اخبار

خبرهایی از روستای بیهودحصار کشی اطراف قبرستان اصلی بیهود که گلزار شهدا نیز در آن واقع شده است به طول 900 متر (ارتفاع 2 متر: 1 متر آجر و یک متر نرده) با هزینه 000/000/140 ریال به همت روحانی خیّر ساکن مشهد (حجت الاسلام تقوی) به اتمام رسید.

لای روبی شانه های خاکی جاده گریمنج، بیهود:

با توجه به باران های بهاری و تخریب تپه های اطراف جاده مذکور، به کمک اداره راه و ترابری قاینات، پاک سازی شانه های جاده و لایروبی پل ها انجام و کلیه گل و لای انباشته شده در سطح آسفالت نیز جمع آوری گردید.

شروع مرحله دوم طرح پوشش نهرها:

جهت استفاده بهینه از آب قنوات بیهود، از محل اعتبارات خشک سالی در دو مرحله جمعاً مبلغ 000/000/130 ریال در سال 88 به امر کانال کشی اراضی کشاورزی بیهود، اختصاص یافته که مرحله دوم آن هم اکنون در حال اجرا می باشد. با توجه به خشک سالی های متمادی و وسعت اراضی کشاورزی و نبود چاه عمیق، طرح پوشش انهار یکی از طرح های موفق اجرا شده در بیهود در زمینه توسعه کشاورزی می باشد.

بازسازی میادین بیهود:

بازسازی میادین اصلی بیهود به دنبال مصوبه شورای اسلامی آغاز گردید. کف سازی و موزاییک کاری، تعویض و نصب سنگ جدول، ایجاد فضای سبز، نصب تابلو و ... از کارهای در حال اجراست که با هزینه حدود 000/000/40 ریال اجرا خواهد شد.

اجرای طرح واکسیناسیون دام:

با توجه به شیوع بیماریهای دام و مشاهده شواهد اولیه تب برفکی و... واکسیناسیون گروهی از دامها (گوساله و گاو) توسط اداره ی دامپزشکی قاین به اتمام رسید، واکسیناسیون گوسفند هم در آینده انجام خواهد شد.

گسترش غسالخانه بیهود:

جهت تامین فضای مناسب برای برپایی نماز، پارکینگ و ... گسترش و توسعه غسالخانه بیهود به همت خیرین محترم برادران زراعتکار با خرید 400 متر مربع زمین، حصار کشی و ... به اتمام رسید.

نهایی شدن طرح ثبت اسناد مالکیت:

صدور اسناد مالکیت که از حدود دو سال پیش در بیهود آغاز گردیده بود، بعد از تلاش مستمر و پی گیری ادارات بنیاد مسکن و ثبت اسناد قاینات پایان یافته و آماده صدور گردید تا بتواند مورد استفاده اهالی قرار گیرد. لازم به ذکر است ثبت نام مجدد از متقاضیان صدور اسناد مالکیت ساختمانهای روستایی هم اکنون در بیهود شروع گردیده است.

استقبال خواهران و آماده شدن جهت مراسم اعتکاف:

با توجه به نزدیک شدن به ایام اعتکاف، بسیج خواهران، کانون فرهنگی و سایر اقشار جامعه خود را جهت برپایی هر چه بهتر مراسم اعتکاف آماده می کنند. مراسم یاد شده به مدت 3 روز در مسجد جامع بیهود برگزار خواهد شد.

اخبار روستای پهنایی

* یک دوره کلاس آموزش تب برفکی با همکاری شبکه دامپزشکی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در روستای پهنایی برگزار گردید که مسئولین بعد از آموزش و توجیه علائم تب برفکی به پاسخ های دامداران در این مورد پاسخ دادند. با اطلاع رسانی به موقع دهیاری به ادارات مربوطه از شیوع گسترده مریضی تب برفکی به دیگر دامهای این روستا جلوگیری به عمل آمد و این مریضی دام در روستای پهنایی کاملاً مهار شده است و همه ی دام ها واکسینه شده اند.

* بر اثر بی احتیاطی، یک منزل مسکونی در روستای پهنایی طعمه حریق شد. این حادثه در 24/3/89 ساعت 30/10 صبح در خیابان رسالت روستا بر اثر نشت کپسول گاز و بی احتیاطی خانمی که مشغول طبخ غذا بود اتفاق افتاد که با آتش گرفتن 2 کپسول گاز و 2 بشکه ی 220 لیتری نفت و یک بشکه گازوئیل، شعله های حریق تا آمدن ماموران آتش نشانی شهرستان قاینات خسارات زیادی را به بار آورده و به قسمتی از سقف منزل نامبرده هم آسیب رسید و آتش ساعت 12 ظهر مهار شد.

اخبار ورزشی

جلسه هیات جودو قاین با حضور رییس هیات استان برگزار شد:

در جلسه ای که با حضور رئیس اداره تربیت بدنی، رئیس هیات جودو استان، رئیس و اعضای هیات جودو شهرستان در اداره تربیت بدنی قاینات برگزار شد، مشکلات این هیات بررسی شد. در این جلسه ساجدی راد گفت: یکی از برنامه های این اداره درسال 89 ، پیگیری و رفع مشکلات هیاتها از طریق برگزاری جلسات حضوری با رئیس هیات استان می باشد. ورزش زمینه ساز دوستی هاست و ضمن به دست آمدن سلامتی، پیوندها را گسترش می دهد.

در ادامه رئیس و اعضای هیات قاینات با بیان مشکلات خود خواستار رفع آنان شدند. سپس تهوری گفت: جودوی قاین با وجود مربیان خوب و مجرب، مستعد پرورش قهرمان در سطح استان است. جودوی استان یک جودو کاملاً علمی می باشد و بر خلاف دیگر مناطق کشور که تکیه بر قدرت بدنی است جودوکاران خراسان جنوبی سطح علمی بالایی دارند و هیات جودو جزء 14 هیات برتر استان می باشد. سطح انتظارات از این رشته در استان بالا رفته و این خود همت بیشتر تمامی اعضای جودو استان را می طلبد.

طرح اوقات فراغت در تربیت بدنی قاینات:

اداره تربیت بدنی قاینات با همکاری هیاتهای ورزشی خود همانند سالیان گذشته کلاسهای طرح اوقات فراغت خود را جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در رشته های مختلف راه اندازی نموده است. ساجدی راد رییس اداره تربیت بدنی قاینات گفت: در 2 بخش آقایان و بانوان در رشته های فوتبال ( فوتسال بانوان )، والیبال، بسکتبال، کشتی، تکواندو، کاراته، کونگ فو، تیراندازی باکمان، اسکیت، پینگ پنگ، باستانی، بدمینتون، ورزشهای همگانی، ووشو و ژیمناستیک در تابستان 89 فعالیت خواهند نمود .

سایپا یدک پیروز دیدار دوستانه فوتبال در قاین: دو تیم اسفدن و سایپایدک اسفشاد در میدان چمن مصنوعی مدرسه راهنمایی شهید صدوقی قاین به مصاف هم رفتند که تیم فوتبال سایپا یدک اسفشاد با نتیجه پر گل 8 بر 4 مهمان خود را شکست داد .

 

باشگاه کاراته در روستای اکبریه راه اندازی شد:

باشگاه کاراته روستای اکبریه قاین افتتاح شد. این باشگاه به مربیگری حسینی و در سبک کیوکوشین ماتسوشیما فعالیت خواهد نمود. حسینی هدف از تاسیس این باشگاه را ترویج این سبک و پرکردن اوقات فراغت جوانان روستا دانست.

منبع: سایت تربیت بدنی قاینات

حصار کشی قبرستان اصلی بیهود:

/ 0 نظر / 22 بازدید