کارکنان زن واحد قاینات با حضور مهندس جوادزاده رئیس و معاونین واحد، تقدیر و قدردانی شد. در این مراسم مهندس جوادزاده ضمن ایراد سخنانی در خصوص شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س)

خواستار همکاری کارکنان زن این واحد دانشگاهی در زمینه حجاب و عفاف دانشجویان شد و از تلاشهای صادقانه کارکنان و رعایت کردن اصل تکریم ارباب رجوع توسط آنان ابراز خرسندی کرد. در پایان مراسم، با ارایه لوح و هدایایی از کارکنان زن واحد قدردانی شد.

/ 0 نظر / 17 بازدید